Evde Saç Boyama İçin Kolay Ama Etkili İpuçları


Evde saç boyama bazı kadınlar için vazgeçilmezdir çünkü kuaförde saç boyatmak çoğu zaman pahalı ve zaman kaybıdır. Evde saç boyama ipuçları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Evde Saç Boyama İçin Kolay Ama Etkili İpuçları

Evde saç boyama için bilinmesi gereken bazı temel şeyler vardır bunlardan ilki saçınızın hangi renk olduğu ve size yakışan renklerin neler olduğunu bilmenizdir bunları bildikten sonra evde saç boyama için hazırsınız demek. Unutmayın ki her saç rengini her boya kapatmaz ve düzgün bir görünüm kazandırmaz.

Evde saç boyama nasıl yapılır?

Evde saç boyama ipuçları

Saç tutam testi yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır çünkü perma, güneş, saç bakım kremleri yapacağınız boyama işlemini değiştirebilir ve sürede gecikme olabilir. Saç tutam testi sonucuna göre yapacağınız boyayı saçınızda bekletmeniz önemli. Boyanın süresi dolamadan saçınızı yıkamanız saçınızın renginin farklı olmasına sebep olabilir.

Evde saç boyamanın altın kuralı ise boyanın ensenize ve yüzünüze bulaşmamasıdır bunun kolay yolu ise saçınız dışında kalan bölümlerinize vazelin yağı sürün vazelin bir tabaka oluşturarak boya bulaşsa dahi yıkadığınızda vücudunuzda saç boyası kalmayacaktır.

Saçınız normalden uzunsa iki hatta üç kutu boya kullanın saç tellerinizin boyayı iyice içine emmesine izin verin ve her yeri aynı yoğunlukta homojen bir şekilde boyayın. Yaz aylarında evde saç boyaması sonrası muhakkak denize ve havuza girecekseniz saçınızı çıktıktan sonra hemen durulayın bölyece saçınızın parlaklığını koruyun. Şöylede bir bilgi verelim saçınızın renginizin doğal yollarla açılmasını istiyorsanız deniz ve havuz suyu saçınızın rengini açacaktır.

Evde saç nasıl boyanır?

Evde saç nasıl boyanır sorusuna böylece cevap verdik şimdi saç boyama sonrası yapılacakları belirtelim.

Evde saç boyama sonrası kullanacağınız şampuanlara dikkat edin sıradan şampuanlar kullanmayın ki saç renginiz doğal olarak kalsın aksi takdirde saçınızın boyası açılabilir. Saç boyaması sonrası iki haftada bir saç bakımı yapmanız boyanın kalıcılığını arttıracaktır.

pH ‘ı az saç kremi kullanırsanız saçınızı doğal parlaklığını yumuşaklığına kavuşturursunuz. Renk aktifleştirici kullanmaya çalışın böyle boyayı saçınızda tutun. Havuz ve denizden sonra saçınızı maden suyuyla yıkayıp durulayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
666
O Da Ne
Korkunç Korkunç
600
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
533
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
466
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
400
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
333
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
266
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
200
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
133
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
66
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item