Evlenmeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Kural


Bir ilişkinin en keyifli kısmı flört edildiği zamanlardır. Kelebeklerin içimizde uçuştuğu zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız ve her şeyin tozpembe gözüktüğü dönemdir. Bu en keyifli anların ardından alınan evlilik kararı ilişkinin boyut değiştirmesine neden olur. Artık iki tarafta mutlu başka bir başlangıca adım atmıştır. Bu kararın mutlu bir başlangıç olarak devem etmesi için dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bazı konularda hayata bakış açısı paralel olan çiftler diğer çiftlere göre daha avantajlıdır. Ama hepsinden önce saygı gelir. Farklı görüşe, hisse ve bakış açısına saygı her daim sorunların çözümlenmesini sağlar. Evlenmeden önce bilmeniz gereken 7 kural başlıca bilinmesi gereken ve evliliğiniz boyunca da sizi etkileyecek durumları içerir.

1. Aile Yapıları

Bir çiftin karşılıklı aile yapılarının birbirine benzemesi aynı inanç, aynı hoşgörü ve hayata aynı açıdan bakmaları çiftin ilerleyen zamanlarda her daim destekçisi bir durumdur. Çiftlerin karşılıklı olarak anne ve babalarını kendi anne babası gibi benimsemesi, onlar ile görüşmeyi bir yük olarak görmemesi gerekir. Aynı görüşte olmak sizleri daha az tartışmaya sevk edecektir.

2.Maddi Durum

Maddiyat her ne kadar önemli değil söylentisi olsa da para günümüzde hayatın devamı için önemli bir olgudur. Bir çiftin anlaşması ve evliliğini yürütebilmesi açısından da para harcama alışkanlığı büyük önem taşır. Kadın ve erkek arasında parasal konudaki farklılıklar gün geçtikçe güvensizlik sorunu haline gelir ve tartışmalar başlar.

3.İnançlar

Farklı inançlar beraberinde farklı gelenekleri getirir. Bu da farklı değer yargıları ile karşımıza çıkar. Bu farklıklar çiftin karşısına çıkan durumlara zıt bakış açısını doğurabilir. Bundan dolayı aynı inanç sahibi çiftler daha az sorunlu bir evlilik yaşarlar.

4. Çocuk İsteği

Dünyanın en özel duygusu olan çocuk sahibi olmak evliliğin getirilerinden biridir. Ama çiftlerin aynı anda anne baba olma isteği gereklidir. Kadın ya da erkek bir tanesinin istememesi soruna neden olmaktadır. Bu durum evlenmeden önce çözüme kavuşturulması gereken bir durumdur.

5. Cinsel Bakış Açıları

Beklentiler ve tabularla beraber evlilikte cinsellik önemli bir yer kaplar. Kadın ve erkeğin en yakın iletişimde olduğu cinselliğe bakış açılarını ve beklentilerinin de aynı olması gerekir.

6. Empati Becerisi

Eğer çiftlerden biri sadece kendi isteklerinin yerine gelmesi gerektiğini düşünüyor ise karşısındakinin isteklerini umursamıyor ise o evliliğin yürüme şansı yoktur. Bu nedenle evlenmeden önce çiftlerin karşılıklı empati olayını da dikkate almalıdır.

7. İletişim

Çiftlerin kendi aralarındaki iletişim evlilik için çok önemlidir. Her konuyu konuşabilmek, karşılıklı dürüst olmak ve her konuda rahatlıkla konuşmak gereklidir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
600
O Da Ne
Korkunç Korkunç
533
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
466
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
400
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
333
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
266
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
200
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
133
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
66
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
666
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item