GTA 6 Hakkında Merak Edilen Herşey


GTA 6, Grand Theft Auto serisinin beklenen son oyunu olmak üzere ilerleyen yıllarda çıkarılması en çok merak edilen oyunların başında yer almaktadır. Son olarak Rockstar tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5 piyasayı alt üst eden bir oyun olmuştu.

GTA 6 Hakkında Merak Edilen Herşey

En çok beğenilen oyun serileri arasında yer alan Grand Theft Auto serisinin büyük bir heyecanla beklenen GTA 5 oyunu, 70 milyona aşkın bir oyuncu kitlesini elde etmişti. Bu kadar ileri düzey bir oyun performansı sunan oyunun ardından serinin son oyunu oldukça heyecanlı bir bekleyiş oluşturmakta.

GTA 6 ‘nın Beklenen Çıkış Tarihi

GTA serisinin yapımcılığını yapan Rockstar 2018 yılı içerisinde oyuncuların merakla beklediği Red Dead Redemption 2 ‘yi piyasaya sürmeyi planlıyordu.

Bu da demek oluyor ki şirket, GTA serisinin son oyununun çıkış tarihinden itibaren yeni güncellemeler yayınlarken aynı zamanda Red Dead Redemption 2 ‘yi geliştirmekle de uğraştı.

Ayrıca GTA 5 ‘in 2013 yılında piyasaya sürüldüğünü ve arada geçen yaklaşık 4-5 yıllık süreçten sonra başka bir oyunun yayınlandığını göz önünde bulundurursak GTA 6 oyununun 2020 yılı civarında oyun piyasasındaki yerini alması öngörülmekte.

GTA 6 nın Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

2020 yılına yakın bir tarihte GTA 6 ‘nın piyasaya sürülmesinin öngörülmesinin ana sebebi seride son olan GTA 5 oyununun çıkış tarihinden bu yana Online sürümleri adına sürekli bir şekilde güncellemeler yayınlanmasıdır.

Diğer bir sebep ise sürekli çıkış tarihi ertelenen Red Dead Redemption 2 ‘nin kesin olarak 2018 yılında piyasaya sürülecek olmasıdır. Bu bilgiler doğrultusunda GTA 6 ‘nın en az 2-3 yıl sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

GTA 6 ‘da Beklenen Yenilikler

Öncelikle bahsedilmesi bir konu varsa o da Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen oyunlar hakkında oyunun çıkışı gerçekleştirilmeden herhangi bir bilgi elde edebilmek neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı GTA 6 hakkında söylenmesi mümkün olan tüm şeyler şu an için tahminden daha öte değildir.

Oyunun geçeceği harita konusunda yapılan tahminler arasında pek çok konumun sözü edilmekte. Beklentilerden en büyüğü ise GTA 6 ‘nın Amerika dışına çıkıp Tokyo şehrinde maceralara atılacağıdır.

GTA 6 ‘nın Amerika ‘da yer almayan bir şehirde geçmesi düşünüldüğünde akla gelen ilk ülke Japonya ‘dır. Bilindiği üzere 2000 ‘li yıllarda PS2 ‘ye sürülmesi beklenen ve Tokyo ‘da geçen bir GTA serisi oyunu sonradan iptal edilerek piyasaya sürülmemişti.

Bundan dolayı Japonya haritası GTA 6 için beklenen haritalar arasında önde geliyor. GTA 6 ‘nın yeni haritası hakkında yapılan tahminler arasında popüler olan bir diğer tahmin ise oyunun tüm Amerika ‘da geçebileceğine dairdir. Fakat böyle bir harita bekleyenler için oldukça uçuk durmakta.

Oyun içi olarak beklenen yenilikler arasında ana karakterde değişiklik yapılıp yapılmayacağı da yer almaktadır. Bilindiği üzere şu ana kadar çıkan bütün GTA serisi oyunlarda ana karakter erkek şeklindeydi.

2016 ‘nın başlarında GTA ve Rockstar ile yollarını ayıran Leslie Benzies ise GTA serisinin ana karakterinin erkek olması yönünde ısrarcıydı. Şu anda kendisi ile yolların ayrılması nedeniyle GTA 6 ‘da ana karakterin kadın olabilme ihtimali yüksek gibi görünüyor.

Ayrıca GTA 6 ‘nın ana karakterini seslendirmek adına anlaşılan ismin Eva Mendes olması ihtimalleri yükseltiyor.

GTA 6 hakkında çıkarılan en gözde haberlerden biri de oyunun tamamının VR desteği ile oynanabilecek olması yönündedir. Söylenenlere göre sanal gerçekliğe uygun bir şekilde düzenlenmesi beklenen oyunu VR sayesinde tamamını oynayabilmek mümkün olabilir.

Bu haber her ne kadar gerçek dışı gelse de oyunun tamamının yerine VR ‘a uygun bir modunu sanal gerçeklik ile oynayabilmek kulağa oldukça güzel geliyor.

Ancak VR deneyimi gerçekleştiren kullanıcıların da bileceği üzere oldukça aksiyona ve hızlı tempoya sahip olan oyun akışının tadını VR ‘dan elde edebilmek o kadar mümkün gözükmüyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

387
126 shares, 387 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
78
O Da Ne
Korkunç Korkunç
65
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
52
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
39
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
26
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
13
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
130
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
117
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
104
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
91
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan