Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Evcil Hayvan Mı Yoksa Barınaktan Sahiplenmek Mi?

Evcil Hayvan Mı Yoksa Barınaktan Sahiplenmek Mi?

İnsan uzun yıllar boyunca sadece bireylerle yaşamamış olup hayvancılık tarım gibi meslekler de çok sıkça çalıştıkları için hayvanlarla da içli dışlı olmuşlardır.

Evcil Hayvan Mı Yoksa Barınaktan Sahiplenmek Mi?

Şu an ülkemiz de ki sorunlardan bir tanesi olan hayvanlara yapılan kötü muamele hakkında konuşmak istiyorum.

Herkes bir hevesle evcil hayvan alıyor peki bu nereye kadar devam ediyor? Özellikle küçük çocuklar pet shoplar da gördükleri hayvanları satın almak isteyince aileleri de çocuklarını kıramadıkları için evcil hayvanı satın alıyorlar.

Satın alınan evcil hayvan diyelim ki en çok bilinen köpek olsun. Köpek bakımı kolay bir şey değildir. Eğer bir köpek sahibi olduysanız beni daha rahata anlayacaksınız özellikle her sabah ve akşam köpeğin tuvaleti için uygun bir yere götürmeniz gerekecektir.

Köpeğinize her ne kadar gerekli bakımları yaparsanız yapın yine de tüy dökme sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tüy dökme sadece köpekler de değil çokca satılan kedi türlerinde de olabilir. Kediler nankör olarak toplum tarafından nitelendirilse de aslında öyle değillerdir.

Son derece tatlı sevimli ve dost canlısı hayvanlardır. Kediler insanlarla iletişim kurmaktan onlarla çeşitli oyunlar oynamaktan oldukça hoşnut olurlar.

Sokak hayvanları fakat evcil hayvanlar kadar yeterli ilgi göremiyor bunlara kedi ve köpek te ne yazık ki dahil. Bizler de evcil hayvan almak yerine barınaklardan özellikle kedi köpek gibi hayvanlar sahiplenebiliriz böylece onlara daha bir yaşam fırsatı vermiş oluruz.

hakkında admin

Cevap bırakın