Futbol İle İlgili 8 İlginç Bilgi


Dünyanın en çok tercih edilen spor dallarından biri olan ve kadınlara oranla erkekler tarafından daha çok tercih edilen futbol ile ilgili 8 ilginç bilgi hakkında detaylı bir şekilde bilgiler paylaşmakta fayda görmekteyiz.

İşte, Futbol İle İlgili 8 İlginç Bilgi;

  1. Dünyanın en iyi futbol takımları listesinde de yer alan Brezilya ve Uruay futbol takımı arasında Brezilya ülkesi’nin en büyük futbol stadyumu ünvanına da sahip olan Maracana Stadyumu’nda gerçekleştirilen müsabakaya toplam olarak 199 bin 854 izleyici yer aldı.
  2. Finlandiya futbol takımının en iyi futbolcuları listesinde de yer alan ve gerçekleştirdiği eşsiz hatalar sayesinde isminden halen söz ettiren Pentti, dünya futbol tarihinde eşi benzeri görülmeyen büyük bir hataya imza attı. Pentti,1986 yılında gerçekleştirilen bir müsabakada kendi kalesine toplamda 5 gol atarak dünya futbol tarihinin en hatalı futbolcusu ünvanına sahip oldu.
  3. Dünyanın en profesyonel futbol kulüpleri listesinde yer alan Arjantin futbol kulübü’nün en profesyonel futbolcularından biri olan Mascherano, 2003 yılında ilk defa Arjantin Milli Takım Formasını giymeye hak kazandı. Fakat buraya kadar herşey normal gibi gözükse de işin en ilginç yönünün ise Mascherano’nun futbol kariyeri boyunca profesyonel anlamda herhangi bir kulüpte yer almamış olmasıdır.
  4. Dünyanın en şansız futbol takımları listesinde yer alan Milan futbol takımı dünyanın en iyi futbol ilginç bilgiler takımları listesinde de yer alan Real Madrid futbol takımından yaklaşık olarak 11 milyon paund karşılığında satın aldığı Fernando Redondo isimli futbolcu henüz ilk çıktığı müsabakanın sadece 3 dakikalık süreci içeresinde ciddi bir sakatlanma problemine maruz kalarak bu durum neticesinde sahalardan 2,5 yıl boyunca uzak kaldı.
  5. Dünyanın önde gelen profesyonel futbol takımları listesinde de yer alan Arjantin-Kolombiya futbol takımı karşılaşmasında Arjantin futbol takımı avantajına sunulan 3 adet penaltı vuruşunu da başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyen Martin Palermo adındaki profesyonel futbolcu bu sayede uluslararası bir futbol karşılaşmasında en fazla penaltı vuruşu kaçıran futbolcu ünvanına sahip oldu.
  6. 1979 ila 1980 sezonununda şampiyonluğu elinde bulunduran Trabzonspor, toplamda 30 karşılaşmada gerçekleştirdiği 25 gol sayesinde Dünyanın En Negatif Şampiyon Takımı olarak dünya futbol tarihine adını yazdırdı.
  7. Bugün dünyanın en iyi futbol takımları listesine girebilen Al Ahli futbol takımında Brezilya’lı Grafite adındaki futbolcunun yaşamı ise araştırılması gereken ilginç konular listesinde yer almaktadır.Brezilya’lı profesyonel oyuncu 20 yaşına kadar ki süreç boyunca Sao Paolo kentinde çöp toplayarak bu sayede yaşam mücadelesi vermeye gayret göstermiştir.
  8. Dünyanın en profesyonel ve ayrıca en zengin futbol kulüpleri listesinde yer alan Barcelona futbol takımının vazgeçilmez futbolcularından biri olan Jordi Arba’nın halen daha bir ehliyet belgesine sahip olamadığını biliyor muydunuz, ehliyet belgesi bulunmadığı gibi ayrıca Arba’yı antremanlara halen babası götürmektedir.

Bu sayede dünya futbol tarihinde görülen en ilginç durumların söz konusu olduğu futbol dünyasında görülen 8 ilginç durum kimi futbolcular kariyerine halen devam ederken kimi futbolcular ise yaş faktörü dolması nedeniyle futbol kariyerine son vermiştir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
533
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item