Erkeklerin Evde Kas Yapabileceği 7 Hareket


Yaz aylarında erkeklerin evde kas yapabileceği ve kas kazanmak adına yapabileceği hareketler bulunmaktadır.

Sandalye Hareketi

Kalça kasları için: Sırtınızı duvara dayayın ve kollarınızı düz gir şekilde yanlara uzatın, kalçalarınızın yere paralel olması gerekiyor. Bacaklarınızı kırın ve bir sandalye pozisyonu alın. 1 dakika boyunca bu şekilde kalın. Bu hareketi yaparken yavaş ve derin nefesler alın.

Trisepsler

Yüzünüzü duvara dönüp bacaklarınızı kalçanız genişliğinde açmalısınız. Ellerinizi omuz yüksekliğine kaldırın kollarınız duvara değene kadar bükmelisiniz (gidip gelme hareketi) kol kası olduğundan başlangıç olarak günlük 50 tane yapmalısınız. Duvara yaklaşırken nefes alın uzaklaşırken nefes verin.

Squat

Ayağınızın kaymayacağı boş bir zemine geçin ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın sırtınızı dik tutun ve kollarınızı yanlara bırakın derin nefesler alarak dizlerinizi kırın oturma pozisyonuna geçin ve 3 saniye bekleyerek tekrar kalkın günlük 20 yaparak sıkı kalça ve bacak kaslarına sahip olabilirsiniz.

Mekik

Karın kasları için mutlaka günlük minimum 50 tane yapılmalıdır. Yarım ve tam mekik şeklinde yapılabilir. Özellikle problem karın bölgesindeyse tam, baklava şeklinde kas yapılmak isteniyorsa yarım şekilde yapılabilir. Düz bir zemin üzerinde sırt üstü yatarak yapılmalıdır. Kollar ve bacaklar bitişik olmalıdır. Tam mekikte oturacak şekilde kalkılmalı yarım mekikte ise dizleri görecek şekilde kalkılmalıdır.

Şınav

Göğüs kasları ve kol kaslarını geliştirmek için şınav hareketi yapılabilir. Düz bir zemin üzerine yüz üstü yatarak gerçekleştirebilirsiniz. kollarınızı yere koyun ve omuz genişliğinde açın ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve parmak uçlarınızda durun kollarınızla kendinizi vücudunuzu yere değdirmeden kaldırıp indirin günlük 50 tekrar yapmanız önerilir.

Makas Hareketi

Karın ve bacakları geliştirmek için sırt üstü yere yatıp başınızı göğüs hizanıza kadar kaldırın ve bacaklarınızı havaya kaldırın ayaklarınız yere değmeden bir bacağınızı kaldırırken diğer bacağınızı indirin arka bacak gelişimi ve karın için faydalı olacaktır günlük en az 30 tekrar önerilmektedir.

Biceps

Son olarak ön kol kasları için 2 adet 5 ya da 10 kg’lık dambıla ihtiyaç duyacaksınız. Ayakta ya da oturarak yapabilirsiniz. Kollarınızın iç yüzleri dışarı bakacak şekilde dambılları elinize alın. Dambılları diz hizasına indirip boyun hizasına çıkararak yapabilirsiniz nefes kontrolü ve eşit sayıda yapmayı unutmayın günlük her bir kol için 50 tekrar önerilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

394
130 shares, 394 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
78
O Da Ne
Korkunç Korkunç
65
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
52
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
39
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
26
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
13
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
130
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
117
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
104
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
91
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan