Brezilya Poposu Taktikleri


Brezilya Poposu Taktikleri . Şayet güzel tek popoya haiz olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan bir şey devamlı olarak doğru egzersizi yapmak.

Sağlam, yuvarlak popo rüyalarınızı gerçeğe dönüştürmek için Alemnediyor , doğru kasları hedef alan 8 egzersizden oluşan tek sıralama hazırladı. Bunlardan herhangi birini seçin ve her gün 20 dakika süresince başarısız olmadan uygulayın. Görevinizi daha da kolaylaştırmak için ekipman gerektirmeyen egzersizler sunduk.

Brezilya Poposu Taktikleri Nelerdir ?

şayet Victoria Secret modeli Adriana Lima muhteşem popo kıskanılan var ise, biliyoruz , bu o formda kalmak için icra ettiği egzersiz. Gökkuşağı bacak kaldırma, oluklarınızın hem yukarı hem aşağı, ileri ve tekrar hareket etmesine destek sağlar. Gluteus kaslarınızın üçü de işe koyulur. Tek bonus olarak, bu egzersiz de sizin abs çalışır.

İlk Hareketimiz:

 1. Dört ayak üstüne geç. Omuzlarınızın bileklerinizin üstünde ve kalçalarınızın dizlerinizin üstünde istiflendiğinden güvenilir olun.
 2. Sol bacağınızı düzeltin ve rahatlıkla başlayabildiğiniz kadar uzağa doğru hareket ettirin.
 3. Bacağını yukarı kaldırın ve sağ bacağın karşıt tarafına kemer hareketi ile hareket ettirin (Rainbow ismi bu gökkuşağı şeklindeki hareketten gelir). Sol ayağın ayak parmağı sağ bacağın sağ yanındaki yere değmelidir.
 4. Sol bacağınızı özgün esnetilmiş konumuna tekrar getirin. Bunu 20 kez yap.
 5. Şimdi sağ bacağınız için de aynısını yapın ve geri 20 defa tekrarlayın.

Yalnız isme nazaran değil,  olukların ve hamstring’lerin buluşmuş olduğu noktayı hedef alan ve kalça kaslarınızı güçlendirmenize destek olan süper müessir tek egzersizdir. Daha cazip olan şey, bu egzersizin bununla beraber absinizi şekillendirmeye ve omurganızı güçlendirmeye destek sağlar.

2. Hareket:

 1. Dört ayak üstüne geç. Avuçlarınızla direkt omuzlarınızın dibine ve dizlerinizi kalçalarınızın dibine yerleştirerek.
 2. Sağ dizinizi 90 aşama bükülmüş biçimde tutarak, kolay oluncaya kadar bacağınızı tamamen kaldırın.
 3. Dizinizi yere değmeden indirin ve geri kaldırın. 20 defa tekrarlayın.
 4. Şimdi sol bacağınla da aynısını yap.

Yanlış yapmış olduğunuz şeyler: Bu alıştırmada yanlış gidebilecek pek tek şey yoktur, sadece sırtınızı uzatmamanız icap ettiğini ve ek olarak ayağınızı içe ya da dışa çevirmemelisiniz. Kaldırılmış ayak alt bacağınıza paralel olmalıdır.

Bu yoga pozu ısıtır ve sırt kaslarını ve omurgasını gerer. Bu alıştırmanın başka versiyonları da olsa, klasik olanı takip edeceğiz.

3. Hareket:

 1. Dört ayak üstüne diz çök. Avuçlarınızla direkt omuzlarınızın dibine ve dizleriniz direkt kalçalarınızın dibine yerleştirilir.
 2. Sağ bacağınızı yukarı kaldırın, böylece gövdenizle aynı hizada olsun.
 3. Ayağınızı başınıza doğru çekerek ayağınızın başınıza yaklaşması için yavaşça dizinizi katlayın. Bu pozisyonda 10-15 saniye kal. Ayağınızı tutmak için karşı elinizi kullanın, bu konumda kalmak oldukça zor görünüyorsa.
 4. Şimdi bacağını göğsüne doğru indir ve kafanı eğ. Alnınıza dizinizle dokunmaya çalışın ve pozisyonu 10-15 saniye matbu tutun.
 5. Şimdi bacağınızı 2. adımda anlatıldığı benzer biçimde kaldırmaya gidin ve 5 defa tekrarlayın.
 6. Aynı şeyi öteki bacağınıza da yapın ve 5 defa tekrarlayın.

Kuadriseps, glüten, hamstring ve bütün posteriorun da dahil olmak suretiyle bütün alt vücudunuzdaki çoklu kasları hedef alan temel tek egzersizdir.

4. Hareket:

 1. Ayaklarınız omuz kalınlığında birbirinden yayılmış biçimde dik durun.
 2. Kalçalarını geriye doğru it, çömel ve itibaren yukarı gel. Dizlerinize baskı yapmayın ve çömez iseniz, yalnız kolay olana kadar çömelin. Kendini zorlama.

Kaç geri: Tek geri, çömelmeyi ve tekrar yükselmeyi ihtiva eder. 20 geri yapın.

Curtsy egzersizi , popo kaslarınızı ve iç uyluklarınızı tonlamak için kullanabileceğiniz muhteşem tek egzersizdir. İster muhteşem tek yuvarlak popo arıyorsanız, isterse çirkin iç uyluklarınızı güçlendirmek istiyorsanız, bu sizin egzersiz yapmanızdır. Sadece, bu bununla beraber yeni başlayanların çoğunlukla yanlış icra ettiği egzersizlerden biridir. Öyleyse doğru biçimde iyi mi yapacağınıza tek göz atalım.

5. Hareket:

 1. Dik durmayla başlayın.
 2. Itibaren, sol bacağınızı arkaya ve sağ bacağınız süresince sağa doğru hareket ettirin, her iki dizinizi kıvrılıyormuş benzer biçimde bükün. şu demek oluyor ki temelde, kalçalarınızı aşağıya doğru indireceksiniz ve bacaklarınız 45 derecelik tek açıyla çapraz kalırken kalça kemiklerinizi öne doğru döndüreceksiniz.
 3. Sol bacağınızı başlangıç ​​pozisyonuna getirin ve bu egzersizi 20 defa tekrarlayın.
 4. Aynı egzersizi sağ bacağınızla 20 defa tekrarlayın.

Yanlış yapmış olduğunuz şeyler: İnsanların icra ettiği en yaygın yanılgı popolarını dışa doğru uzatmaları ve bu yüzden kalçalarının geriye doğru açılı olmalarıdır.

Bu egzersiz, yalnız alt yüzünüzü düzeltmekle kalmaz, bununla beraber alt bacaklarınızı ve baldırlarınızı kuvvetlendirir ve tonlandırır. İyi tonda bacaklar ve iyi tonda tek popo istiyorsanız muhteşem tek egzersiz.

6. Hareket:

 1. Ayaklarınız birbirine yakın dururken düz durun.
 2. Şimdi geri tek çömelme batırın ve itibaren yükselin.

Kaç geri: Yükselen tek çömelme tek temsilcidir. 15 geri yapın ya da yalnız 40 saniye süresince egzersiz tekrarlayın.

Bu egzersiz, glütenlerinizi, kalça fleksörlerini ve kuadrisepsinizi tonlamak için mükemmeldir. Bununla beraber hamstrings ile meşgul. Bu egzersizi yavaş yürüyüşlerle oluşturmaya başlayabilir ve itibaren rahatladığınızda daha ivedi tek tempoya geçebilirsiniz.

7. Hareket:

 1. Adından da anlaşılacağı benzer biçimde, duruş benzer biçimde tek sumo güreşçisi girerek başlayacaksınız. Ayak parmaklarınız birazcık dışa dönük, ayaklarınız birbirinden genişçe yayılmış biçimde durun.
 2. Ellerinizi göğsünüzün önünde tutun.
 3. Tek squat pozisyonu koruyun ve sağa hareket etmeye başlayın. 15 adım atın.
 4. Sağa doğru giden 15 adımdan itibaren, başladığınız noktaya tekrar dönene kadar sola doğru 15 adım atın.

Bu egzersiz, glütimleri, hamstringleri, kalça kaslarını ve bel kaslarını kuvvetlendirir. Oluk köprüsü bununla beraber ofisteki masada otururken uzun saatler geçirenler için muhteşem tek egzersizdir, bundan dolayı omurgayı kuvvetlendirir ve daha iyi duruş sağlar.

8. Hareket:

 1. Kollarınız yanlarda dururken ve avuç içi yere sıkıca oturmuş biçimde sırt üzeri düz olarak uzanmaya başlayın.
 2. Itibaren, dizlerinizi bükün, böylece inciniz yere düşecek biçimde.
 3. Karnınızı çekmek için göbeğinizi çekin.
 4. Şimdi belinizi ve kalçalarınızı kaldırın, böylece vücudunuz omuzlarınızdan dizlerinize düz tek çizgi oluşturacak. Birkaç saniye bekleyin ve aşağı indirin.

Yanlış yapmış olduğunuz şeyler: İnsanlar çoğu zaman arkalarını kaldırırken sırtlarını kemerler. Bu, sırtlarına oldukça baskı uygular ve bundan kaçınılmalıdır. Yapılması ihtiyaç duyulan, ilkin kalçaların itibaren da omurganın kaldırılması gerektiğidir.

Kaç geri: Tek kez yukarı gidip gelmek bir tek temsilci olarak sayılır. 20 kez yap.

Şimdi o süre ya da ekipman eksikliği tek mesele değil, ümit ederim yakında hayallerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Mükemmel tek popo almamıza destek olabilecek başka havalı egzersizler biliyor musun? Görüş bölümünde bizlere bildirin. Ve bu makaleyi beğendiyseniz, arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

378
1 comment, 115 shares, 378 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
92
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
79
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
14
Kızdım

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cok basarili.bjr anlatim olmus uzun zamandir denemek istiyorum tabi hamilelik cocuk derken zaten basenler aldi basini gitti neyse azimle yapariz artik kizlar

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan