Almanya’da Gezilmesi Gereken Yerler


Almanya Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Gidildiği zaman mutlaka görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikler ile doludur. Sizlere gösterilen noktalar gitmekten zevk alacağınız ve tekrar gitmek için istek duyacağınız güzellikler ile doludur. Münih Berlin, Bremen Almanya’da gezilmesi gereken yerler arasında başlıca şehirlerdendir.

Ortaçağdan Kalma Quedlinburg,

Zamanda yolculuk yapma hissine kapılmanızı sağlayacak bir şehirdir. Rönesans dönemini en güzel sembolleriyle yansıtır. Harz dağlarının kuzeyinde yer alıyor. UNESCO miras listesinde yer alan bu şehirde Almanya’nın en eksi evi olan Has’ı göreceksiniz.

Oktoberfestin Evi Münih

Müthiş doğal güzelliklere ve dağ manzaralarına sahip bir şehirdir. Münih’in bir diğer özelliği ise neşeli insanlarla dolu bira salonlarıdır. Son yıllarda dünyanın yaşanılacak şehirleri arasında seçilmiştir. Şehir hayatı ve doğal güzellikleri ile ortaya çıkıyor.

İsmi Kolonya Olmuş Köln

Almanya’nın kolonya başkentidir. Görebileceğiniz bir kolonya müzesi bile vardır. Ren nehri üzerinde yer alır ikiz kuleleriyle ünlüdür ve çikolata müzesi ve aşıkların kilitleriyle kaplı Hohenzollern Köprüsü de içinde barındırır.

Başkent Berlin

Harika restorantlar gece hayatı müzeler sanat galerileri ile dolu bir şehirdir. Berlin kadetrali, Charlottenburg Sarayı ve Brandenburg Kapısı görülecek başlıca yerler arasında yer alıyor. En büyük açık hava müzelerinden olan berlin duvarı mutlaka görülmelidir.

Kaplıcaların Kucağı Baden-Baden

şehri ziyaretçilerine ayrıcalıklar ve çeşitli imkanlar sunan oldukça lüks bir kaplıca şehridir. Vadide bulunan doğal güzellikler içindeki konumu ve şifalı suları ile sıcak su havuzları spa ve termal dinlenme imkanları bulabilirsiniz. Büyük bir opera binası ve konser salonunu ve içerisinde eğlenebileceğiniz casinoları da barındırıyor.

Masallar Şehri Bremen

Kuzey Almanya’da bulunan tarihi bir şehirdir. Beck’s biralarının ana vatanıdır. Bira fabrikalarını gezebilir, tarihi dükkân ve sokakları gezebilirsiniz. İçerisinde 1200 yıllık bir katedral UNESCO miras listesine girmiş Rathaus görülmesi gereken yerler arasındadır.

Porsche ve Mercedes’in Kalbi Stuttgart

Almanya’nın otomotiv sanayisi bu şehirdedir. Porsche ve Mercedes arabalarının genel merkezi Stuttgart’da bulunuyor. Eğer araç tutkunu iseniz bu markaların müzelerini gezebilirsiniz. Karlshöhe bölgesinde bulunan üzüm bağlarını gezebilir, şehri tepeden izleyebilir ve şarapların tadına bakabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

386
122 shares, 386 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
78
O Da Ne
Korkunç Korkunç
65
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
52
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
39
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
26
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
13
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
130
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
117
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
104
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
91
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan