Evde Saç Boyama İçin Kolay Ama Etkili İpuçları


Evde saç boyama bazı kadınlar için vazgeçilmezdir çünkü kuaförde saç boyatmak çoğu zaman pahalı ve zaman kaybıdır. Evde saç boyama ipuçları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Evde Saç Boyama İçin Kolay Ama Etkili İpuçları

Evde saç boyama için bilinmesi gereken bazı temel şeyler vardır bunlardan ilki saçınızın hangi renk olduğu ve size yakışan renklerin neler olduğunu bilmenizdir bunları bildikten sonra evde saç boyama için hazırsınız demek. Unutmayın ki her saç rengini her boya kapatmaz ve düzgün bir görünüm kazandırmaz.

Evde saç boyama nasıl yapılır?

Evde saç boyama ipuçları

Saç tutam testi yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır çünkü perma, güneş, saç bakım kremleri yapacağınız boyama işlemini değiştirebilir ve sürede gecikme olabilir. Saç tutam testi sonucuna göre yapacağınız boyayı saçınızda bekletmeniz önemli. Boyanın süresi dolamadan saçınızı yıkamanız saçınızın renginin farklı olmasına sebep olabilir.

Evde saç boyamanın altın kuralı ise boyanın ensenize ve yüzünüze bulaşmamasıdır bunun kolay yolu ise saçınız dışında kalan bölümlerinize vazelin yağı sürün vazelin bir tabaka oluşturarak boya bulaşsa dahi yıkadığınızda vücudunuzda saç boyası kalmayacaktır.

Saçınız normalden uzunsa iki hatta üç kutu boya kullanın saç tellerinizin boyayı iyice içine emmesine izin verin ve her yeri aynı yoğunlukta homojen bir şekilde boyayın. Yaz aylarında evde saç boyaması sonrası muhakkak denize ve havuza girecekseniz saçınızı çıktıktan sonra hemen durulayın bölyece saçınızın parlaklığını koruyun. Şöylede bir bilgi verelim saçınızın renginizin doğal yollarla açılmasını istiyorsanız deniz ve havuz suyu saçınızın rengini açacaktır.

Evde saç nasıl boyanır?

Evde saç nasıl boyanır sorusuna böylece cevap verdik şimdi saç boyama sonrası yapılacakları belirtelim.

Evde saç boyama sonrası kullanacağınız şampuanlara dikkat edin sıradan şampuanlar kullanmayın ki saç renginiz doğal olarak kalsın aksi takdirde saçınızın boyası açılabilir. Saç boyaması sonrası iki haftada bir saç bakımı yapmanız boyanın kalıcılığını arttıracaktır.

pH ‘ı az saç kremi kullanırsanız saçınızı doğal parlaklığını yumuşaklığına kavuşturursunuz. Renk aktifleştirici kullanmaya çalışın böyle boyayı saçınızda tutun. Havuz ve denizden sonra saçınızı maden suyuyla yıkayıp durulayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

403
139 shares, 403 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
91
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan