Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

İlk 3 Haftada Fenerbahçe

İlk 3 Haftada Fenerbahçe

Fenerbahçe 2018-2019 sezonunu çok kötü bir şekilde bitirmişti. Taraftarlar üzgün ve sinirliydi. Doğal olarak herkes böyle bir sezonu unutmak için kadro kalitesinin artmasını ve kadro mühendisliğinin doğru yapılmasını istiyordu. Ancak istenen transferlerin hızlı yapılmasını engelleyen en önemli etken mali darboğazdı. Buna rağmen; teknik ekip, sportif direktör ve yönetim sık sık toplantılar yaparak alınması gereken oyuncuları konuşup, beyin fırtınası gerçekleştiriyordu.

Yaz transfer dönemi tamamlandığında Fenerbahçe kadrosundan sadece Eljif Elmas’ı satabildi. Bu satıştan 16 milyon Euro kazanan Fenerbahçe, kadrosuna biri kiralık olmak üzere 12 futbolcu kazandırdı.

Lig başlarken taraftarlar, Audi Cup turnuvasında güçlü rakiplere karşı yaşanan savunma sorunlarını konuşuyordu ve yönetime haklı olarak tepkide bulunuyorlardı. Ancak Gazişehir maçında taraftarının da gücünü arkasına alan Fenerbahçe, çok iyi bir futbol ortaya koydu ve “İlk hafta olmasına rağmen” o kadar iyi bir hava yakaladı ki taraftar sezon sonu şampiyon olacaklarına emindi.

İkinci hafta ligin güçlü ekiplerinden Başakşehir’e konuk olan Fenerbahçe, ilk devreyi 1-0 geride kapattı. Maç boyunca dengeli bir futbol oynanmasına karşın; hırs, azim ve kazanma arzusu Fenerbahçe’yi maçı kazanan takım haline getirdi ve maç skoru 90+3’üncü dakikada gelen gol ile 2-1 tamamlandı.

Fenerbahçe, ligin üçüncü haftasında evinde Trabzonspor’u konuk etti. Maça hızlı başlayan, maç boyunca üstün oynayan ve daha fazla pozisyona giren takım Fenerbahçe’ydi. Ancak maç 1-1’lik eşitlikle sona ermişti.

Artık ligde milli araya girildi. Fenerbahçe, bu 3 maçtan savunmadaki eksiklerine rağmen 7 puan toplamayı bildi.

Kupasız geçen tam 5 sezon ve hayal kırıklığıyla geçen 2018-2019 sezonu üstüne transfer taarruzu yapması beklenen Fenerbahçe yönetimini kendi adıma tebrik ederim. Son saniyeye kadar panik transferi yapmadan, planlanan mevkilere, planlanan tarzda futbolcular transfer ettiler ve transfer sezonunu hem ekonomik hem de planlama anlamında iyi kapattılar.

[zombify_post]

hakkında Kadir Dursun

Cevap bırakın