Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Corona Virüsünün İtalya ve Avrupa’ya Etkileri

Corona Virüsünün İtalya ve Avrupa’ya Etkileri

Yaklaşık dört aydır tüm dünyanın mücadele ettiği corona virüsüyle tedavi geliştirmesi hızla devam ediyor. Virüs mutasyona uğradığı için pek kolay olmuyor. Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan corona virüsü dünya çapında 100 binden fazla kişiye bulaşmış durumda. En çok can kaybının Çin’de yaşandığı bu virüsü 5 bin kişinin ölümüne sebep oldu. Çin’den sonra en çok ölüm görülen İtalya ise hem kendisi hem de Avrupa için ciddi bir risk taşıyor. İtalya’da her gün 100 kişide daha corona virüsüne rastlanılıyor. Peki corona virüsünün Avrupa’daki son durumu ne?

Avrupa’da en etkili olduğu ülke İtalya

Corona virüsü dünyanın bütün ülkelerine yayıldı. Şanslıyız ki corona virüsüne rastlanmayan tek ülke Türkiye oldu. Bu virüsün en etkili olduğu Avrupa ülkesi ise İtalya oluyor.

İtalya’da karantina uygulaması

60 milyon kişilik nüfusa sahip olan İtalya’da hükümet radikal bir karar alarak vatandaşların seyahat özgürlüğüne kısıtlamalar getiriyor. İtalya Başbaşkanı konuyla ilgili olarak, “Virüsün yayılmasını engellemek için kaybedecek vaktimiz yok.” dedi.

İtalya’da okullar 3 Nisan’a kadar tatil edildi. İtalya birinci futbol ligi olan Serie A’da ve birçok ligdeki sportif müsabakalar da durduruldu. Serie A’daki birçok maç erteleniyor ya da seyircisiz oynanıyor.

Son rakamlara göre 400’ü aşkın can kaybı var

İtalya’da corona virüsü rastlanan 10 bini aşkın kişi bulunuyor. Corona virüsüne yakalanmış kişilerin sayısı son rakamlara göre 463’e kadar ulaştı. Virüs salgınının etkili olduğu bölgelerde hastanelerde doluluk seviyesine kadar gelmiş durumda. Öyle ki hastaneler bile virüse yetersiz kalıyor.

Avrupa ülkelerinde de ölümler görüldü

Corona virüsü Avrupa’da sadece İtalya’da değil diğer ülkelerde de görülüyor. Fransa’da yaklaşık bin 500 kişiye corona virüsü bulaştığı açıklanmıştı. Avrupa’da da birçok ölüm gerçekleşti. Fransa 30, İspanya 30, İngiltere 5, Avustralya 3, Hollanda 4, İsviçre 2 ve Almanya 2 kişi corona virüs nedeniyle can kaybı yaşandı.

hakkında Oğuzhan

Cevap bırakın