İlk görüşte aşk var mıdır?


İlk görüşte aşk var mıdır? Ya da siz ilk görüşte aşka inanır mısınız? Bu konuda birçok kişi fikir ayrılığına düşüyor. Ama sanırım anket yapsak yaklaşık % 70 yoktur, % 30 vardır cevabını alırız.

İlk görüşte aşka inanmayan insanlar genellikle aslında aşkın var olup olmadığını anlayamamış ya da ne olduğunu tam çözemeyen insan grubu oluyor. Yani ilk görüşte mi son görüşte mi olduğu önemli olmuyor da gerçekten ” aşk ” diye bir şey var mı,varsa nasıl bir şey sorusu oluyor akıllarda. Yaklaşık % 70 dilimi oluşturan insanlar görür görmez insanın içinde bir his oluşacağına inanmayan,” aşk ” denilen şeyin belli bir süre geçtikten sonra oluşması mümkün olan bir şey olduğunu düşünen insanlar…

İlk görüşte aşk var mıdır? Acaba ?


Bu konuyu Kadın erkek ilişkisi, aşk, sevgi gibi konularla değil de daha somut verilerle ele alalım. Mesela bir kadın alışveriş yaparken vitrinde gördüğü bir elbiseyi ilk görüşte beğenebilir. Ya da bir erkek ayakkabıcıda gördüğü bir ayakkabıyı bir bakışında fiyatını önemsemeden alacak kadar çok sevmiş olabilir. Bir çocuk ilk görüşte beğendiği oyuncağı aldırmak kırk takla atabilir.

Madem farklı nesnelerde ilk bakışta bir duygu, düşünce ve heyecan beliriyor da neden ilk görüşte aşk olmasın? Evet, sözlerimden anladığınız gibi ben o yaklaşık % 30 luk dilimi oluşturan insanlardanım. Tabi ki ciddi bir ilişki düşünen kız ya da erkek sadece dış görünüşe aldanarak hareket etmemelidir.

Asıl önemli olan karakterdir. Dışını beğenmediğimiz birinin içini merak etmeyiz evet ama biz doğru ilişkide en önemli etken nedir gibi bir soruyu cevaplamaya çalışmıyoruz. Bizim sorduğumuz soru ilk görüşte aşk diye bir şey var mıdır? Bence ilk görüşte aşkdiye bir şey vardır ama o ilişkinin devam etmesi için tek başına yeterli değildir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir