Evimizin kötü kokmasını sağlayan nedenler


Evimizde kötü kokması için yemek kokuları, yemek artıkları veya kirli çamaşırlar oldukça açık nedenlerdir. Bununla beraber, görünmeyen yerlerde küf, rutubet gibi gizli kokular olabilir. Bu kokular burnumuzu rahatsız ettiği gibi sağlığımızı da olumsuz etkileyebilir. İşte evimizin kötü kokmasını sağlayan nedenler yazımızda.

Duvar küflenmesi

Evinizde küflü bir koku fark ettiyseniz bu koku muhtemelen duvarlardaki küflerden geliyor olmalıdır. Çünkü duvar küfleri genellikle fark edilmeyecek yerlerde çıkıyor. Küfler toksik olabilir ve bu yüzden gerçekten dikkatli olmalıyız. Küflü duvarları tespit etmeli ve onlardan kurtulmalıyız.

Küflü bölge küçükse, sabun ve su ile temizleyebilirsiniz. Küflü alan büyükse muhtemelen toksik olduğu için bir profesyonel çağırmanız gerekebilir.

Elektrik problemleri

Evin herhangi bir yerinde kötü bir koku fark ederseniz, muhtemelen arızalı kablolarınız olabilir. Elektriksel bir problem dolayısıyla bu koku bir balık kokusuna benzeyebilir. Uzmanlara göre, teller ve plastik parçalar yandığında veya eridiğinde balık veya idrar kokusu yayar.

Bu durumda tel veya elektrik kaynağını yani kokunun geldiği yeri tespit edebilseniz bile elektrik sorunları son derece tehlike olabildiğinden bir elektriçiyi aramak her zaman için en iyisidir.

Gaz kaçağı

Gaz kaçakları ile başa çıkmak tehlikeli bir şeydir. Evinizde çürük yumurta kokusu fark ederseniz, gaz sızıntısı olma şansı yüksektir.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey gaz sayacını kapatmaktır. Evden çıkın ve sorunu kontrol etmek ve onarma için gaz şirketinizi arayın. Ayrıca bu konuda komşularınızı da bilgilendirmelisiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

397
133 shares, 397 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan