Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir ?


Hızlı kilo vermek aslında fazla kiloları bulunan her bireyin çok istediği bir şey olsa da, hızlı kilo vermek ile sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin arasında önemli bir fark olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle hızlı kilo vermenin yolları başlıklı bu yazımızı yazarken, sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin yolları dikkate alınmıştır.

Hızlı Kilo Vermek

Şok diyetler uygulayarak 10 15 gün içerisinde kilo vermek, tam olarak gerçekçi bir uygulamayla kilo vermek anlamına gelmez. Çünkü bu tip diyetlerle yapacağınız çalışmalar, vücudun kütlesinden kayıplara dayalı olarak kilo vermeye neden olmaktadır. Yani yağlar yine büyük oranda kalmakta, sıvı ve biraz kas kaybı yaşanmaktadır. Oysaki sağlıklı kilo verme yolları ile yapılan zayıflama çalışmaları, vücudunuzdan yağlarında yok olmasına neden olacaktır.

Şok diyetlerle vereceğiniz kiloları, yakın bir zamanda yeniden alma ihtimalinizin de yüksek olduğunu söylersek, aslında bu diyetlerin geçici birer yöntem ve boş yere zaman kaybı olduğunu anlayabilirsiniz. Aşağıda, sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin yolları anlatılmıştır.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Şekerden Uzak durun: Şekeri hayatınızdan önemli ölçüde çıkarmak, hızlı kilo vermenin yolları arasında gösterilen en temel faktörlerden birisidir. Şeker en fazla kalori alacağınız besinlerden birisidir. Alacağınız şeker miktarına göre, verdiğiniz kiloları yeniden almak mümkün olup, aynı zamanda zayıflama sürecinizi de oldukça zayıflatacaktır.

Nişastalı gıdalar: Nişastalı gıdalarda, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizin önündeki en büyük engellerden birisidir. Pirinç, makarna, patates ve ekmek gibi besin maddeleri, yüksek miktarda nişasta içermektedir. Bu nedenle zayıflamak isteyenlerin, bu besin maddelerini daha az tüketmeleri önerilmektedir.

Proteine önem verin: Karbonhidrat içerikli besinler tüketmek yerine, protein ağırlıklı besinlerden daha fazla tüketmeye özen gösterin. Bu gıdalar tokluk hissi vereceği için, hızlı kilo vermenin yolları arasında önemli bir yere sahiptirler. Balık, tavuk, yağsız kırmızı et, yumurta, süt ve süt ürünleri, protein açısından en zengin besin kaynaklarıdır.

Yağları doğru kullanın: Zayıflama sürecinde yağları tamamen rafa kaldırmak, sağlıklı bir davranışın aksine zararlıdır. Çünkü hem karbonhidratı tamamen azaltıp hem yağlardan uzak kalmak, doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle sadece yağ seçiminizi doğru yapmaya özen gösterin. Yağlardan tamamen uzak kalmak yerine; keten tohumu yağı, balık yağı, zeytinyağı ve ceviz yağı gibi ürünleri tercih etmek, daha sağlıklıdır.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için, aşağıdaki önerileri de dikkate alın.

1- Uyku kalitesi ve düzeni önemlidir. Bu nedenle, kaliteli ve düzenli bir uyku için zemin hazırlayın.

2- Strese neden olacak her türlü faktörden uzak durun.

3- Yemek porsiyonlarını küçültün.

4- Alkolden uzak durun.

5- Sabah kahvaltısını asla atlamayın. Kahvaltılarınızda süt ve süt ürünleri, zeytin ve yumurta gibi besin maddelerini eksik etmeyin.

6- Egzersizler yapın. Bulunduğunuz her alanda, daha fazla hareketli olmaya çalışın.

7- Günlük en az 2.5 litre su için.

Konumuzun başında söylediğimiz gibi hızlı kilo vermek değil, sağlıklı ve hızlı kilo vermek daha önemlidir. Sağlıksız şok diyetlerle vereceğiniz kiloları kısa sürede yeniden alacağınız için, şok diyetlere harcayacağınız zaman ve emek boşa gidecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

392
128 shares, 392 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
52
O Da Ne
Korkunç Korkunç
39
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
26
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
14
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
131
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
117
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
104
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
91
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
78
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
65
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan