İnsanları Kazanabilmenin 6 Etkin Yolu


İnsanlar ile çok iyi düzeyde anlaşmanın ve insanları kazanabilmenin en iyi 6 etkin yolu öğrenmek ister miydiniz, sosyal ve iş yaşantısında insanlar ile daha başarılı iletişimler kurabilmeniz açısından insanları kazanabilmenin 6 etkin yolu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

İnsanları Kazanabilmenin En Etkin 6 Yolu Şunlardır;

Haklı Dahil Olsanız Münakaşalardan Uzak Durun;

İnsanlar ile antlaşmanın en iyi 6 yolundan biri haklı dahi olsanız insanlar ile münakaşa yapmaktan her zaman uzak durmalısınız. Dolaysıyla genellikle her iki taraf da kendisinin haklı olduğunu dile getirmesi söz konusu olduğunu da belirterek bu tip durumlarda haklı konumda yer almanız durumda dahi moralinizin sıfırlanmasına neden olan münakaşalardan uzak durmanızı tavsiye edebilmekteyiz.

İnsanlara Hatalı Düşündüğünü Hatalı Bir Şekilde Dile Getirmeyin;

Unutmayın ki hiçbir kimse yanlışının doğrudan yüzüne karşı haykırılmasından hoşlanmamaktadır. Size de bu tarzdan bir hitap söz konusu olmasını istemediğinizde siz de karşı tarafa aynı tarzdan yaklaşım göstermemeye özen göstermelisiniz. Eğer karşı tarafın herhangi bir konu hakkında bir hataya sahip olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle söz konusu konuyu karşı taraftan öğreniyormuş gibi hareket ederek bu sayede sakin ve karşı tarafı incitmeden konuyu açığa çıkarmanız daha uygun olacaktır.

Hatanızı Kabul Edin;

Her ne kadar kolay bir eylem olmasa da insanları kazanmanın en doğru 6 yolu listesinde yer alması sayesinde yanılgı içerisine düştüğünüzü kabullenmeniz asil bir eylem türüdür. Dolaysıyla kusursuz herhangi bir işinizde sahiplenmeyi bildiğiniz gibi hatalı olarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir eyleminizde de hatalı olduğunuzu açık bir dille ifade etmelisiniz.

İşe Dostça Giriş Sağlayın;

Unutmamalısınız ki insanlara karşı kibar ve saygılı bir şekilde davranmanız beraberinde kapalı olan kapıların da açılmasına vesile olmaktadır. Dolaysıyla insanlar ile olan ilk buluşmalarınızda insanlara ne düzeyde kibar ve saygılı davranırsanız doğal olarak aynı şekilde insanlardan da kibarlık ve saygı geri dönüşü alabilmektesiniz.

”Hayır” Sözcüğünü Kullanmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün;

İnsanlar ile ilk görüşmeleriniz ve buluşmalarınız mümkün mertebede insanlar ile uzlaşma sağladığınız konularda olmalıdır. Unutmayın, zıtlık ile gerçekleşen konuşma ve buluşmalar beraberinde zıtlık ile devam eder ve bu bakımdan da insanlar ile konuşmalarınızda olumsuzluk anlamına gelen hayır sözcüğünü de mümkün mertebede minimum düzeyde kullanmaya özen gösterin.

Şikayete Karşı Sigorta;

İnsanlara mümkün mertebede konuşmasını tamamlayabilmesi açısından vakit ayırmaya özen gösterin. Karşınızdaki birey veya bireyler konuşmasını ve fikirlerini tamamladıktan sonra siz konuşmanıza başlayın. Aksi durumda karşı tarafın zihni doğrudan kendisi tarafından söyleyemediklerinde kalması nedeniyle sizi de sağlıklı bir şekilde dinlemesi söz konusu olmamaktadır.

Bu sayede günümüz ikili ilişkilerinde de en çok yaşanan problemler listesinde yer alan insanlar ile sağlıklı diyalog kurmanın 6 muhteşem yöntemi sayesinde insanları kolay ve daha etkin bir şekilde kazanabilmektesiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

390
126 shares, 390 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
117
O Da Ne
Korkunç Korkunç
104
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
91
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
78
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
65
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
52
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
39
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
26
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
13
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
130
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan