Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Dünyayı olduğu gibi kabul ederek daha mutlu olabilirsiniz

Dünyayı olduğu gibi kabul ederek daha mutlu olabilirsiniz

Mutlu insanlar, onları üzecek bir şey yaşamıyor değiller. Sadece dünyayı olduğu gibi kabul ederler. Dünyada birçok hoş olmayan haksızlık durumu var. Bunu kendi başınıza değiştirmeniz neredeyse imkansız. Yaşam bize istediğimiz her şeyi sahip olamayacağımızı gösterir ve bunu ne kadar erken fark ederseniz o kadar iyi olur. Dünyayı olduğu gibi kabul ederek daha mutlu olabilirsiniz.

Hayat anlamsız, sadece sevdiğiniz şeyi bulmanız gerekiyor

Ne yazık ki, hayatlarımızın özel bir amacı olup olmadığını bilmenin hiçbir yolu yok. Peki dünyanın sırlarını açıklamaya çalışmak için değerli vaktimiz boşa harcamanın ne önemi var ki? Hayatınızda hoşunuza giden hiçbir şey olmadığında her şey anlamsız görünür. Sen sevdiğin şeyleri bulmak zorundasın.

Sorunlarınızı kimse umursamıyor

Birçok insan problemlerini başkalarına kolayca söyleyebilir; bel ağrısı, maaşlar az, patronlar kötü. Ancak bu düşünceleriniz sadece sizi ilgilendiriyor. Aslında bunları dinleyen kişiler bunlardan oldukça rahatsız oluyor ve konuşkan kişilerden uzak durmaya çalışıyorlar. Bunları neden anlattığınızı düşünün: Yardıma mı ihtiyacınız var, yoksa sadece anlatma isteği mi duyuyorsunuz? Biri size yardım etmeyecekse anlatmanızın amacı nedir?

Yıllar geçtikçe hayat iyice sıkıcı olmaya başlıyor

Aynı şeyi tekrar tekrar yaptığınızda bir yerden sonra sıkılmaya başlarsınız. Yıllar geçtikçe yapacak pek bir şey kalmaz. Her yıl aynı şeyi yaptığınızda sizi şaşırtan daha az şey kalacaktır ve yıllar geçtikçe sıkılmış hissedebilirsiniz.

Bize en yakın insanlar her zaman daha çok zarar verir

Sevdikleriniz sizin zayıflıklarınızı daha iyi bilir ve bazen bilerek bu zayıflıklarınızdan sizi vurmaya çalışırlar. Bunlar en zor zamanlarınız olur çnkü bunu asla sevdiklerinizden beklemezsiniz. Bu etkiyi azaltmak için yakınlarınızdan beklentilerinizi azaltın. Onlar da sizin gibi insanlar ve hata yapabilirler. Her zaman sizinkiyle aynı düşüncelere sahip olmayabilirler.

hakkında Oğuzhan

Cevap bırakın