Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Evimizin kötü kokmasını sağlayan nedenler

Evimizin kötü kokmasını sağlayan nedenler

Evimizde kötü kokması için yemek kokuları, yemek artıkları veya kirli çamaşırlar oldukça açık nedenlerdir. Bununla beraber, görünmeyen yerlerde küf, rutubet gibi gizli kokular olabilir. Bu kokular burnumuzu rahatsız ettiği gibi sağlığımızı da olumsuz etkileyebilir. İşte evimizin kötü kokmasını sağlayan nedenler yazımızda.

Duvar küflenmesi

Evinizde küflü bir koku fark ettiyseniz bu koku muhtemelen duvarlardaki küflerden geliyor olmalıdır. Çünkü duvar küfleri genellikle fark edilmeyecek yerlerde çıkıyor. Küfler toksik olabilir ve bu yüzden gerçekten dikkatli olmalıyız. Küflü duvarları tespit etmeli ve onlardan kurtulmalıyız.

Küflü bölge küçükse, sabun ve su ile temizleyebilirsiniz. Küflü alan büyükse muhtemelen toksik olduğu için bir profesyonel çağırmanız gerekebilir.

Elektrik problemleri

Evin herhangi bir yerinde kötü bir koku fark ederseniz, muhtemelen arızalı kablolarınız olabilir. Elektriksel bir problem dolayısıyla bu koku bir balık kokusuna benzeyebilir. Uzmanlara göre, teller ve plastik parçalar yandığında veya eridiğinde balık veya idrar kokusu yayar.

Bu durumda tel veya elektrik kaynağını yani kokunun geldiği yeri tespit edebilseniz bile elektrik sorunları son derece tehlike olabildiğinden bir elektriçiyi aramak her zaman için en iyisidir.

Gaz kaçağı

Gaz kaçakları ile başa çıkmak tehlikeli bir şeydir. Evinizde çürük yumurta kokusu fark ederseniz, gaz sızıntısı olma şansı yüksektir.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey gaz sayacını kapatmaktır. Evden çıkın ve sorunu kontrol etmek ve onarma için gaz şirketinizi arayın. Ayrıca bu konuda komşularınızı da bilgilendirmelisiniz.

hakkında Oğuzhan

Cevap bırakın