Hızlı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir ?


Hızlı kilo vermek aslında fazla kiloları bulunan her bireyin çok istediği bir şey olsa da, hızlı kilo vermek ile sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin arasında önemli bir fark olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle hızlı kilo vermenin yolları başlıklı bu yazımızı yazarken, sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin yolları dikkate alınmıştır.

Hızlı Kilo Vermek

Şok diyetler uygulayarak 10 15 gün içerisinde kilo vermek, tam olarak gerçekçi bir uygulamayla kilo vermek anlamına gelmez. Çünkü bu tip diyetlerle yapacağınız çalışmalar, vücudun kütlesinden kayıplara dayalı olarak kilo vermeye neden olmaktadır. Yani yağlar yine büyük oranda kalmakta, sıvı ve biraz kas kaybı yaşanmaktadır. Oysaki sağlıklı kilo verme yolları ile yapılan zayıflama çalışmaları, vücudunuzdan yağlarında yok olmasına neden olacaktır.

Şok diyetlerle vereceğiniz kiloları, yakın bir zamanda yeniden alma ihtimalinizin de yüksek olduğunu söylersek, aslında bu diyetlerin geçici birer yöntem ve boş yere zaman kaybı olduğunu anlayabilirsiniz. Aşağıda, sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin yolları anlatılmıştır.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Şekerden Uzak durun: Şekeri hayatınızdan önemli ölçüde çıkarmak, hızlı kilo vermenin yolları arasında gösterilen en temel faktörlerden birisidir. Şeker en fazla kalori alacağınız besinlerden birisidir. Alacağınız şeker miktarına göre, verdiğiniz kiloları yeniden almak mümkün olup, aynı zamanda zayıflama sürecinizi de oldukça zayıflatacaktır.

Nişastalı gıdalar: Nişastalı gıdalarda, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizin önündeki en büyük engellerden birisidir. Pirinç, makarna, patates ve ekmek gibi besin maddeleri, yüksek miktarda nişasta içermektedir. Bu nedenle zayıflamak isteyenlerin, bu besin maddelerini daha az tüketmeleri önerilmektedir.

Proteine önem verin: Karbonhidrat içerikli besinler tüketmek yerine, protein ağırlıklı besinlerden daha fazla tüketmeye özen gösterin. Bu gıdalar tokluk hissi vereceği için, hızlı kilo vermenin yolları arasında önemli bir yere sahiptirler. Balık, tavuk, yağsız kırmızı et, yumurta, süt ve süt ürünleri, protein açısından en zengin besin kaynaklarıdır.

Yağları doğru kullanın: Zayıflama sürecinde yağları tamamen rafa kaldırmak, sağlıklı bir davranışın aksine zararlıdır. Çünkü hem karbonhidratı tamamen azaltıp hem yağlardan uzak kalmak, doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle sadece yağ seçiminizi doğru yapmaya özen gösterin. Yağlardan tamamen uzak kalmak yerine; keten tohumu yağı, balık yağı, zeytinyağı ve ceviz yağı gibi ürünleri tercih etmek, daha sağlıklıdır.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için, aşağıdaki önerileri de dikkate alın.

1- Uyku kalitesi ve düzeni önemlidir. Bu nedenle, kaliteli ve düzenli bir uyku için zemin hazırlayın.

2- Strese neden olacak her türlü faktörden uzak durun.

3- Yemek porsiyonlarını küçültün.

4- Alkolden uzak durun.

5- Sabah kahvaltısını asla atlamayın. Kahvaltılarınızda süt ve süt ürünleri, zeytin ve yumurta gibi besin maddelerini eksik etmeyin.

6- Egzersizler yapın. Bulunduğunuz her alanda, daha fazla hareketli olmaya çalışın.

7- Günlük en az 2.5 litre su için.

Konumuzun başında söylediğimiz gibi hızlı kilo vermek değil, sağlıklı ve hızlı kilo vermek daha önemlidir. Sağlıksız şok diyetlerle vereceğiniz kiloları kısa sürede yeniden alacağınız için, şok diyetlere harcayacağınız zaman ve emek boşa gidecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
266
O Da Ne
Korkunç Korkunç
200
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
133
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
67
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
666
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
600
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
533
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
466
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
400
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
333
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item