Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim ?


Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim sorusunu yanıtlıyoruz. İnsanların sevdikleri sanatçılara veya devlet büyüklerine ulaşmak onlarla konuşabilmek için yoğun çaba gösterebiliyor. Bazen çok ulaşılmaz gibi görünen kişilere rahatlıkla ulaşılabilirken bazen de çok rahat ulaşmayı hedeflediğiniz bir kişiyle görüşmek çok zor olabiliyor.

Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim ?

 İnsanların büyük bir çoğunluğunun ulaşıp görüşmek istedikleri kişilerin ilk sıralarında kuşkusuz devlet adamları geliyor. İnsanlar milletvekillerine, bakanlara ulaşabilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Peki, ya Cumhurbaşkanına ulaşmak için neler yapmak gerekir.

Cumhurbaşkanına Ulaşmak İçin Neler Yapılmalıdır ?

Cumhurbaşkanı bir devleti yöneten en yetkili kişi olduğu için etrafında yoğun koruma ordusu olması da normal karşılanmalıdır. Çok yoğun programları ve devlet işleri arasında Cumhurbaşkanına nasıl ulaşılır? Bunun için neler yapılır?

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)

Öncelikle Cumhurbaşkanı ne kadar yoğun olsa da ulaşılamaz bir insan değildir. Mesele Cumhurbaşkanına ulaşmaktan ziyade niçin ulaşmak istediğinizle alakalıdır. Eğer bir sıkıntınız bir rahatsızlığın hakkında ulaşıp yardım isteyecekseniz kendisine doğrudan ulaşabilmeniz çok zor olacaktır. Zaten bir Cumhurbaşkanı bu şekilde sıkıntı ve sorunları birebir dinlemek isterse iş yapamaz hale gelecektir. Çünkü kendisine bu şekilde ulaşıp derdini sıkıntısını anlatmak isteyen belki on binlerce kişi vardır. Bu durumda yapılması gereken CİMER üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışmaktır. Açılımı Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER üzerinden anlatmak istediklerinizi yazılı olarak ifade edebilirsiniz.

 CİMER’e Nasıl Yazabilirim ?

 CİMER üzerinden Cumhurbaşkanına yazmak için e-devlet sitesini kullanabilirsiniz. E-devlet sitesine TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra e hizmetler bölümünden Cumhurbaşkanına yazın linkini göreceksiniz. Bu linke tıkladıktan sonra cumhurbaşkanına iletmek istediklerinizi rahatlıkla yazabilirsiniz.

E devlet şifresi nasıl alınır ?

E-devlet giriş şifreniz yoksa veya var olan şifrenizi kayıp ettiyseniz PTT şubelerine başvurarak yeni bir e- devlet giriş şifresi alabilirsiniz.

Buraya yazdıklarınızı bizzat Cumhurbaşkanının okuması gibi bir durum tabi ki söz konusu değil. Ancak Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi çalışanları bu yazdıklarınızı okuyup size yardımcı olacaklardır. Yazdıklarınızı gerekli kurumlara iletecek ve istek ve şikayetlerinizle alakalı neler yapıldığı ile ilgili bir müddet sonra size dönüş yapacaklardır.

Cumhurbaşkanına Ulaşmanın Hızlı Yollarından Biri Sosyal Medya

 Cumhurbaşkanına ulaşmanın yollarından bir tanesi de sosyal medyadır. Özellikle twitter üzerinden milyonlarca takipçisi olan Cumhurbaşkanı sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanmaktadır. Cumhurbaşkanın programlarını medyadan takip ediyorsanız ve size yakın bir yerlerde programı varsa kendisini evinize çay içmeye davet edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanının programlarının yoğunluğuna göre bu davetler kendisine iletilmekte ve uygunluk ölçüsünde bu davetlere icabet edebilmektedir. Medyada bu durumun örnekleri olarak öğrenci yurdunda kalan bir grup öğrencinin sahur davetini geri çevirmeyerek icabet ettiklerine şahit olmuştuk.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
66
O Da Ne
Korkunç Korkunç
666
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
600
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
533
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
466
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
400
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
333
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
266
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
200
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
133
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item