Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim ?


Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim sorusunu yanıtlıyoruz. İnsanların sevdikleri sanatçılara veya devlet büyüklerine ulaşmak onlarla konuşabilmek için yoğun çaba gösterebiliyor. Bazen çok ulaşılmaz gibi görünen kişilere rahatlıkla ulaşılabilirken bazen de çok rahat ulaşmayı hedeflediğiniz bir kişiyle görüşmek çok zor olabiliyor.

Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim ?

 İnsanların büyük bir çoğunluğunun ulaşıp görüşmek istedikleri kişilerin ilk sıralarında kuşkusuz devlet adamları geliyor. İnsanlar milletvekillerine, bakanlara ulaşabilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Peki, ya Cumhurbaşkanına ulaşmak için neler yapmak gerekir.

Cumhurbaşkanına Ulaşmak İçin Neler Yapılmalıdır ?

Cumhurbaşkanı bir devleti yöneten en yetkili kişi olduğu için etrafında yoğun koruma ordusu olması da normal karşılanmalıdır. Çok yoğun programları ve devlet işleri arasında Cumhurbaşkanına nasıl ulaşılır? Bunun için neler yapılır?

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)

Öncelikle Cumhurbaşkanı ne kadar yoğun olsa da ulaşılamaz bir insan değildir. Mesele Cumhurbaşkanına ulaşmaktan ziyade niçin ulaşmak istediğinizle alakalıdır. Eğer bir sıkıntınız bir rahatsızlığın hakkında ulaşıp yardım isteyecekseniz kendisine doğrudan ulaşabilmeniz çok zor olacaktır. Zaten bir Cumhurbaşkanı bu şekilde sıkıntı ve sorunları birebir dinlemek isterse iş yapamaz hale gelecektir. Çünkü kendisine bu şekilde ulaşıp derdini sıkıntısını anlatmak isteyen belki on binlerce kişi vardır. Bu durumda yapılması gereken CİMER üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışmaktır. Açılımı Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER üzerinden anlatmak istediklerinizi yazılı olarak ifade edebilirsiniz.

 CİMER’e Nasıl Yazabilirim ?

 CİMER üzerinden Cumhurbaşkanına yazmak için e-devlet sitesini kullanabilirsiniz. E-devlet sitesine TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra e hizmetler bölümünden Cumhurbaşkanına yazın linkini göreceksiniz. Bu linke tıkladıktan sonra cumhurbaşkanına iletmek istediklerinizi rahatlıkla yazabilirsiniz.

E devlet şifresi nasıl alınır ?

E-devlet giriş şifreniz yoksa veya var olan şifrenizi kayıp ettiyseniz PTT şubelerine başvurarak yeni bir e- devlet giriş şifresi alabilirsiniz.

Buraya yazdıklarınızı bizzat Cumhurbaşkanının okuması gibi bir durum tabi ki söz konusu değil. Ancak Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi çalışanları bu yazdıklarınızı okuyup size yardımcı olacaklardır. Yazdıklarınızı gerekli kurumlara iletecek ve istek ve şikayetlerinizle alakalı neler yapıldığı ile ilgili bir müddet sonra size dönüş yapacaklardır.

Cumhurbaşkanına Ulaşmanın Hızlı Yollarından Biri Sosyal Medya

 Cumhurbaşkanına ulaşmanın yollarından bir tanesi de sosyal medyadır. Özellikle twitter üzerinden milyonlarca takipçisi olan Cumhurbaşkanı sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanmaktadır. Cumhurbaşkanın programlarını medyadan takip ediyorsanız ve size yakın bir yerlerde programı varsa kendisini evinize çay içmeye davet edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanının programlarının yoğunluğuna göre bu davetler kendisine iletilmekte ve uygunluk ölçüsünde bu davetlere icabet edebilmektedir. Medyada bu durumun örnekleri olarak öğrenci yurdunda kalan bir grup öğrencinin sahur davetini geri çevirmeyerek icabet ettiklerine şahit olmuştuk.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

391
128 shares, 391 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan