Acımasız İnsanoğlunun 4 “Eğlenceli” Aktivitesi


En popüler tatil aktivitelerinizin arkasında bir acımasızlık olabilir ve biz bunun farkında bile olmayabilirsiniz. Tatlı koalalar, eğlenceli maymunlar, sempatik yunus balıkları gibi eğlenceli aktiviteler yaptığımız hayvanlar aslında bu şeylerden çok acı çekiyor. Kötü beslenme, zincirlenme gibi bu “eğlenceli” aktivitelerin arkasında oldukça kötü şeyler yatıyor. İşte acımasız insanoğlunun 4 “eğlenceli” aktivitesi

Yunus balıkları

Yunus balıkları ile masum ve eğlenceli bir aktivite yaptığınızı düşünebilirsiniz fakat çoğumuz bu performans için yapılan acımasız şeylerin farkında değiliz. Eğlence alanına götürülen yunuslar kendi doğalarından zorla alıkonulmuştur, ağlarla taşınan yunuslar için bu kötü bir deneyim olur. Yunuslara ayrılan yer ise fotoğraftan da görebileceğiniz gibi oldukça dar.

Fil gezisi

Asya ülkelerinde yaygın olan fil gezisinin de arkasında bir acımasızlık yatıyor. Bebek filler annelerinden ayırıldar ve acı verici fiziksel kısıtlamalara, sınırlı yiyeceğe maruz kaldılar. Tüm yaşamları boyunca zincirlerle tutulan bu hayvanlar psikolojik olarak çöküntü içindeler.

Dans eden maymunlar

Tayland’da yaygın olarak görülen dans eden maymunlar, hile yapmak ve kalabalıkta dans etmek için eğitilmişlerdir. Bizim için eğlenceli gelebilir fakat hayvanlar hiç de eğlenmiyor. Performans sonrasında maymunları zincirlenerek, küçük kafeslerde tutulur.

Yılan gösterisi

Hepiniz flüt çalan bir adamın sepetten yılan çıkardığını görmüşsünüzdür. Ne kadar büyüleyici geliyor değil mi? Fakat işin aslı çok farklı. Tehlikeli hayvanları vahşi doğadan ayırdıktan sonra kobraların, dişleri çıkarılıyor ve zehirli kanalları tıkanılıyor. Bu da çeşitli enfeksiyonlar sonucu yılanın ölmesine neden oluyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

402
138 shares, 402 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan