Doğru Kas Yapısına Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 7 Şey


Spor yaparken doğru kas yapısına sahip olmak için yapmanız gereken 7 şey nedir? Birçok kişi aylarca spor yapmasına rağmen bir türlü istediği kas yapısına sahip olamadığından yakınır. Bu da bazı şeyleri yanlış yaptığı anlamını taşımaktadır.

En Önemlisi Doğru Beslenme

Doğru kas yapısına sahip olmak için mutlaka düzenli ve doğru beslenmeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Kaslar her zaman protein ve lifli yiyeceklere ihtiyaç duymaktadır. Bu vitaminleri doğru bir şekilde her gün düzenli olarak alınmalıdır. Aynı zamanda da beslenme sırasında yağ yakıcı besinler de alınmalıdır. Eğer yağ yakıcı besin alınmaz ise kaslar, vücut yağlarının altında kalacaktır.

Düzenli ve Yeterli Uyku

Uyku esnasında vücut testosteron salgılamaktadır. Bu da uyku esnasında kas gelişimi demektedir. Eğer düzenli ve yeterli şekilde uyursanız uykunuzda bile kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Günde en az 7 saat uyku yeterli olacaktır. Gece yarısından önce uyumaya özen göstermelisiniz.

Antrenman Programına Uymak

Önünüzde bulunan antrenman programına mutlaka uymalısınız. Bir gün sporu atlamak veya eksik yapmak vücudunuzun girecek olan şekilden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Her gün aynı saatte ve aynı oranda spor yapmaya özen göstermelisiniz.

En Önemlilerinden Biri Hareketleri Doğru Yapmak

Spor salonuna giden birçok kişi hareketleri doğru yapmadığı için istediği vücuda aylarca kavuşamamaktadır. Bu da onların pes etmesine sebep vermektedir. Çok iyi araştırarak ve sorarak en küçük hareketlerin bir nasıl doğru yapıldığını öğrenmelisiniz. Aksi takdirde her gün, saatlerce spor yapsanız bile aradan aylar geçmesine rağmen yine aynı vücut tipinde kalmış olursunuz.

Çalıştığınız Ağırlık Bünyeniz ile Orantılı Olmalı

Bünyenizin durumuna göre ağırlıklarla çalışmanız gerekmektedir. Bünyenize oranlı fazla ağırlık veya az ağırlık çalışmaları vücudunuzun gelişimini erteleyecektir.

Sabah Uyanır Uyanmaz 15 Dakika Egzersiz

Her sabah güne 15 dakikalık vücut esnetme egzersiziyle güne başlayın. Bu size gün içinde yapacağınız ağırlık çalışmalarında rahatlama sağlarken daha fazla enerji verecektir.

Enerjinizi Yüksek Tutun

Ağırlık çalışması sırasında çabuk yorulmamak ve dakikalarda çalışmak için enerjinizi arttıracak içeceklere yönelin. Bunların doğal olanı Türk kahvesidir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere 1 fincan, az şekerli Türk kahvesini mutlaka tüketin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
534
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item