Basenlerinizi Eritmenizi Sağlayan 4 Hareket


Özellikle bayanların en çok şikayet ettiği vücut hatlarından biri olan basenler, tam bir baş belası durumuna gelebiliyor. Basen bölgesi karın bölgesinden sonra en çok sorun yaratan bölgelerden bir tanesidir. Sağlıklı beslenmeye ek olarak uygulayacağınız birkaç basit hareketle bu bölgenizdeki yağlarınızı eritebilirsiniz. Basenleri geniş olan hanımlar üzülmesin. Yazımızda basenlerinizi eritmenizi sağlayan 4 hareketi paylaştık.

Köprü Hareketi

Yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı omuz hizasında açın. Karın kaslarınız sıkılı şekilde kalçanızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi birkaç set tekrar edin.

Fire Hydrant Hareketi (Yan Kalça Kaldırma Hareketi)

Yerde elleriniz ve dizleriniz üstünde, köpek pozisyonu şeklinde durun. Elleriniz ve dizlerinizin omuz hizasında olmasına dikkat edin. Dizleriniz ve kalçanız ile 90 derecelik bir açıda durmalısınız. Sırtınızı dik tutun. Karın kaslarınızı sıkarak kalçanız sabit bir şekilde sağ bacağınızı sağa doğru kaldırın. Sağ bacağınızı indirirken sağ dizinizin yere değdirmeden indirin ve bu hareketi birkaç kez tekrarlayın. Daha sonra aynı işlemi sol bacağınızda uygulayın. Bu hareket sayesinde hem kalça hem dış bacak hem de karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Squat Hareketi

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta dik şekilde durun. Kalçanızı dışa doğru bacaklarınızı kırarak oturma pozisyonuna geçin ve tekrar kalkın. Bu hareketi yaparken eğilme esnasında dizlerinizin ayaklarınızı geçmemesine dikkat edin. Bu hareket ile kalça kaslarınızı sıkılaşır.

Yukarı Tekme Hareketi

Yan kalça kaldırma hareketindeki gibi yere köpek pozisyonunda durun. Sağ ayağınızı kırıp havaya tekme atar gibi kaldırın. Hareketi durmadan tekrar edin, bacağınızı indirirken dizinizi yere değdirmeye dikkat edin. Birkaç kez tekrarladıktan sonra sol bacağınızla da aynı yönergeleri uygulayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

395
131 shares, 395 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
39
O Da Ne
Korkunç Korkunç
26
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
130
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
117
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
104
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
91
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
78
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
65
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
52
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan