Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır


Makyaj, bilindiği gibi kadınların hoş bir görünüme sahip olmak için kullandıkları en önemli silahlardandır. Kadınların göz ve yüz tipleri farklılık gösterdiği için her makyaj tipi her kadında aynı durmamaktadır. Bu sebeple de kadınların kendi yüz ve göz yapılarını tanımaları önem taşımaktadır.

Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır , İşte Öneriler

Makyaj denilince hemen herkesin aklına dikkat çekici gözler gelmektedir. Göz tipleri de kendi arasında farklılıklar gösterir. Bu yazımızda çekik göz makyaj uygulamaları ile ilgili sihirli birkaç ipucu paylaşacağız.

Çekik Gözler İçin Makyaj Önerileri

Öncelikle, gözleri aşağıya doğru çekik olan kadınların gözlerinin altını dumanlı ya da çok koyu renklerle boyamamaları gerekir. Aksi halde gözlerinin olduğundan daha da küçük görünmesine sebebiyet verebilirler. Gözleri aşağıya doğru çekik olan kadınlar için en uygun göz makyaj türü göz kapaklarının üzerine yapılan uygulamalardır.

Çekik göz makyajında göz alt kısmına mümkün olduğunca uygulama yapılmadan üst kısmında yer alan kirpik çizgisine dek degradeli makyaj uygulaması yapılmalıdır.

Göz kapağı için tercih edilen far da gözün bitiş çizgisinden yukarıya olacak şekilde uzatılmalıdır. Bu sayede gözlerin daha dumanlı bir görünüm elde etmesi sağlanır ve bu da gözlerin daha kalkık görünmesine yardımcı olur.

Çekik Gözler İçin Doğru Kalem ve Eyeliner Uygulamaları

Göz makyajındaki en önemli noktalardan biri de kalem ve Eyeliner uygulamalarıdır. Çekik gözlere kalem ve Eyeliner uygulanırken gözün yine köşelerinden yukarıya doğru devam eden çizgiler çekilmesi çok daha uygundur.

Kirpiklere Eyeliner uygulandıktan sonra kirpik kıvırma aleti yardımıyla kıvırarak rimel sürülmelidir. Son dönemlerde de oldukça moda olduğu üzere dolgun ve kıvrık kirpikler gözleri çok daha güzel ve etkili bir görünüme kavuşturmaktadır.

Gece Makyajı

Gece makyajı için ise mutlaka siyah ve benzeri tonlarda renk tercih edilmelidir. Koyu renkler yüz hatlarını belirginleşmesine yardımcı olurken aynı zamanda gözlere de derinlik kazandırmaktadır. Ayrıca koyu renkler arasında yapılacak geçiş uygulamaları da gözlere farklı bir hava katar. Şüphesiz ki kadın gece makyajında ışıltı renklerin yeri oldukça fazladır.
 
Göz pınarları ve kaş altlarına uygulanacak olan aydınlatma ürünlerinin de ten rengine uygun olmasına önem gösterilmesi gerekmektedir. Gözlerinin olduğundan daha iri görünmesini isteyen kadınların gözlerinin iç kısmına kalem sürmemeleri gerekir. Gözlerin daha büyük bir görünüm kazanması için gözlerin iç bölümüne beyaz kalem uygulanması çok daha doğru olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

388
124 shares, 388 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
26
O Da Ne
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
130
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
117
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
104
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
91
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
78
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
65
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
52
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
39
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan