GTA 6 Hakkında Merak Edilen Herşey


GTA 6, Grand Theft Auto serisinin beklenen son oyunu olmak üzere ilerleyen yıllarda çıkarılması en çok merak edilen oyunların başında yer almaktadır. Son olarak Rockstar tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5 piyasayı alt üst eden bir oyun olmuştu.

GTA 6 Hakkında Merak Edilen Herşey

En çok beğenilen oyun serileri arasında yer alan Grand Theft Auto serisinin büyük bir heyecanla beklenen GTA 5 oyunu, 70 milyona aşkın bir oyuncu kitlesini elde etmişti. Bu kadar ileri düzey bir oyun performansı sunan oyunun ardından serinin son oyunu oldukça heyecanlı bir bekleyiş oluşturmakta.

GTA 6 ‘nın Beklenen Çıkış Tarihi

GTA serisinin yapımcılığını yapan Rockstar 2018 yılı içerisinde oyuncuların merakla beklediği Red Dead Redemption 2 ‘yi piyasaya sürmeyi planlıyordu.

Bu da demek oluyor ki şirket, GTA serisinin son oyununun çıkış tarihinden itibaren yeni güncellemeler yayınlarken aynı zamanda Red Dead Redemption 2 ‘yi geliştirmekle de uğraştı.

Ayrıca GTA 5 ‘in 2013 yılında piyasaya sürüldüğünü ve arada geçen yaklaşık 4-5 yıllık süreçten sonra başka bir oyunun yayınlandığını göz önünde bulundurursak GTA 6 oyununun 2020 yılı civarında oyun piyasasındaki yerini alması öngörülmekte.

GTA 6 nın Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

2020 yılına yakın bir tarihte GTA 6 ‘nın piyasaya sürülmesinin öngörülmesinin ana sebebi seride son olan GTA 5 oyununun çıkış tarihinden bu yana Online sürümleri adına sürekli bir şekilde güncellemeler yayınlanmasıdır.

Diğer bir sebep ise sürekli çıkış tarihi ertelenen Red Dead Redemption 2 ‘nin kesin olarak 2018 yılında piyasaya sürülecek olmasıdır. Bu bilgiler doğrultusunda GTA 6 ‘nın en az 2-3 yıl sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

GTA 6 ‘da Beklenen Yenilikler

Öncelikle bahsedilmesi bir konu varsa o da Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen oyunlar hakkında oyunun çıkışı gerçekleştirilmeden herhangi bir bilgi elde edebilmek neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı GTA 6 hakkında söylenmesi mümkün olan tüm şeyler şu an için tahminden daha öte değildir.

Oyunun geçeceği harita konusunda yapılan tahminler arasında pek çok konumun sözü edilmekte. Beklentilerden en büyüğü ise GTA 6 ‘nın Amerika dışına çıkıp Tokyo şehrinde maceralara atılacağıdır.

GTA 6 ‘nın Amerika ‘da yer almayan bir şehirde geçmesi düşünüldüğünde akla gelen ilk ülke Japonya ‘dır. Bilindiği üzere 2000 ‘li yıllarda PS2 ‘ye sürülmesi beklenen ve Tokyo ‘da geçen bir GTA serisi oyunu sonradan iptal edilerek piyasaya sürülmemişti.

Bundan dolayı Japonya haritası GTA 6 için beklenen haritalar arasında önde geliyor. GTA 6 ‘nın yeni haritası hakkında yapılan tahminler arasında popüler olan bir diğer tahmin ise oyunun tüm Amerika ‘da geçebileceğine dairdir. Fakat böyle bir harita bekleyenler için oldukça uçuk durmakta.

Oyun içi olarak beklenen yenilikler arasında ana karakterde değişiklik yapılıp yapılmayacağı da yer almaktadır. Bilindiği üzere şu ana kadar çıkan bütün GTA serisi oyunlarda ana karakter erkek şeklindeydi.

2016 ‘nın başlarında GTA ve Rockstar ile yollarını ayıran Leslie Benzies ise GTA serisinin ana karakterinin erkek olması yönünde ısrarcıydı. Şu anda kendisi ile yolların ayrılması nedeniyle GTA 6 ‘da ana karakterin kadın olabilme ihtimali yüksek gibi görünüyor.

Ayrıca GTA 6 ‘nın ana karakterini seslendirmek adına anlaşılan ismin Eva Mendes olması ihtimalleri yükseltiyor.

GTA 6 hakkında çıkarılan en gözde haberlerden biri de oyunun tamamının VR desteği ile oynanabilecek olması yönündedir. Söylenenlere göre sanal gerçekliğe uygun bir şekilde düzenlenmesi beklenen oyunu VR sayesinde tamamını oynayabilmek mümkün olabilir.

Bu haber her ne kadar gerçek dışı gelse de oyunun tamamının yerine VR ‘a uygun bir modunu sanal gerçeklik ile oynayabilmek kulağa oldukça güzel geliyor.

Ancak VR deneyimi gerçekleştiren kullanıcıların da bileceği üzere oldukça aksiyona ve hızlı tempoya sahip olan oyun akışının tadını VR ‘dan elde edebilmek o kadar mümkün gözükmüyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
400
O Da Ne
Korkunç Korkunç
333
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
266
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
200
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
133
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
66
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
666
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
600
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
533
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
466
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item