İlaç Olarak Kullanabileceğiniz Bitkiler


Bir hastalığa yakalandığınızda evin büyükleri genellikle bazı bitkileri ilaç olarak önerir. Bu ilaç olarak adlandırdığımız bitkiler günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Laboratuvar ortamında hazırlanan kimyasal ilaçlardansa doğal yöntemler tercih ediliyor. İşte ilaç olarak kullanabileceğiniz o bitkiler..

Sarımsak

Grip veya soğuk algınlığı için birebir olan sarımsak, aynı zamanda kan basıncınızı dengeleyerek kalp hastalığı riskinizi azaltır. Alzheimer ve demansı önlemeye yönelik antioksidanlar içerir.

Biberiye

Kişiyi hafıza, konsantrasyon, performans ve ruh hali bakımından iyileştirmeye yarayan biberiye aroması, beynin yaşlanmasını da engeller.

Acı biber

Acı biberin yaşlanmayı önleme etkisi vardır. Mide ekşimesi gibi hastalıklar için de tüketilebilir. Metabolizmayı hızlandırmak için acı biber tüketmek işe yarayabilir.

Zencefil

Zencefili yemeklerinize ekleyerek ya da zencefil çayı yaparak tüketebilirsiniz. Zencefil tüketmeniz sindiriminizi kolaylaştırır ve gazınızı azaltır. Ağrınız varsa hafifletir. Soğuk algınlığı ya da grip gibi kış hastalıklarından kurtulmanızı sağlar.

Maydanoz

Yüksek tansiyon hastalığınız varsa tansiyonunuzun düşmesini sağlar. İçinde bulunan K vitamini ile kemik sağlığınızı güçlendirir. Ödem ve idrar yolu enfeksiyonlarını da iyileştirir.

Nane

Baş ağrınız ya da migreniniz varsa bunu önlemek için nane birebirdir. Buna ek olarak nane çayı buharı, burnunuz tıkalıysa rahatlatmanıza yardımcı olur.

Tarçın

Kalp hastalığını riskini azaltan tarçını tüketirseniz enfeksiyonlara karşı vücudunuzu güçlendirebilirsiniz. Ayrıca sizi kanserden korumaya yardımcı olur. Tarçın çubuğunu çay, kahve, su içine ekleyerek; tarçın tozunu ise tatlı, yulaf ezmesi, smoothie, sütlaç gibi besinlere ekleyerek tüketebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

393
129 shares, 393 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
104
O Da Ne
Korkunç Korkunç
91
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
78
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
65
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
52
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
39
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
26
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
13
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
130
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
117
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan