Evde Kalça Büyütme Egzersizleri


Kalça kasları, insan vücudunun en güçlü kasları olarak nitelendirilir. Ne yazık ki vücudun en güçlü kasları yağ katmanlarının altında kalmıştır. Bu durumda beraberinde evde kalça büyütme egzersizleri nelerdir sorularını getiriyor.

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

Son zamanlarda kalça sıkılaştırma ve kalça büyütme özellikle spor yapan kadınlar arasında oldukça yaygın bir konudur. Sıkı ve hacimce büyük kalçalar kadınların estetik ve fit bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Siz de kalçalarınızı şekillendirmek isterseniz yazımızdaki egzersizleri uygulayabilirsiniz.

1. Temel Squat

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

İstediğiniz kalçanızı büyütmek ise evde yapabileceğiniz en kolay ve en iyi hareketlerden biri temel squat’tır. Squat, alt vücut egzersizlerinin en temel hareketidir. Sadece kalça değil aynı zamanda sırtınız için de olumlu etkiler bırakır.

2. Farklı Şekilde Squat

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

Bu egzersizde, temel squat hareketini farklı şekilde uygulamanız da mümkün. Baleden esinlenerek yapılan bu harekette hem kalçanız hem de halk arasında arka adale olarak bilinen hamstring kaslarınızı da sıkılaştırırsınız. Hamstring kaslarınız sıkılaşması daha dik bir kalçaya sahip olmanızı sağlar.

3. Leg Lift

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

Evde kalça büyütme egzersizleri yaparken atlamamanız gereken bir harekette lef lift’tir. Yere uzandıktan sonra kollarınızı yanınıza sabitleyin. İki bacağınızı da aynı anda kaldırarak hareketi yapın. Birkaç set leg lift hareketini yapmanız kalça kaslarınızı sıkılaştıracaktır.

4. Lunge

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

Lunge hareketi bacaklarınızın ön ve arka bölgelerini çalıştırmanın yanı sıra kalçanıza şekil vermenize de olanak sağlar. Kalça genişliğinizde ayaklarınızı açın ve bir ayağınız ile ileri doğru adım atarken diğer bacağınızın dizini ayak hizasında yere değdirin.

5. Bridge

Evde Kalça Büyütme Egzersizleri

Köprü hareketi olan bilinen Bridge hareketi popo şekillendirme için etkili hareketlerden biridir. Dizlerinizi bükerek yere yatın. Kollarınızı da vücudunuzun yanına sabitleyin. Ayaklarınızı birleşik olmasın. Daha sonra kollarınızı kaldırmadan sadece kalçanızı havada kaldırın birkaç saniye sonra tekrar indirin. Aynı işlemi yaparak hareketi tekrarlayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

385
122 shares, 385 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
92
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan