Buzzer +18 Enerji İçeceği


Buzzer +18 Enerji İçeceği , Ginsengli ve Karışık Meyve Aromalı Gazlı İçecek Buzzer +18 3 in 1 enerji içeceği normal , Buzzer enerji içeceğinden daha konsantre olarak üretilmiş olup etkisi azaltılıp ya da uzatılmamış dır .

Buzzer +18 Enerji İçeceği Etkileri

Biraz daha acı bir tadı var fakat içimi basit . İlişki öncesi 15 ile 20 dk öncesi içilmelidir. İsminin shot olmasına bakmayın , öyle tek seferde kafaya dikipp içilmesi tavsiye edilmez. Tavsiye edilen içim biçimi ilişkiye girmeden 15 ila 20 dk öncesi küçük yudumlar ile yavaşça zamana yayarak içilmesidir .

Bu biçimde içildiği taktirde daha etkili bir performans alınması söz konusu . Güzel vakit geçirme garantili Buzzer enerji içeceği , bilindiği üzere her herde bulunmuyor Buzzer Enerji İçeceği Satan Yerler çok az olmasına rağmen talep de bir hayli yüksek diyebiliriz .Günü kurtaran , erkeğin en kıymetli destekçisi Buzzer , verdiği slogan ile bile kendisini tarif ediyor. Başını Dik Tut ! .

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar :

Buzzer +18 Shot Enerji İçeceğini Alkol ile Birlikte öncesinde yada sonrasında içilmemelidir . 18 Yaşından küçüklar tüketmemelidir . Yaşlılar , Diabetik rahatsızlığı bulunanlar , Yüksek tansiyon hastaları ,Hamile ve emziren anneler , Metabolik rahatsızlığı bulunanlar , Böbrek yetmezliği Böbrek rahatsızlığı olanlar , Kafeine hasasiyeti ya da alerjisi olan kişiler için kullanımı tavsiye edilmez .

İçindekiler:

Su ,fruktoz şurubu ,Karbondioksit ,asitlik düzenleyici (Strik Asit E330 ), Buzzer’e kuvvetinü veren Epimedium Özütü (300mg/lt , (Epimedium toplum arasında , azgın teke otu şeklinde de bilinir . ) Ginseng özütü (250mg/lt) Guarana Özütü (Kafein150 mg/lt) Renklendirici ( Karamel E150d ), Doğa ile özdeş karışık meyve aroması , Niasin , pantotrnik Asit ,Vitamin B6 ,Riboflavin ,Taurin Vitamin B15 içermektedir .

İçeriğinin Açıklaması :
Taurin :

Enerji içeceklerinde sürekli kullanılan taurin (taurine) nörolojik gelişmeye katkıda bulunur, kandaki mineral tuz ve su dengesini destekleyen bir amino asittir.

Taurin, yediğimiz kırmızı et ve balıklarda doğal olarak bulunur. Ayrıca anne sütünde de bir miktar taurin vardır.

Bazı aralştırmalar, taurinin fiziksel ve zihinselgücü arttırdığını ortaya koyuyor. Lakin enerji içecekleri veya besin takviyesi olarak ekstra taurin tüketmenin uykusuzluğa , sinirlilik haline ve çarpıntıya neden olabileceği unutulmadan günlük dozuna dikkat edilerek kullanılmalıdır .

Taurin, takviye gıda ve ilaç olarak yüksek kolesterol konjestif kalp yetmezliği, viral hepatit ve kistik fibrozis tedavisinde kullanılıyor .

Ayrıca epilepsi, otizm, dikkat eksikliği ve hiperkativite bozukluğu, şeker hastalığı, retina sorunları ve alkolizm tedavisinde kullanılan besin takviyeleri arasında yer almaktadır.

Taurin Eksikliği hissedilir !
Vücudun istenen miktarda taurin üretemediği aynı zamanda da beslenme yoluyla eksik taurin tamamlanmaz ise bazı sağlık sorunlarının görülme durumu artabilir.

Kalp Sorunları hissedilir : Taurin eksikliği yaşayan kişilerde kalp rahatsızlıkları  görülebilir. Taurin’in kalp hastalığı üzerinde nasıl  bir etkiye sahip olduğu daha kesinleşmiş olarak bilinmemekle birlikte bir çok kalp rahatsızlığının  tedavisinde de taurin takviyesi sıklıkla kullanılmaktadır.

Göz Sorunları hissedilir: Taurin eksikliği çoğu zaman  çeşitli göz rahatsızlıklarına yol açabilir. Uzmanlar tarafından  yapılan araştırmalarda uzun süreli taurin eksikliğinin uzun süreli  görüş kaybına neden olduğu tespit edilmiştir.

Kas Sorunları hissedilir: Kaslarda yüksek miktarda  bulunan taurin antioksidan etkisiyle kaslarımızı  sürekli serbest radikallere karşı korur. Taurin eksikliğinde kaslarda erime meydana gelir ve kas kütlesi epey azalabilir.

Azalan Dayanıklılık hissedilir: Taurinin fiziksel gücü ne gibi etkilediği ile ilgili sürdürülen araştırmalar sonucu taurin alımının özellikle profesyonel sporcularda fiziksel gücü önemli şekilde arttırdığı tespit edildi. Kobaylar üzerinde yapılan çoğu çalışmada ise taurin eksikliğinin gücü 4/3 oranında azalttığı belirlenmiş.

Epimedyum Nedir

Epimedium diğer bir adı ile azgın teke otu olarak da bilinmektedir. Bu bitki daha fazla enerji kaybı problemi yaşayan insanlar  için enerjiyi arttırmakta ve cinsel gücü yükseltmek amacı ile kullanılmaktadır . Azgın teke otu olarak adlandırılan bu bitki çeşidi içeriğinde en aktif olarak Icariin maddesi içerir .

Epimedium‘un duyu sinirlerini etki ettiği ve cinsel arzuyu, isteği yükselttiğineön görülmüştür. Bu etki  bir çok uzman tarafından araştırmalar ile de doğrulanmıştır. Bu araştırmalara göre epimedyum , kan akışını hızlandırarak , cinsel ereksiyon haline gelmeye yardımcı oluyor. Hızlanan kan basıncı ile penise hucum eden kan , penisin sertleşmesine ve uzun süre sert kalmasına yarıyor . Epimedyum beden den atılana kadar , ki yaklaşık olarak 12 ila 24 saat arası bir süre zarfında aynı etkiyi sürdürüyor. Her türlü sıkıntının doğada bir yardımı olduğunu bir kes daha kanıtlayan azgın teke otu bitkisi , erkekler için ne hayli bir öneme sahip olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım .

Ginseng Nedir

Ginseng adını Korece den alır . Her ne kadar Çinlilerin bulduğu bir bitki olarak bilinse de işin aslı yüz yıllar öncesine dayanıyor.

Dünyada en çok bilinen bitkiler arasında birinci sırada ginseng vardır . Güney Kore’de büyük gelir kaynağı ihraç edilen ürünlerinden biridir. Çok bilindiktir  dünyada çok kullanılır. En önemli etkisi etkisi afrodizyak uyarıcı etkisi olmasıdır .Çok iyi bir uyarıcıdır ve zihin gücünü arttırır ve hafızayı iyi derecede güçlendirir.

Bilinen en meşhur ve en etkili olanı Güney Kore Ginseng’idir . Kırmızı Kore ginseng çeşidi olarak da bilinir . Çin’de de çokça Ginseng vardır ama Çin’de bile Kore ginsengi meşhurdur . En makul olanı , her bitki de olduğu gibi doğada kendi kendine yetişiyor olmasıdır. Köylüler dağlarda harıl , harıl ginseng ararlar. Bu buldukları organik ginseng çoğu zaman paha biçilmez olur. Talebin aşırı olduğu durumlarda açık arttırma ile satılmaktadır. Yetiştirilme durumunda  yaklaşık 7 yıl gibi bir süre söz konusu oluyor . 7 yıl bekledikten sonra ginseng toplanabilecek olgunluğa erişiyor . Fiyatının da bu kadar yüksek olması , çok meşakatli bir bitki olduğunu gösteriyor aslında .

Guarana Nedir

Guarana , Amazon ormanlarında yetişir , esasında bir çalı türü olan Guarana , kırmızı vişne gibi meyveler verir . Bu meyvelerin verdikleri tohumlar dünya üzerinde en çok kafein içeren bitki olarak kabul edilir . Kırmızı meyveleri tıb ve kozmetik de kullanılır , tohumları da  enerji içeceklerinde , bitkisel gıda takviyelerinde , zayıflama kürlerinde kullanılır . Gerçek ismi Paullinia Cupana dır . Guarana kafein ,teobramin , teofilin gibi alkoloid içerir.  Yapılan bir çok araştırma , teofilin merkezi sinir sistemine etki ederek uyardığını ve bunun karşılığında dikkat dağınıklığını yorgunluğu ortadan kaldırıldığı görülmüştür .

Bu da demek oluyor ki , yapılan araştırmaların da gösteriği en aşina etki , merkezi sinir sitemine etki eden Guarana , iştahı azaltıyor enerjiyi yükseltiyor ve sizi daha canlı ve dikkatli olmanızı sağlıyor. Ayrıca yapılan araştırmalarda ise Guarana , bazı kanser hücrelerini de öldürüyor .

Niasin ( B3 Vitamini )

Niasin , Nikotinamid veya Nikotinik asit olarak bilinir . Suda çözülebilen vitamin gurubunda yer alır. Dayanıklı vitamin olarak kabul edilir . Diğer vitaminler gibi , ısıdan ve ışıktan etkilenmez  , buna bağlı olarak vitamin ,etkisini de yitirmez . Bilinen en büyük etkisi de Niasin , enerji üretiminde önemli etki gösterir . Vücudun enerji üretimi için çok önemlidir . Yağ , protein ve karbonhidratları enerjiye çevrilmesinde büyük yardım eder . Ayrıca Kolestrolü düşürür kalp krizi riski taşıyan hastalara doktorlar tarafından önerilen bir vitamindir . Tabi ki Buzzer Enerji İçeceği bunu bu etkisinden dolayı kullanmamıştır . Kan dolaşımı için etkili olduğu ve zihni güçlendiren etkisi olduğu için tercih etmiştir.

Riboflavin ( B2 Vitamini )

Özellikle Yumurta , Yoğurt , Buğday ,Ispanak ,Soya Fasülyesi , Badem de bulunur . Ayrıca Karaciğer ve mantarda da bulunur . Riboflavin B2 vitamini , yağ karbonhidrat ve proteini enerjiye döndürmesine yarar . Anti oksidan etkisi kuvvetlidir , kırmızı kan hücresinin oluşmasında olmaz sa olmaz dır . Gözlerde katarakt oluşumunu önleyicidir .Cilt ve saç sağlığı açısından gereklidir . B2 Vitaminin eksikliği kanser hücrelerinin oluşumuna yol açar .

Piridoksin ( B6 Vitamini )

Piridoksin b6 vitamini b12 vitamini ile hemeh hemen aynı özellikleri göstermektedir . B6 vitamini ne işe yarar peki ? B6 vitamini bir çok enzimin üretilmesinde yardımcı olur . B6 vitamini yağ , karbonhidrat ve proteini yakarak enerjiye dönüşmesine yardımcı olur . Bir çok gene etki ederek metabolizmamızın güçlenmesine yardımcı olur . B6 vitamini kan yapıcı özelliği ve kalp dostu olması ile bilinir .

B6 vitamini ile birlikte enzim üretiliyor ve bu enzimler hemoglobin maddesinin sentezlenmesini sağlar . Kan yapımında en önemli hususlardan biridir . Beyin hücreleri arasında bağlantı sağlayan maddelerin oluşumuna katkı sağlar .mutluluk hormonu üretimine yardımcı olur . Zihin açıklığına ve bu durumun sürekliliğine yardımcı olur .

Hafıza güçlendirir . B6 vitamini yapılan araştırmalar sonucunda kanser riskinin önemli ölçüde azaltan vitaminler arasına girmiştir . B6 vitamini depresyon önleyici etkileri görülmüştür . B6 Vitamini : Tavuk , Dana eti , Hindi eti , Balık eti , Tavuk yumurtası , Fındık , Antep fıstığı , Ceviz , Yer fıstığı , Kaju ,Ayçekirdeği ,Avakado ,Brokoli , Muz, ıspanak ve patates de bulunur .


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

379
117 shares, 379 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
39
O Da Ne
Korkunç Korkunç
26
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
130
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
117
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
104
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
91
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
78
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
65
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
52
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan