Dünyanın En Pahalı 8 Kedisi


Kedi küçük ve sevimli bir hayvan olması ve evde rahatlıkla bakılabileceği için evde en çok beslenilen hayvanlardan bir tanesidir. Kedi fiyatları kedilerin cinslerine dünya üzerinde az ya da çok bulunmasına göre değişiyor. Bugün sizler için dünyanın en pahalı kediler ini bir araya getirdik.

Dünyanın En Pahalı 8 Kedisi

Sağda solda gördüğünüz kedilerin hepsi tekir cinstir. Yani her yerde kolayca bulunur ve eve alıp beslemeye uygundur. Fakat özel yollarla elde edilen melez kediler veya az bulunan cinsli kediler çok dudak uçuklatan fiyatlarla satılıyor. Çok yüksek fiyatlı kedileri sıralayalım.

1- British Shorthair:

British Shorthair, İngiltere de sıkça tercih edilen bir kedi türüdür. Durgun bir yapıları olup ev kedisi için uygundur. 500 ile 1500 dolar arasında fiyatları vardır.

2- Scottish Fold

Scottish Fold: Üstteki cins kedi ile tek farkı kulak yapılarının farklı olmasıdır. Fold’ların kulağı aşağıya doğru eğiktir. 3000 dolara kadar fiyatları çıkabiliyor.

3- (Sphynx) Sfenks Kedisi

(Sphynx) Sfenks Kedisi : Dünyada oldukça popüler olan bu kedinin tüyleri yoktur. Tüysüz oldukları için bakımları zordur. Fiyatları 300 – 3.000 Dolar arasında değişir.

4- Mavi Rus Kedisi

Mavi Rus Kedisi: Çevreleriyle ilgilenmeyi seven, meraklı ve eğlenceli kedilerdir. Çocuklarla arkadaş olabilme özelliğine sahiptirler.  400 – 3.000 Dolar arasında fiyatları olabilir.

5- Peterbald

Peterbald: Deneysel bir melezleme sonucu ortaya çıkmışlardır. Enerjik ve zekidirler, kasları kuvvetlidir. 5000 dolara kadar fiyata sahiptir.

6- İran Kedisi

İran Kedisi: Genelde beyaz renkli olup dünyada oldukça bilinen bir türdür. 500 ile 1500 dolar arasında satış fiyatları vardır.

7- Bengal Kedisi

Bengal Kedisi: Asya leopar kedisinin bir türle kırması sonucu oluşmuştur. Evcilleşme konusunda hala çalışmalar yapılırken şuan için pek güvenli değildir.Çok zor bulunan bir türdür fiyatı ise tam 25.000 dolar

8-Ashera Kedisi

Ashera Kedisi: 3 farklı türün kırması sonucu oluşmuştur bunlar: Afrika yabani kedisi, Asya Leopar kedisi ve evcil bir tür. Zeki ve eğlenceli bir yapıdadırlar. Dünyada en az bulunan kedi cinsi Ashera Kedisidir. 15.000 dolar ile 100.000 dolar arasında fiyatları vardır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
8 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
333
O Da Ne
Korkunç Korkunç
266
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
201
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
134
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
66
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
666
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
600
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
533
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
466
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
400
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item