Futbol İle İlgili 8 İlginç Bilgi


Dünyanın en çok tercih edilen spor dallarından biri olan ve kadınlara oranla erkekler tarafından daha çok tercih edilen futbol ile ilgili 8 ilginç bilgi hakkında detaylı bir şekilde bilgiler paylaşmakta fayda görmekteyiz.

İşte, Futbol İle İlgili 8 İlginç Bilgi;

  1. Dünyanın en iyi futbol takımları listesinde de yer alan Brezilya ve Uruay futbol takımı arasında Brezilya ülkesi’nin en büyük futbol stadyumu ünvanına da sahip olan Maracana Stadyumu’nda gerçekleştirilen müsabakaya toplam olarak 199 bin 854 izleyici yer aldı.
  2. Finlandiya futbol takımının en iyi futbolcuları listesinde de yer alan ve gerçekleştirdiği eşsiz hatalar sayesinde isminden halen söz ettiren Pentti, dünya futbol tarihinde eşi benzeri görülmeyen büyük bir hataya imza attı. Pentti,1986 yılında gerçekleştirilen bir müsabakada kendi kalesine toplamda 5 gol atarak dünya futbol tarihinin en hatalı futbolcusu ünvanına sahip oldu.
  3. Dünyanın en profesyonel futbol kulüpleri listesinde yer alan Arjantin futbol kulübü’nün en profesyonel futbolcularından biri olan Mascherano, 2003 yılında ilk defa Arjantin Milli Takım Formasını giymeye hak kazandı. Fakat buraya kadar herşey normal gibi gözükse de işin en ilginç yönünün ise Mascherano’nun futbol kariyeri boyunca profesyonel anlamda herhangi bir kulüpte yer almamış olmasıdır.
  4. Dünyanın en şansız futbol takımları listesinde yer alan Milan futbol takımı dünyanın en iyi futbol ilginç bilgiler takımları listesinde de yer alan Real Madrid futbol takımından yaklaşık olarak 11 milyon paund karşılığında satın aldığı Fernando Redondo isimli futbolcu henüz ilk çıktığı müsabakanın sadece 3 dakikalık süreci içeresinde ciddi bir sakatlanma problemine maruz kalarak bu durum neticesinde sahalardan 2,5 yıl boyunca uzak kaldı.
  5. Dünyanın önde gelen profesyonel futbol takımları listesinde de yer alan Arjantin-Kolombiya futbol takımı karşılaşmasında Arjantin futbol takımı avantajına sunulan 3 adet penaltı vuruşunu da başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyen Martin Palermo adındaki profesyonel futbolcu bu sayede uluslararası bir futbol karşılaşmasında en fazla penaltı vuruşu kaçıran futbolcu ünvanına sahip oldu.
  6. 1979 ila 1980 sezonununda şampiyonluğu elinde bulunduran Trabzonspor, toplamda 30 karşılaşmada gerçekleştirdiği 25 gol sayesinde Dünyanın En Negatif Şampiyon Takımı olarak dünya futbol tarihine adını yazdırdı.
  7. Bugün dünyanın en iyi futbol takımları listesine girebilen Al Ahli futbol takımında Brezilya’lı Grafite adındaki futbolcunun yaşamı ise araştırılması gereken ilginç konular listesinde yer almaktadır.Brezilya’lı profesyonel oyuncu 20 yaşına kadar ki süreç boyunca Sao Paolo kentinde çöp toplayarak bu sayede yaşam mücadelesi vermeye gayret göstermiştir.
  8. Dünyanın en profesyonel ve ayrıca en zengin futbol kulüpleri listesinde yer alan Barcelona futbol takımının vazgeçilmez futbolcularından biri olan Jordi Arba’nın halen daha bir ehliyet belgesine sahip olamadığını biliyor muydunuz, ehliyet belgesi bulunmadığı gibi ayrıca Arba’yı antremanlara halen babası götürmektedir.

Bu sayede dünya futbol tarihinde görülen en ilginç durumların söz konusu olduğu futbol dünyasında görülen 8 ilginç durum kimi futbolcular kariyerine halen devam ederken kimi futbolcular ise yaş faktörü dolması nedeniyle futbol kariyerine son vermiştir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

387
123 shares, 387 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
26
O Da Ne
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
130
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
117
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
104
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
91
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
78
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
65
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
52
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
39
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan