Çeyizde Olması Gerekenler


Çeyizde Olması Gerekenler , Bütün genç kızların ve erkeklerin merak ettiği bir konudur. Düğün günü çoğu genç kız için hayatının en önemli günüdür. Yeni bir eve yerleşecek olmak beraberinde birçok eşyanın alınmasını getirir. Çeyizde olması gereken pek çok eşya vardır. Çeyiz eşyalarının unutulmaması için listeler yapılır ve bu listelere göre eşyalar tamamlanır.

Çeyizde Olması Gerekenler Nelerdir ?

Çeyizde kız ve erkek tarafının alması gereken eşyalar vardır. Çiftler arasında çeyiz eşyalarının nasıl alınacağı konuşulur. Kimi aileler aralarında anlaşarak ortak eşya alma yoluna da gidebilir.

Çeyizde Olması Gereken Mutfak Eşyaları Nelerdir ?

Çeyizde olması gereken mutfak eşyaları şunlardır: Mutfak robotu, saklama kabı, çay ve kahve makinesi, bulaşık makinesi, davlumbaz, ocak, fırın, tost makinesi, günlük ve misafirlik için yemek takımı, çatal, bıçak, kaşık takımı, çay bardağı, tabağı ve kaşığı, rende, ekmek tahtası, kahvaltı takımı, tencere ve sahan seti, çaydanlık, termos, su ve kahve bardağı, baharat seti, rondo, mikser, kepçe, çırpma teli, su ısıtıcısı, fritöz, borcam, ceviz kıracağı.

Çeyizde Olması Gereken Elektronik Eşyalar Nelerdir ?

Çeyizde olması gereken elektronik eşyalar şunlardır: Ütü, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi, televizyon, saç kurutma makinesi, mini el süpürgesidir.

Çeyizde Olması Gereken Ev Tekstili Ürünleri Nelerdir ?

Çeyizde olması gereken ev tekstili ürünleri şunlardır: Danteller, tül ve kalın perdeler, masa örtüleri (kalın ve ince çeşitleri ), oturma odası, yatak ve yemek odası koltuk ve mobilya takımları, Amerikan servisi, nevresim takımları, yatak örtüleri, battaniye ve yorganlar, pike, yastık, yastık kılıfları, bornoz setleri, el ve yüz havluları, lif, banyo paspası, mutfak önlüğü, mutfak el havluları, halı, kilim ve paspaslardır.

Çeyizde Olması Gereken Mobilya Takımları Nelerdir ?

Çeyizde olması gereken mobilya takımları yatak odası, oturma odası ve mutfak mobilyalarıdır. Yatak odası takımları genel olarak yatak takımı, baza ve başlığı, çekmeceli elbise dolabı, iki tane komodinden oluşur. Bunun üzerine kişiler isteğe bağlı olarak farklı dolaplar da ekleyebilirler. Ayrıca oturma odası takımında modelden modele değişkenlik göstermekle birlikte bir adet üçlü, bir adet ikili ve iki adet tekli koltuk yer alır. Kimi oturma grubu kampanyalarında televizyon dolabı ve konsol da yer alır.

Yemek odası mobilyaları genel olarak yemek masası ve altı ya da sekiz kişilik sandalyeden oluşur. Kimi yemek odası kampanyalarında kullanışlı olması amacıyla katlanabilir masa tercihi sunulabilir. Katlanabilir masalar genelde küçük evler için uygundur. Ayrıca kimi durumlarda çiftler anlaşarak yemek masası yerine çok amaçlı masa almayı da tercih edebilirler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
600
O Da Ne
Korkunç Korkunç
533
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
466
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
400
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
333
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
266
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
200
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
133
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
66
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
666
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item