Dünyanın En Saygın 7 İş Adamı


Dünyamızda kötü yollardan yasa dışı bir şekilde para kazananlar olduğu gibi iyi yollardan, hizmet sağlayarak ve hem müşterilerinin hem de çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayarak para kazananlarda vardır. Dünyamız siyah veya beyaz olmadığı için bu tip insanlara en yakın insanlar merak konusudur. Bu yazımızda dünyanın en saygın 7 iş adamı kimdir? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

1. Jeff Bezos

7 kişilik listemizde ilk sıra Jeff Bezos’a ait. Jeff Bezos, Amazon’un kurucusu olarak tanınmakta. Amazon gibi devasa ve dünya çapına yayılmış bir şirkete sahip olmak doğal olarak devasa bir servetide beraberinde getiriyor. Şu Anda 55 yaşında olan Jeff Bezos’un serveti 100 milyar dolar civarında.

2. Bill Gates

Listemizin 2. sırasında yer alan Bill Gates’i tanımayan yoktur Microsoft gibi dünyada bilgisayarlar ve yazılım alanında devrime yol açan bir şirketin kurucusu kendisi. 63 yaşında olan Gates’in serveti bilindiği kadarı ile 89.9 milyar doları buluyor.

3. Warren Buffet

Dünyaca tanınmış olan ve kitapları bulunan Warren Buffet listemizin 3. pozisyonunda bulunuyor. Warren Buffet 88 yaşında bir iş adamı olarak 83.1 milyar dolarlık servet ile karşımıza çıkıyor.

4. Amancio Ortega

Listemizin 4. kişisi ise ötekileri gibi çokta popüler değil. Ancak markaları biliniyor. Amancio Ortega, Zara, Massimo Dutti ve Oysho gibi pek çok giyim markasının bağlı bulunduğu İnditex Holding’in sahibi olan kişidir. 82 yaşında bir İspanyol olarak Amancio Ortega, 76.2 milyar dolarlık servete sahip olarak listenin 4. kişisi olmaya hak kazanıyor.

5. Mark Zuckerberg

Facebook, Whatsapp ve İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerini bilmeyen yoktur. Mark Zuckerberg Facebook’un kurucusu olarak henüz 34 yaşında olarak 73.1 milyar dolarlık servete sahip ve listemizim 5. sırasında adının anılmasına hak kazanıyor.

6. Carlos Slim

Listemizin 6. numarasıda çok popüler bir isim değil. kendisi telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren bir isim olarak Carlos Slim 78 yaşında ve 62.1 milyar dolarlık servete sahip. Listemizin 6. sırasında yer almaya hak kazanıyor.

7. Bernard Arnault

Listemizin 7. ve son sırasında bulunan isimde pek tanıdık değil. Kendisi Bernard Arnault. Bernard Arnault, Louis Vuitton markasının sahibi. Arnault 60 yaşında olduğu biliniyor ve 61.6 milyar dolarlık servete sahip.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

386
122 shares, 386 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
26
O Da Ne
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
130
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
117
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
104
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
91
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
78
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
65
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
52
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
39
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan