İlk 3 Haftada Fenerbahçe


Fenerbahçe 2018-2019 sezonunu çok kötü bir şekilde bitirmişti. Taraftarlar üzgün ve sinirliydi. Doğal olarak herkes böyle bir sezonu unutmak için kadro kalitesinin artmasını ve kadro mühendisliğinin doğru yapılmasını istiyordu. Ancak istenen transferlerin hızlı yapılmasını engelleyen en önemli etken mali darboğazdı. Buna rağmen; teknik ekip, sportif direktör ve yönetim sık sık toplantılar yaparak alınması gereken oyuncuları konuşup, beyin fırtınası gerçekleştiriyordu.

Yaz transfer dönemi tamamlandığında Fenerbahçe kadrosundan sadece Eljif Elmas’ı satabildi. Bu satıştan 16 milyon Euro kazanan Fenerbahçe, kadrosuna biri kiralık olmak üzere 12 futbolcu kazandırdı.

Lig başlarken taraftarlar, Audi Cup turnuvasında güçlü rakiplere karşı yaşanan savunma sorunlarını konuşuyordu ve yönetime haklı olarak tepkide bulunuyorlardı. Ancak Gazişehir maçında taraftarının da gücünü arkasına alan Fenerbahçe, çok iyi bir futbol ortaya koydu ve “İlk hafta olmasına rağmen” o kadar iyi bir hava yakaladı ki taraftar sezon sonu şampiyon olacaklarına emindi.

İkinci hafta ligin güçlü ekiplerinden Başakşehir’e konuk olan Fenerbahçe, ilk devreyi 1-0 geride kapattı. Maç boyunca dengeli bir futbol oynanmasına karşın; hırs, azim ve kazanma arzusu Fenerbahçe’yi maçı kazanan takım haline getirdi ve maç skoru 90+3’üncü dakikada gelen gol ile 2-1 tamamlandı.

Fenerbahçe, ligin üçüncü haftasında evinde Trabzonspor’u konuk etti. Maça hızlı başlayan, maç boyunca üstün oynayan ve daha fazla pozisyona giren takım Fenerbahçe’ydi. Ancak maç 1-1’lik eşitlikle sona ermişti.

Artık ligde milli araya girildi. Fenerbahçe, bu 3 maçtan savunmadaki eksiklerine rağmen 7 puan toplamayı bildi.

Kupasız geçen tam 5 sezon ve hayal kırıklığıyla geçen 2018-2019 sezonu üstüne transfer taarruzu yapması beklenen Fenerbahçe yönetimini kendi adıma tebrik ederim. Son saniyeye kadar panik transferi yapmadan, planlanan mevkilere, planlanan tarzda futbolcular transfer ettiler ve transfer sezonunu hem ekonomik hem de planlama anlamında iyi kapattılar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
400
O Da Ne
Korkunç Korkunç
333
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
266
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
200
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
133
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
66
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
666
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
600
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
533
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
466
Kızdım

Acemi

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item