Dünyanın En Pahalı 8 Kedisi


Kedi küçük ve sevimli bir hayvan olması ve evde rahatlıkla bakılabileceği için evde en çok beslenilen hayvanlardan bir tanesidir. Kedi fiyatları kedilerin cinslerine dünya üzerinde az ya da çok bulunmasına göre değişiyor. Bugün sizler için dünyanın en pahalı kediler ini bir araya getirdik.

Dünyanın En Pahalı 8 Kedisi

Sağda solda gördüğünüz kedilerin hepsi tekir cinstir. Yani her yerde kolayca bulunur ve eve alıp beslemeye uygundur. Fakat özel yollarla elde edilen melez kediler veya az bulunan cinsli kediler çok dudak uçuklatan fiyatlarla satılıyor. Çok yüksek fiyatlı kedileri sıralayalım.

1- British Shorthair:

British Shorthair, İngiltere de sıkça tercih edilen bir kedi türüdür. Durgun bir yapıları olup ev kedisi için uygundur. 500 ile 1500 dolar arasında fiyatları vardır.

2- Scottish Fold

Scottish Fold: Üstteki cins kedi ile tek farkı kulak yapılarının farklı olmasıdır. Fold’ların kulağı aşağıya doğru eğiktir. 3000 dolara kadar fiyatları çıkabiliyor.

3- (Sphynx) Sfenks Kedisi

(Sphynx) Sfenks Kedisi : Dünyada oldukça popüler olan bu kedinin tüyleri yoktur. Tüysüz oldukları için bakımları zordur. Fiyatları 300 – 3.000 Dolar arasında değişir.

4- Mavi Rus Kedisi

Mavi Rus Kedisi: Çevreleriyle ilgilenmeyi seven, meraklı ve eğlenceli kedilerdir. Çocuklarla arkadaş olabilme özelliğine sahiptirler.  400 – 3.000 Dolar arasında fiyatları olabilir.

5- Peterbald

Peterbald: Deneysel bir melezleme sonucu ortaya çıkmışlardır. Enerjik ve zekidirler, kasları kuvvetlidir. 5000 dolara kadar fiyata sahiptir.

6- İran Kedisi

İran Kedisi: Genelde beyaz renkli olup dünyada oldukça bilinen bir türdür. 500 ile 1500 dolar arasında satış fiyatları vardır.

7- Bengal Kedisi

Bengal Kedisi: Asya leopar kedisinin bir türle kırması sonucu oluşmuştur. Evcilleşme konusunda hala çalışmalar yapılırken şuan için pek güvenli değildir.Çok zor bulunan bir türdür fiyatı ise tam 25.000 dolar

8-Ashera Kedisi

Ashera Kedisi: 3 farklı türün kırması sonucu oluşmuştur bunlar: Afrika yabani kedisi, Asya Leopar kedisi ve evcil bir tür. Zeki ve eğlenceli bir yapıdadırlar. Dünyada en az bulunan kedi cinsi Ashera Kedisidir. 15.000 dolar ile 100.000 dolar arasında fiyatları vardır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

381
135 shares, 381 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
65
O Da Ne
Korkunç Korkunç
52
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
42
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
28
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
19
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
131
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
119
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
104
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
91
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
78
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan