Almanya’da Gezilmesi Gereken Yerler


Almanya Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Gidildiği zaman mutlaka görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikler ile doludur. Sizlere gösterilen noktalar gitmekten zevk alacağınız ve tekrar gitmek için istek duyacağınız güzellikler ile doludur. Münih Berlin, Bremen Almanya’da gezilmesi gereken yerler arasında başlıca şehirlerdendir.

Ortaçağdan Kalma Quedlinburg,

Zamanda yolculuk yapma hissine kapılmanızı sağlayacak bir şehirdir. Rönesans dönemini en güzel sembolleriyle yansıtır. Harz dağlarının kuzeyinde yer alıyor. UNESCO miras listesinde yer alan bu şehirde Almanya’nın en eksi evi olan Has’ı göreceksiniz.

Oktoberfestin Evi Münih

Müthiş doğal güzelliklere ve dağ manzaralarına sahip bir şehirdir. Münih’in bir diğer özelliği ise neşeli insanlarla dolu bira salonlarıdır. Son yıllarda dünyanın yaşanılacak şehirleri arasında seçilmiştir. Şehir hayatı ve doğal güzellikleri ile ortaya çıkıyor.

İsmi Kolonya Olmuş Köln

Almanya’nın kolonya başkentidir. Görebileceğiniz bir kolonya müzesi bile vardır. Ren nehri üzerinde yer alır ikiz kuleleriyle ünlüdür ve çikolata müzesi ve aşıkların kilitleriyle kaplı Hohenzollern Köprüsü de içinde barındırır.

Başkent Berlin

Harika restorantlar gece hayatı müzeler sanat galerileri ile dolu bir şehirdir. Berlin kadetrali, Charlottenburg Sarayı ve Brandenburg Kapısı görülecek başlıca yerler arasında yer alıyor. En büyük açık hava müzelerinden olan berlin duvarı mutlaka görülmelidir.

Kaplıcaların Kucağı Baden-Baden

şehri ziyaretçilerine ayrıcalıklar ve çeşitli imkanlar sunan oldukça lüks bir kaplıca şehridir. Vadide bulunan doğal güzellikler içindeki konumu ve şifalı suları ile sıcak su havuzları spa ve termal dinlenme imkanları bulabilirsiniz. Büyük bir opera binası ve konser salonunu ve içerisinde eğlenebileceğiniz casinoları da barındırıyor.

Masallar Şehri Bremen

Kuzey Almanya’da bulunan tarihi bir şehirdir. Beck’s biralarının ana vatanıdır. Bira fabrikalarını gezebilir, tarihi dükkân ve sokakları gezebilirsiniz. İçerisinde 1200 yıllık bir katedral UNESCO miras listesine girmiş Rathaus görülmesi gereken yerler arasındadır.

Porsche ve Mercedes’in Kalbi Stuttgart

Almanya’nın otomotiv sanayisi bu şehirdedir. Porsche ve Mercedes arabalarının genel merkezi Stuttgart’da bulunuyor. Eğer araç tutkunu iseniz bu markaların müzelerini gezebilirsiniz. Karlshöhe bölgesinde bulunan üzüm bağlarını gezebilir, şehri tepeden izleyebilir ve şarapların tadına bakabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
400
O Da Ne
Korkunç Korkunç
333
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
266
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
200
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
133
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
66
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
666
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
600
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
533
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
466
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item