En İyi 7 Makyaj Önerisi


Yaz aylarının gelmesiyle makyaj yapan kızların sayısı çoğalmaya başladı. Ünlü makyaj sanatçılarının en iyi 7 makyaj önerisi hakkında bilginiz var mı? Genel olarak genç kızların merak ettiği makyaj önerilerine ve ipuçlarına bir göz atalım.

Göz Kaleminin Ucuna Birazcık Ateş Tutun

Çakmak ve kibrit yardımıyla göz kaleminin ucuna ateş tutun ve biraz yumuşamasını sağlayın. Bu şekilde yaptığınızda ucu jel kıvamına gelecektir ve sürülmesi daha kolay olacaktır. Bunu yaparken çok fazla ateşte tutmayın ve süreceğiniz zaman kalem ucunu birazcık üfleyin.

Rujun Rengi Dudaklarında İyi Durmadı Mı?

Rengini çok beğendiğin bir ruj aldın fakat dudaklarında iyi durmadı. Bunun için yapacağın basit bir formül bulunmaktadır. Kullandığın kapatıcıdan birazcık alarak dudaklarına uygula ve iyice dağıt. Daha sonra onun üzerine çok beğendiğin rujunu sür. Şimdi eskisine göre rujun rengi dudaklarında daha iyi duracaktır.

Göz Kalemin Ten Renginde Olsun

Ten renginde olan göz kalemleri yüzünü ve gözlerini daha iyi gösterecektir. Ten renginde kullandığın göz kalemi gözlerini daha canlı ve büyük gösterecektir. İri ve canlı bakışlarla etrafındaki gözleri üzerine çekebilirsin.

Yüzünüzdeki Yağ İçin Tuvalet Kağıdı Kullanın

Makyajlı veya makyajsız yüzünüzde yağlanma oluyorsa tuvalet kağıdı kullanın. İlk başta bu size iğrenç gelebilir fakat tuvalet kağıdının yapısı yüzdeki yağı emmeye yardımcı olabilecek maddeden yapılmıştır. Yüzünüzdeki yağı azaltmak istiyorsanız tuvalet kağıdı kullanabilirsiniz ayrıca makyajın dağılmasını da engelleyecektir.

Kaşlarınıza Dolgu Yaparken Vuruşlar Kullanın

Çoğu genç kız, kaşlarına kalemle dolgu yaparken resim boyarmış gibi boyamaktadır. Fakat tüylü vuruşlar yapmak kaşları doğal gösterecektir. Dolgu yapıldığı hiç bir zaman anlaşılmayacaktır. Bu yüzden kaşlara dolgu yapıldığında boyayı sürmek yerine, tüylü vuruşlar yaparak doldurmak her zaman daha güzel görünmektedir.

Ruj Sürdükten Sonra Dudaklarınıza Peçete Bastırın

Birçok kadın ruj sürdükten sonra öylece bırakır. Fakat ruju sürdükten sonra temiz bir kağıt veya peçeteyi dudaklara bastırmak gecenin sonu için daha iyi olacaktır. Özellikle öpüşme sırasında ruj partnerinizin dudaklarında iz bırakmayacaktır.

Rujdan Sonra Dudak Kalemi Uygulayabilirsiniz

Kulağa biraz garip geldiğini biliyorum, ancak bazı uzmanlara göre, önce ruju sürdükten sonra dudak kalemine giderseniz, tam olarak nasıl hizalanacağını bileceksiniz. Ayrıca, solmaya başladıklarında birlikte kaybolacaklar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

376
112 shares, 376 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
104
O Da Ne
Korkunç Korkunç
91
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
78
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
65
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
52
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
39
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
26
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
13
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
130
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
117
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan