Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır


Makyaj, bilindiği gibi kadınların hoş bir görünüme sahip olmak için kullandıkları en önemli silahlardandır. Kadınların göz ve yüz tipleri farklılık gösterdiği için her makyaj tipi her kadında aynı durmamaktadır. Bu sebeple de kadınların kendi yüz ve göz yapılarını tanımaları önem taşımaktadır.

Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır , İşte Öneriler

Makyaj denilince hemen herkesin aklına dikkat çekici gözler gelmektedir. Göz tipleri de kendi arasında farklılıklar gösterir. Bu yazımızda çekik göz makyaj uygulamaları ile ilgili sihirli birkaç ipucu paylaşacağız.

Çekik Gözler İçin Makyaj Önerileri

Öncelikle, gözleri aşağıya doğru çekik olan kadınların gözlerinin altını dumanlı ya da çok koyu renklerle boyamamaları gerekir. Aksi halde gözlerinin olduğundan daha da küçük görünmesine sebebiyet verebilirler. Gözleri aşağıya doğru çekik olan kadınlar için en uygun göz makyaj türü göz kapaklarının üzerine yapılan uygulamalardır.

Çekik göz makyajında göz alt kısmına mümkün olduğunca uygulama yapılmadan üst kısmında yer alan kirpik çizgisine dek degradeli makyaj uygulaması yapılmalıdır.

Göz kapağı için tercih edilen far da gözün bitiş çizgisinden yukarıya olacak şekilde uzatılmalıdır. Bu sayede gözlerin daha dumanlı bir görünüm elde etmesi sağlanır ve bu da gözlerin daha kalkık görünmesine yardımcı olur.

Çekik Gözler İçin Doğru Kalem ve Eyeliner Uygulamaları

Göz makyajındaki en önemli noktalardan biri de kalem ve Eyeliner uygulamalarıdır. Çekik gözlere kalem ve Eyeliner uygulanırken gözün yine köşelerinden yukarıya doğru devam eden çizgiler çekilmesi çok daha uygundur.

Kirpiklere Eyeliner uygulandıktan sonra kirpik kıvırma aleti yardımıyla kıvırarak rimel sürülmelidir. Son dönemlerde de oldukça moda olduğu üzere dolgun ve kıvrık kirpikler gözleri çok daha güzel ve etkili bir görünüme kavuşturmaktadır.

Gece Makyajı

Gece makyajı için ise mutlaka siyah ve benzeri tonlarda renk tercih edilmelidir. Koyu renkler yüz hatlarını belirginleşmesine yardımcı olurken aynı zamanda gözlere de derinlik kazandırmaktadır. Ayrıca koyu renkler arasında yapılacak geçiş uygulamaları da gözlere farklı bir hava katar. Şüphesiz ki kadın gece makyajında ışıltı renklerin yeri oldukça fazladır.
 
Göz pınarları ve kaş altlarına uygulanacak olan aydınlatma ürünlerinin de ten rengine uygun olmasına önem gösterilmesi gerekmektedir. Gözlerinin olduğundan daha iri görünmesini isteyen kadınların gözlerinin iç kısmına kalem sürmemeleri gerekir. Gözlerin daha büyük bir görünüm kazanması için gözlerin iç bölümüne beyaz kalem uygulanması çok daha doğru olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
533
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item