İlk görüşte aşk var mıdır?


İlk görüşte aşk var mıdır? Ya da siz ilk görüşte aşka inanır mısınız? Bu konuda birçok kişi fikir ayrılığına düşüyor. Ama sanırım anket yapsak yaklaşık % 70 yoktur, % 30 vardır cevabını alırız.

İlk görüşte aşka inanmayan insanlar genellikle aslında aşkın var olup olmadığını anlayamamış ya da ne olduğunu tam çözemeyen insan grubu oluyor. Yani ilk görüşte mi son görüşte mi olduğu önemli olmuyor da gerçekten ” aşk ” diye bir şey var mı,varsa nasıl bir şey sorusu oluyor akıllarda. Yaklaşık % 70 dilimi oluşturan insanlar görür görmez insanın içinde bir his oluşacağına inanmayan,” aşk ” denilen şeyin belli bir süre geçtikten sonra oluşması mümkün olan bir şey olduğunu düşünen insanlar…

İlk görüşte aşk var mıdır? Acaba ?


Bu konuyu Kadın erkek ilişkisi, aşk, sevgi gibi konularla değil de daha somut verilerle ele alalım. Mesela bir kadın alışveriş yaparken vitrinde gördüğü bir elbiseyi ilk görüşte beğenebilir. Ya da bir erkek ayakkabıcıda gördüğü bir ayakkabıyı bir bakışında fiyatını önemsemeden alacak kadar çok sevmiş olabilir. Bir çocuk ilk görüşte beğendiği oyuncağı aldırmak kırk takla atabilir.

Madem farklı nesnelerde ilk bakışta bir duygu, düşünce ve heyecan beliriyor da neden ilk görüşte aşk olmasın? Evet, sözlerimden anladığınız gibi ben o yaklaşık % 30 luk dilimi oluşturan insanlardanım. Tabi ki ciddi bir ilişki düşünen kız ya da erkek sadece dış görünüşe aldanarak hareket etmemelidir.

Asıl önemli olan karakterdir. Dışını beğenmediğimiz birinin içini merak etmeyiz evet ama biz doğru ilişkide en önemli etken nedir gibi bir soruyu cevaplamaya çalışmıyoruz. Bizim sorduğumuz soru ilk görüşte aşk diye bir şey var mıdır? Bence ilk görüşte aşkdiye bir şey vardır ama o ilişkinin devam etmesi için tek başına yeterli değildir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

384
123 shares, 384 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
105
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
91
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
66
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
53
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan