Dünyanın En Saygın 7 İş Adamı


Dünyamızda kötü yollardan yasa dışı bir şekilde para kazananlar olduğu gibi iyi yollardan, hizmet sağlayarak ve hem müşterilerinin hem de çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayarak para kazananlarda vardır. Dünyamız siyah veya beyaz olmadığı için bu tip insanlara en yakın insanlar merak konusudur. Bu yazımızda dünyanın en saygın 7 iş adamı kimdir? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

1. Jeff Bezos

7 kişilik listemizde ilk sıra Jeff Bezos’a ait. Jeff Bezos, Amazon’un kurucusu olarak tanınmakta. Amazon gibi devasa ve dünya çapına yayılmış bir şirkete sahip olmak doğal olarak devasa bir servetide beraberinde getiriyor. Şu Anda 55 yaşında olan Jeff Bezos’un serveti 100 milyar dolar civarında.

2. Bill Gates

Listemizin 2. sırasında yer alan Bill Gates’i tanımayan yoktur Microsoft gibi dünyada bilgisayarlar ve yazılım alanında devrime yol açan bir şirketin kurucusu kendisi. 63 yaşında olan Gates’in serveti bilindiği kadarı ile 89.9 milyar doları buluyor.

3. Warren Buffet

Dünyaca tanınmış olan ve kitapları bulunan Warren Buffet listemizin 3. pozisyonunda bulunuyor. Warren Buffet 88 yaşında bir iş adamı olarak 83.1 milyar dolarlık servet ile karşımıza çıkıyor.

4. Amancio Ortega

Listemizin 4. kişisi ise ötekileri gibi çokta popüler değil. Ancak markaları biliniyor. Amancio Ortega, Zara, Massimo Dutti ve Oysho gibi pek çok giyim markasının bağlı bulunduğu İnditex Holding’in sahibi olan kişidir. 82 yaşında bir İspanyol olarak Amancio Ortega, 76.2 milyar dolarlık servete sahip olarak listenin 4. kişisi olmaya hak kazanıyor.

5. Mark Zuckerberg

Facebook, Whatsapp ve İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerini bilmeyen yoktur. Mark Zuckerberg Facebook’un kurucusu olarak henüz 34 yaşında olarak 73.1 milyar dolarlık servete sahip ve listemizim 5. sırasında adının anılmasına hak kazanıyor.

6. Carlos Slim

Listemizin 6. numarasıda çok popüler bir isim değil. kendisi telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren bir isim olarak Carlos Slim 78 yaşında ve 62.1 milyar dolarlık servete sahip. Listemizin 6. sırasında yer almaya hak kazanıyor.

7. Bernard Arnault

Listemizin 7. ve son sırasında bulunan isimde pek tanıdık değil. Kendisi Bernard Arnault. Bernard Arnault, Louis Vuitton markasının sahibi. Arnault 60 yaşında olduğu biliniyor ve 61.6 milyar dolarlık servete sahip.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
533
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item