Diyet Makarna Nasıl Yapılır


Makarnanın Yapılışı
Diyet Makarna Nasıl Yapılır ? Bilinmesi gereken tüm detaylarla hazırladığımız yazımızı okuyarak sizde başarabilirsiniz. İtalyan mutfağının vazgeçilmez ögesi olan makarna, sadece burada değil dünya mutfağında da popüler bir yeri var. Her mutfakta pişirilebilecek olan makarna ekonomik olması yönünden çok avantajlı bir yemektir.

Bu yönüyle sofraların vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Üç aşamada oluşan makarna hamurunun yoğurulması, şekil verilmesi ve kurutulması şeklinde meydana gelmiştir. Makarna sadece un sudan oluşan bir hamur değil protein değeri yüksek olan durum buğdayından elde ediliyor. Durum buğdayı çok az bir işlemden sonra irmiğe dönüştürülüyor ve bu irmikten makarna elde ediliyor.

Vitamin Değerleri

Makarna vitamin değeri yüksek bir besindir. İçerisindeki bazı besin değerleri sayesinde diyet programlarında da kullanılabilir. Protein, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, B1 be B2 vitaminleri açısından zengindir. Tabi bu vitamin değerlerini yetirmemesi için pişirirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Makarna Nasıl Pişirilir?

Makarnayı pişirirken birbirine yapışmaması için içine yağ bırakılır. Ancak durum diyet yapanlar için doğru değildir. İçine konulan yağ ekstra kalori almasına sebep olur. Bu yüzden yağ koymadan makarnayı haşlamak gerekiyor.

Makarnayı pişirirken içine çok fazla su bırakılır ve makarna suyu dökülür. Bu da yapılan diğer hatalardan biridir. Çünkü çok su kullanıldığında makarna piştikten sonra geriye kalan makarna suyu çöpe gitmektedir. Bu da vitamin değerlerinin suyla birlikte ziyan olması demektir. Onun için makarnayı pişirirken az miktarda su kullanılmalıdır.

Diyette Makarna Çeşitleri

Zayıflama düşüncesi olanlar tabii ki sadece belirlenen sabit gıdalar tüketerek bunu sağlayamaz. Vücudun karbonhidratlı yiyeceklere de ihtiyacı vardır. Makarna karbonhidratlı bir yemek grubunda olduğu için uzun süre tok tutması sayesinde sık sık yemek yemekten uzaklaştırır.  

Makarna tüketirken yanında ekmek, patates ve benzeri gıdalardan uzak durmak gerekir. Farklı öğünlerde bu tür gıdalar tüketilebilir. Makarnanın pişirirken birçok şekli vardır. Kalsiyum ihtiyacı olanlar için yoğurtla makarna olmazsa olmazlar arasına girer. Aynı zamanda protein almak isteyenler için kıymalı veya ton balıklı makarna yapmak da mümkündür.

Sebzeler hayatın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yemek sofralarında vazgeçilmez ögelerin başında yer alır. Diyette Makarna Nasıl Yenir Bu durumda bol sebzeli pişirilen makarna hem vitamin değeri hem de uzun süre tok tutması sayesinde çok tercih edilen bir çeşittir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

381
117 shares, 381 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
91
O Da Ne
Korkunç Korkunç
78
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
65
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
52
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
39
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
26
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
13
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
130
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
117
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
104
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan