Alyansın Üzerine İsmimizi Nasıl Yazdırabiliriz ?


Tarihi yönden eski olan alyansın kökeni Mısırlılara kadar dayanıyor. Mısırlılar, evliliğin simgesi olan ilk yüzüğü bitki saplarını kullanıp şekillendirerek yapmışlar.

Alyansın Tarihçesi

Yüzüğün yuvarlak olmasının anlamı, hiç bitmeyecek ve sonsuza dek sürecek olan bir aşkı ve birlikteliği simgeliyor olması olarak biliniyor. Bununla birlikte, alyansın sol elin dördüncü parmağına takılmasının bir anlamı bulunuyor.

Alyansın Üzerine İsmimizi Nasıl Yazdırabiliriz ?

Mısırlılar, kalbe giden ve hiç kesilmeyen bir aşk damarının, sol elin dördüncü parmağı ile bağlantılı olduğuna inanırlarmış. Bu nedenle yüzüğü sol ellerinin dördüncü parmağına taktıkları söyleniyor.

Günümüze kadar gelen bu geleneği hemen hemen herkes sebebini bilerek veya bilmeyerek uyguluyor.

Alyans takmak neden önemli ?

Şöyle bir düşünüldüğünde, insanların bir ömür boyu en uzun süre zarfı içerisinde kullandıkları tek takının alyans olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. 

Alyansın önemi de zaten, bir ömür boyu takılması, sonsuza dek birlik ve beraberliği simgelemesi ve kutsal bir müessese olan evliliği temsil etmesi ile doğrudan ilişkili görülüyor. Bu denli önemli bir takıyı dikkatli seçmek gerektiği muhakkak.

Her zevke hitap ediyor

Eskiden, tek renk yüzükler oldukça fazla bulunuyordu. Ancak günümüzde, yüzükler beyaz altın ve sarı altın renginde bulunabiliyor. Eskiden model çeşidi sınırlı iken, artık oldukça fazla model bulunuyor.

Yani aslında seçim yapmanın zorlaşması açısından çeşidin bol olması bir dezavantaj gibi görünürken, her türlü zevke hitap edebilecek yüzüklerin bulunduğu düşüncesi ise bu durumun bir avantaj olduğunu gösteriyor.

Alyansa isim yazdırmak

Alyans seçimi tamamlandıktan sonra çiftler alyanslarına adeta imzalarını atabilecekleri bir fırsat daha yakalıyorlar. Yüzük seçiminden sonra yüzüklere yazı yazdırabiliyorlar.

Yüzüğe yazı yazdırabilmek için kuyumculara veya gümüşçülere giderek yüzüğe yazı yazdırma talebinde bulunmak yeterli oluyor. Ustalar, rahatlıkla yüzüğün içine yazı yazabiliyorlar.

Bazı çiftler sadece isimlerini yazdırırken, bazı çiftler ise burçlarını yazdırıyorlar. Ayrıca, aşkı ve sevgiyi sembolize eden simgeler yazdıran çiftlerin yanı sıra, romantik aşk şiirleri yazdırmak isteyen çiftler de bulunuyor.

Alyansa isim yazdırma teknikleri

Yüzüğe yazı yazmanın üç farklı tekniği bulunuyor. İlk yöntem, çarşıda çıraklıktan yetişmiş el becerisi yüksek ustaların manuel olarak çelik kalem ile yazı yazmaları olarak biliniyor.

Bu ustalara kalemkâr deniliyor. İkinci teknik ise, teknolojik yarı otomatik veya tam otomatik makineler yardımı ile yüzüğe isim yazmak olarak biliniyor.

Üçüncü ve son teknik ise lazer sistemi kullanarak yüzüğe isim yazma olarak biliniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir