Doğru Kas Yapısına Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 7 Şey


Spor yaparken doğru kas yapısına sahip olmak için yapmanız gereken 7 şey nedir? Birçok kişi aylarca spor yapmasına rağmen bir türlü istediği kas yapısına sahip olamadığından yakınır. Bu da bazı şeyleri yanlış yaptığı anlamını taşımaktadır.

En Önemlisi Doğru Beslenme

Doğru kas yapısına sahip olmak için mutlaka düzenli ve doğru beslenmeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Kaslar her zaman protein ve lifli yiyeceklere ihtiyaç duymaktadır. Bu vitaminleri doğru bir şekilde her gün düzenli olarak alınmalıdır. Aynı zamanda da beslenme sırasında yağ yakıcı besinler de alınmalıdır. Eğer yağ yakıcı besin alınmaz ise kaslar, vücut yağlarının altında kalacaktır.

Düzenli ve Yeterli Uyku

Uyku esnasında vücut testosteron salgılamaktadır. Bu da uyku esnasında kas gelişimi demektedir. Eğer düzenli ve yeterli şekilde uyursanız uykunuzda bile kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Günde en az 7 saat uyku yeterli olacaktır. Gece yarısından önce uyumaya özen göstermelisiniz.

Antrenman Programına Uymak

Önünüzde bulunan antrenman programına mutlaka uymalısınız. Bir gün sporu atlamak veya eksik yapmak vücudunuzun girecek olan şekilden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Her gün aynı saatte ve aynı oranda spor yapmaya özen göstermelisiniz.

En Önemlilerinden Biri Hareketleri Doğru Yapmak

Spor salonuna giden birçok kişi hareketleri doğru yapmadığı için istediği vücuda aylarca kavuşamamaktadır. Bu da onların pes etmesine sebep vermektedir. Çok iyi araştırarak ve sorarak en küçük hareketlerin bir nasıl doğru yapıldığını öğrenmelisiniz. Aksi takdirde her gün, saatlerce spor yapsanız bile aradan aylar geçmesine rağmen yine aynı vücut tipinde kalmış olursunuz.

Çalıştığınız Ağırlık Bünyeniz ile Orantılı Olmalı

Bünyenizin durumuna göre ağırlıklarla çalışmanız gerekmektedir. Bünyenize oranlı fazla ağırlık veya az ağırlık çalışmaları vücudunuzun gelişimini erteleyecektir.

Sabah Uyanır Uyanmaz 15 Dakika Egzersiz

Her sabah güne 15 dakikalık vücut esnetme egzersiziyle güne başlayın. Bu size gün içinde yapacağınız ağırlık çalışmalarında rahatlama sağlarken daha fazla enerji verecektir.

Enerjinizi Yüksek Tutun

Ağırlık çalışması sırasında çabuk yorulmamak ve dakikalarda çalışmak için enerjinizi arttıracak içeceklere yönelin. Bunların doğal olanı Türk kahvesidir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere 1 fincan, az şekerli Türk kahvesini mutlaka tüketin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

416
152 shares, 416 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
26
O Da Ne
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
130
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
117
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
105
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
91
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
78
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
65
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
52
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
39
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan