Bankalardan Kredi Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey


Bankalardan kredi almadan önce bilmeniz gereken 7 şey sayesinde en uygun şartlarda istenilen krediyi kullanma imkanı artıyor.

Ülkemizde insanlar çok çeşitli nedenler ile kredi kullanıyor. bu anlamda krediler ev kredileri, ihtiyaç kredileri ve otomobil kredileri gibi çeşitlere ayrılıyor. Her kredi çeşidinin kendine özgü vade ve faiz oranları bulunuyor. Bu krediler ile ilgili şartlar yasalarca belirleniyor. Tüketiciler kredi kullanmadan önce dikkat etmesi gereken 7 husus bulunuyor. bu hususlar ise şu şekildedir;

Kredi Notuna Dikkat Edilmeli

Kredi notu kişinin daha önceki dönemlerde kredi, kredi kartı ve bankalar ile ilgili olan diğer işlemlerdeki borçlarını ödeme performansını ifade ediyor. Kredi notu ne kadar yüksek olursa istenilen oranda kredi kullanma imkânı da aynı derecede artıyor. Ayrıca günümüzde birçok banka kredi notu daha iyi olan müşterilerine daha uygun faiz oranlarında kredi imkânı sunuyor.

Borç Durumu

Bankalardan kredi kullanmadan önce kişiler borçluluk durumuna göre hareket etmelidirler. Çünkü aylık ödemeleri gelirlerine göre dengesiz olan kişiler kredi taksitlerini ödemekte zorlanacakları için büyük sorun yaşayabiliyorlar. Bu sebeple kredi kullanmadan önce borçluluk durumuna göre bir aylık ödeme miktarı belirlenmeli ve kredi talebi buna göre sağlanması gerekiyor.

Yasal Takibe Düşülmemesi Gerekiyor

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biriside yasal takibe düşülmemesidir. Çünkü yasal takibe düşen kişiler için herhangi bir bankadan kredi kullanabilmek oldukça zor olacaktır. Bu sebeple mevcut borç ve kredilerin zamanında ödenmesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Üst Üste Kredi Başvurusu Yapılmamalı

Banka kredisi çekmek isteyen kişiler üst üste kredi başvurusu yapmamaları gerekiyor. Çünkü üstü sütüne yapılan olumsuz başvurular kredi notunun düşmesine neden oluyor.

Düzenli Borç Ödemesi Yapılmalı

Bankadan kredi çekmek isteyenler son dönemlerde yaptıkları düzenli ödemeler bu kredi kullanma şanslarını arttırabilirler. Çünkü kredi notuna etki eden faktörler arasında düzenli borç ödeme alışkanlığı oldukça önemli bir yer ediniyor.

Bankalar İle İlişki Kurulmalı

Bankalar genellikle daha önce bankalar ile çalışmamış ve herhangi bir bağı olmayan kişilere daha mesafeli davranabiliyor. Bu sebeple kredi başvurusu yapmadan önce bankadan hesap açtırılması ve banka hizmetlerinden faydalanılması kredi başvurusu aşamasında fayda sağlıyor.

Gelir Durumu Güncel Şekilde Belgelendirilmeli

Bankalar kredi kullandırma aşamasında gelir belgesi talep ederler. Bu sebeple en güncel gelir seviyesine göre yapılan belgelendirmeler ile kredi kullanma şansı ve oranı da ciddi oranda artıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

406
142 shares, 406 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
117
O Da Ne
Korkunç Korkunç
104
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
91
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
78
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
65
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
52
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
39
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
26
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
13
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
130
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan