İdeal bir ilişkinin 5 altın kuralı


İdeal bir ilişkinin 5 altın kuralını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu 5 altın kural, her ilişki de olması gereken kurallardandır. birinden biri olmazsa ilişki de bozulmalar görülebilir. Bu sebeple, bu kurallar büyük önem taşıyor.

İdeal bir ilişkinin 5 altın kuralı şöyledir .

  1. ONU SEVİN: Sevgi sadece ilişki işlerinde değil yaşamımız boyunca yaptığımız her şeyin merkezinde olan bir duygu. Sevmeden yapılan işlerden hiçbir verim alınamaz. İlişkilerde de durum aynı. Sevmediğiniz birisinin sizin için yaptığı iyi şeyler bile sizi rahatsız eder,hiçbir şekilde memnun olmazsınız. Eğer bu kişi sevdiğiniz biriyse işte o kişi sizin için muazzamdır,kusursuzdur. Yaptığı her hareket sizi mutlu eder. Beğenmediğiniz bazı yönleri olsa bile sevginiz onları görmezlikten gelmeniz için yeterlidir. Gerçek sevgi tüm zorlukları aşacak kadar güçlüdür.
  2. ONA SAYGI DUYUN: Neden ilk sıraya saygıyı almadığım hakkında düşünceleriniz olabilir. Bence bir insanı severseniz aynı zamanda saygı da duyarsınız ama saygı duyduğunuz her insanı sevmek zorunda değilsiniz. İşte bu yüzden 2.kuralımız saygı...İnsanlar aynı şeyi düşünmek zorunda değildir. Eğer fikirleriniz bir ya da daha çok noktada çakışıyorsa unutmayın ki farklılık güzeldir ve insanlar farklı olmak zorundadır. Farklı düşünceler zenginlik demektir ve tabiki farklı düşüncelerdeki insanlar birbirine böyle yaklaşabiliyorsa saygı kuralımız tamamlanmış demektir.
  3. ONA GÜVENİN: Çağımızın en büyük sorunu diyebileceğim kuralımızda sıra. Güven sorunu birçok ilişkinin bitmesine neden oluyor. Aynı zamanda güven sorununu halletmiş kişiler uzun süreli ilişkiler yaşıyor. Telefon karıştırma,saç teli arama gibi eylemler güvensizliğin belirtisidir. Ne yaparsan yap arkandayım güvenini verebilirseniz partnerinize ( tabiki o da size o güveni verecek) o zaman her hareketinde yanınızda olduğunu bildiği için hayattaki en büyük destekçisi olursunuz.Hangi insan hayattaki destekçisine sırt çevirecek kadar güçlüdür ki ?
  4. KENDİNİZ OLUN: Sırf dışarıdan ” ideal kız\erkek ” olduğunuzu kanıtlamak için yapmacık olmaktan kaçının. Kendiniz olun sadece kendiniz. Ben buyum diyebilin. Eğer farklı karakterlere özenip sahte bir kişi rolü oynarsanız bunun devamı olmaz. Üstünüzde fazlalık olarak durur ve elbet bir yerde patlak verir. Kararlarını verip arkasında sağlamca duran birisi olmak inanın her alanda olduğu gibi ilişki konusunda da sizi mutlu edecektir.
  5. SÖZLERİNİZİN ARKASINDA DURUN: Söylediğiniz şeylerin arkasında durmanız karşınızdaki kişinin size olan sevgisini,saygısını,güvenini de artırır. Yalancı çoban misali bir kere bile yalan söyleyip sözünüzün arkasında durmazsanız karşınızdaki kişi her olayda ” acaba ” sorusuna kapılır. Zamanla bu küçük küçük olan olaylar büyüyerek içinden çıkılamayacak sorunlar oluşturur. Sevgisi olsa bile diğer kurallar olmadığı için ne kadar görmezlikten gelirse gelsin elbet bir yerde patlak verir. 5 altın kuralın aklınızdan çıkmaması dileğiyle…

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

392
128 shares, 392 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
105
O Da Ne
Korkunç Korkunç
91
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
78
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
65
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
52
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
39
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
26
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
13
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
130
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
117
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan