En Tehlikeli Cinsel Yolla Bulaşan 7 Hastalık


Son zamanlarda adından çokça bahsettiren bulaşıcı hastalıklar, önlem alınmadığında oldukça ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Korunmadan girilen cinsel ilişkiler bu bulaşıcı hastalıkların bulaşmasındaki en büyük nedenlerden birisidir. Uzmanlar sürekli olarak insnaları bu konuda uyarıyor ve ilişki öncesi korunmak gerektiğini ısrarlar bildiriyor. Peki, en tehlikeli cinsel yolla bulaşan 7 hastalık hangileridir.

1) AIDS Hastalığı

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların arasında en çok bilinen AIDS hastalığı HIV virüsünün kişilere geçmesiyle oluşuyor. Kişilerde bulunan bu virüs cinsel ilişki sırasında karşı tarafa bulaşarak hastalığın başlamasına neden oluyor. Bu bağışıklık hastalığı insanın zaman içerisinde tamamen çökmesine neden oluyor. Bu nedenle ilişki öncesi korunmak oldukça büyük önem arz ediyor.

2)Hepatit Hastalığı

Bu hastalık hepatit virüsünün kişilerde oluşmasıyla başlayan bir hastalıktır. Önlem alınmadığında ölümle veya kanserle sonuçlanan bu hastalık cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Cinsel ilişki sırasında karşı tarafa geçen bu virüs kişinin vücuduna tamamen yayılıyor ve zamanla hastalık başlıyor. İnsanlarda akciğer kanserine kadar yol açabilen bu virüs tedavisi olmayan bir virüstür.

3) Bel Soğukluğu

Bel soğukluğu, üreme organlarında yer alan bakterinin oluşmasıyla başlayan bir hastalıktır. Bu bakteri idrar yollarında kendisini gösteriyor ve cinsel ilişki yoluyla karşı tarafa bulaşıyor. Hastalığın neden olduğu birçok rahatsızlık da bulunuyor. Kısır olmak gibi ciddi sorunların başlaması bu hastalık yüzünden mümkün oluyor.

4) Molluskum Kontagiozum

Bu hastalık deri içerisinde ve üstüne kabarmalara neden olan enfeksiyon rahatsızlığıdır. Cinsel yolla bulaşan bu hastalık, oldukça kolay bir şekilde bulaşabiliyor ve bunun önüne geçilmesi oldukça zor olabiliyor.

5) Klamidya

Klamidya, bir bakteri hastalığıdır. Henüz tespit edilememiş bir bakteri yüzünden ortaya çıkan bu hastalık cinsel ilişki esnasında karşı tarafa bakterinin bulaşmasına neden olur ve hastalık karşı tarafta ilişkiden 1 hafta sonra kendisini göstermeye başlar.

6) Trikomonas

Bu hastalık ise parazit nedeniyle başlayan bir hastalıktır ve genellikle 35 yaşından sonra ortaya çıkar. Cinsel ilişkiden dolayı bulaşan bu hastalık belirtilerini 2 hafta içerisinde göstermeye başlar.

7) Frengi

Frengi hastalığı her iki cinste de bulunabilen bir enfeksiyon hastalığıdır. Cinsel yolla bulaşan bu hastalık ölüme neden olan ve ölümden önce de inanılmaz ağrılara ve yaralara neden olan bir hastalıktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

397
133 shares, 397 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan