Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Acımasız İnsanoğlunun 4 “Eğlenceli” Aktivitesi

Acımasız İnsanoğlunun 4 “Eğlenceli” Aktivitesi

En popüler tatil aktivitelerinizin arkasında bir acımasızlık olabilir ve biz bunun farkında bile olmayabilirsiniz. Tatlı koalalar, eğlenceli maymunlar, sempatik yunus balıkları gibi eğlenceli aktiviteler yaptığımız hayvanlar aslında bu şeylerden çok acı çekiyor. Kötü beslenme, zincirlenme gibi bu “eğlenceli” aktivitelerin arkasında oldukça kötü şeyler yatıyor. İşte acımasız insanoğlunun 4 “eğlenceli” aktivitesi

Yunus balıkları

Yunus balıkları ile masum ve eğlenceli bir aktivite yaptığınızı düşünebilirsiniz fakat çoğumuz bu performans için yapılan acımasız şeylerin farkında değiliz. Eğlence alanına götürülen yunuslar kendi doğalarından zorla alıkonulmuştur, ağlarla taşınan yunuslar için bu kötü bir deneyim olur. Yunuslara ayrılan yer ise fotoğraftan da görebileceğiniz gibi oldukça dar.

Fil gezisi

Asya ülkelerinde yaygın olan fil gezisinin de arkasında bir acımasızlık yatıyor. Bebek filler annelerinden ayırıldar ve acı verici fiziksel kısıtlamalara, sınırlı yiyeceğe maruz kaldılar. Tüm yaşamları boyunca zincirlerle tutulan bu hayvanlar psikolojik olarak çöküntü içindeler.

Dans eden maymunlar

Tayland’da yaygın olarak görülen dans eden maymunlar, hile yapmak ve kalabalıkta dans etmek için eğitilmişlerdir. Bizim için eğlenceli gelebilir fakat hayvanlar hiç de eğlenmiyor. Performans sonrasında maymunları zincirlenerek, küçük kafeslerde tutulur.

Yılan gösterisi

Hepiniz flüt çalan bir adamın sepetten yılan çıkardığını görmüşsünüzdür. Ne kadar büyüleyici geliyor değil mi? Fakat işin aslı çok farklı. Tehlikeli hayvanları vahşi doğadan ayırdıktan sonra kobraların, dişleri çıkarılıyor ve zehirli kanalları tıkanılıyor. Bu da çeşitli enfeksiyonlar sonucu yılanın ölmesine neden oluyor.

hakkında Oğuzhan

Cevap bırakın