Hacker Nedir? Nasıl Hacker Olunur?


Üstad olarak da tanım gören hacker, bir tür bilgisayar bilişim mesleği olup sanılanın aksine hiç de kolay icra edilemeyen ciddi bir iştir. Dolaysıyla diğer meslek gruplarına oranla çok daha yüksek teknik bilgiler, beceriler ve üstün zeka gerektiren hackerlik mesleği, bu bakımdan kolayca icra edilebilen bir iş değildir.

Hacker Nedir ve Nasıl Hacker Olunur?

Belirli bir eğitim süreci gerektiren bu ilginç meslek, ayrıca birçok anlamda yasa dışı olarak sürdürülebilen ve bu sebeple yasal olarak cezai işlemlere tabi tutulabilen bir meslektir.

Hacker Tanımlaması

Hacker, özet olarak bilgisayar üzerinden kod üstadlarının teknik becerilere sahip olması, sorunları çözmekten zevk alan ve sınırları aşan bireyler olarak tanım görmektedir. Bilgisayar hakkında ve ilgilendikleri alanlar hakkında derinlemesine bilgi ve beceri sahibi olan hacker, bu özellikleri sayesinde bilgisayalar kodlamalarını, bilgisayarda bulunan bankaların merkezi hesaplarını, resmi gizli belge ve bilgileri kolayca bulabilmekte ve diledikleri takdirde deşifre veya yok edebilmektedirler. Bu bakımdan teknoloji çağında bulunmamız nedeniyle hacker, günümüzün en çok korkulan meslekleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Hacker Nasıl Olunur?

Genellikle genç yaş kuşakları tarafından çokça merak edilen bu sorumuzun cevapları oldukça zor olmakla birlikte imkansız değildir. Hacker olunabilmesi açısından, bireylerin hacer alanında eğitimden geçmesi ve başarılı sonuçlar alması gerekmektedir. Bu bakımdan iyi bir hacker olunabilmesi açısından öncelikle profesyonel hacker veya hacker grupları ile sıkı bir çalışma içerisine girilmesi gerekmektedir. Dolaysıyla internet üzerinden başta salma bilgiler ile hacker olunamayacağı gibi ayrıca hackerlik iddiasında bulunanlar ile çalışmanın da başarılı sonuçlar veremeyeceğini belirtmekte faydalar görmekteyiz.

Hacker Para Kazanabilir Mi?

Hacker, yasal yollardan çalışması kaydıyla elbette ki ciddi anlamda para kazanabilmektedir. Örneğin, devlet kontrolünde hacker işini yürütmesi durumunda aylık olarak oldukça yüksek miktarda para kazanabilmektedir. Nitekim, son dönemlerde ülkemize gerçekleştirilen siber saldırılar nedeniyle, resmi ilanlar verilerek hacker alımı yapılmıştır. Buda gösteriyor ki, hacker, fayda sunacak yönde çalışması durumunda, para kazanabilmektedir.

Hacker Ne Kadar Para Kazanabilir?

Tüm hackerlerin yüksek düzeyde para kazanması söz konusu değildir. Bu bakımdan yüksek düzeyde para kazanılabilmesi açısından profesyonel anlamda hacker olunması gerekmektedir. Örneğin, resmi kurumlar tarafından çalıştırılan profesyonel hackerler, aylık olarak ortalama 6000 tl ila 10000 tl arası para kazanabilmektedir. Bu bakımdan hacker, ayrıca geleceğin de en fazla para kazanan mesleklerindendir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

386
124 shares, 386 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
52
O Da Ne
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
26
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
13
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
130
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
117
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
104
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
91
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
78
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
65
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan