En Tehlikeli Cinsel Yolla Bulaşan 7 Hastalık


Son zamanlarda adından çokça bahsettiren bulaşıcı hastalıklar, önlem alınmadığında oldukça ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Korunmadan girilen cinsel ilişkiler bu bulaşıcı hastalıkların bulaşmasındaki en büyük nedenlerden birisidir. Uzmanlar sürekli olarak insnaları bu konuda uyarıyor ve ilişki öncesi korunmak gerektiğini ısrarlar bildiriyor. Peki, en tehlikeli cinsel yolla bulaşan 7 hastalık hangileridir.

1) AIDS Hastalığı

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların arasında en çok bilinen AIDS hastalığı HIV virüsünün kişilere geçmesiyle oluşuyor. Kişilerde bulunan bu virüs cinsel ilişki sırasında karşı tarafa bulaşarak hastalığın başlamasına neden oluyor. Bu bağışıklık hastalığı insanın zaman içerisinde tamamen çökmesine neden oluyor. Bu nedenle ilişki öncesi korunmak oldukça büyük önem arz ediyor.

2)Hepatit Hastalığı

Bu hastalık hepatit virüsünün kişilerde oluşmasıyla başlayan bir hastalıktır. Önlem alınmadığında ölümle veya kanserle sonuçlanan bu hastalık cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Cinsel ilişki sırasında karşı tarafa geçen bu virüs kişinin vücuduna tamamen yayılıyor ve zamanla hastalık başlıyor. İnsanlarda akciğer kanserine kadar yol açabilen bu virüs tedavisi olmayan bir virüstür.

3) Bel Soğukluğu

Bel soğukluğu, üreme organlarında yer alan bakterinin oluşmasıyla başlayan bir hastalıktır. Bu bakteri idrar yollarında kendisini gösteriyor ve cinsel ilişki yoluyla karşı tarafa bulaşıyor. Hastalığın neden olduğu birçok rahatsızlık da bulunuyor. Kısır olmak gibi ciddi sorunların başlaması bu hastalık yüzünden mümkün oluyor.

4) Molluskum Kontagiozum

Bu hastalık deri içerisinde ve üstüne kabarmalara neden olan enfeksiyon rahatsızlığıdır. Cinsel yolla bulaşan bu hastalık, oldukça kolay bir şekilde bulaşabiliyor ve bunun önüne geçilmesi oldukça zor olabiliyor.

5) Klamidya

Klamidya, bir bakteri hastalığıdır. Henüz tespit edilememiş bir bakteri yüzünden ortaya çıkan bu hastalık cinsel ilişki esnasında karşı tarafa bakterinin bulaşmasına neden olur ve hastalık karşı tarafta ilişkiden 1 hafta sonra kendisini göstermeye başlar.

6) Trikomonas

Bu hastalık ise parazit nedeniyle başlayan bir hastalıktır ve genellikle 35 yaşından sonra ortaya çıkar. Cinsel ilişkiden dolayı bulaşan bu hastalık belirtilerini 2 hafta içerisinde göstermeye başlar.

7) Frengi

Frengi hastalığı her iki cinste de bulunabilen bir enfeksiyon hastalığıdır. Cinsel yolla bulaşan bu hastalık ölüme neden olan ve ölümden önce de inanılmaz ağrılara ve yaralara neden olan bir hastalıktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
66
O Da Ne
Korkunç Korkunç
666
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
600
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
533
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
466
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
400
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
333
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
266
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
200
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
133
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item