Dünyanın En Çok Satan 7 Albümü


Dünyada birçok albüm yapılmıştır. bu albümler insanlar neresinde çok beğenerek rekorlar kalmışlardır. Bu beyinle neticesinde dünya sıralamasında sana girmiş albümler vardır. Dünyanın en çok satan 7 albümü bunlar arasında en çok beğenilen albümler yer alır.

Michael Jackson-Thriller

1982 çıkışlı bu şarkı 80’li yılların en gözdesi haline gelmiştir Michael Jackson off the Wall albümünden sonra tüm dünya tarafından tanınmasını sağlayan bu albüm Michael Jackson için önemli albümlerden biridir. Michael Jackson kendine has giyim ve reklam filmlerinde de albümü dünya çapında tanınmasını sağlayan faktörlerden biridir. Bu şarkı sayesinde Michael Jackson dansı da ünlenmiştir.

AC/DC – Back in Black

Avustralya grubun yazdığı Bu şarkı albümü, müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en çok satan ikinci albümü arasındadır. Şu anda 50 milyondan fazla satmıştır.

Pink Floyd-The Dark Side Of The Moon

Bu şarkı Rock müziğinin önemli albümlerinden biridir. 80’li yıllara kadar top 500 listesinde kalmayı başarmıştır. Pink Floyd’un en başarılı albüm olarak kabul edilen bu şarkı dünya genelinde 55-50 milyon arasında satmıştır. Bu şarkı ülke de çeşitli film ve dizilerde kullanılmıştır.

Whitney Houston – The Bodyguard

Whitney Houston 90’lı yıllara damgasını vuran eni yi o zaman beni şarkıların başına gelen güzel şarkı ile sanatçı tanınmasın da önemli rol oynamıştır. Dünya çapında 44 milyondan fazla satmıştır.

Meat Loaf-Bet Out Of Hell

Bu albümü 1977 yılında yayınlanan şarkıcı, Bruce Springsteen’in müziklerini her ne kadarda andırsa da, satılan, kulağa hoş gelen, kendine has bir stili vardır. Dünya genelinde en çok satılan üçüncü albümdür. Bu şarkı dünya çapında 43 milyon satmıştır.

Eagles-Their Greatest Hits

ABD’li sanatçı olan Eagles, Bu albümünü 1976 yılında yayınlamıştır. Bu albüm dünya genelinde 42 milyon satmıştır. ABD’de en çok satan şarkı olarak da bilinir.

Bee Gees-Saturday Nigh Fever

1977 yılında disco türleri arasında yayınlanan bu albüm, Saturday Night Fever filminin arka fon müziği olarak da bilinir. Son 70’li yılların disco müziğine damgasını vurmuştur. Bu şarkı 40 milyondan fazla satılmıştır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
200
O Da Ne
Korkunç Korkunç
133
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
66
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
666
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
600
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
533
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
466
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
400
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
333
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
266
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item