İnsanları Kazanabilmenin 6 Etkin Yolu


İnsanlar ile çok iyi düzeyde anlaşmanın ve insanları kazanabilmenin en iyi 6 etkin yolu öğrenmek ister miydiniz, sosyal ve iş yaşantısında insanlar ile daha başarılı iletişimler kurabilmeniz açısından insanları kazanabilmenin 6 etkin yolu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

İnsanları Kazanabilmenin En Etkin 6 Yolu Şunlardır;

Haklı Dahil Olsanız Münakaşalardan Uzak Durun;

İnsanlar ile antlaşmanın en iyi 6 yolundan biri haklı dahi olsanız insanlar ile münakaşa yapmaktan her zaman uzak durmalısınız. Dolaysıyla genellikle her iki taraf da kendisinin haklı olduğunu dile getirmesi söz konusu olduğunu da belirterek bu tip durumlarda haklı konumda yer almanız durumda dahi moralinizin sıfırlanmasına neden olan münakaşalardan uzak durmanızı tavsiye edebilmekteyiz.

İnsanlara Hatalı Düşündüğünü Hatalı Bir Şekilde Dile Getirmeyin;

Unutmayın ki hiçbir kimse yanlışının doğrudan yüzüne karşı haykırılmasından hoşlanmamaktadır. Size de bu tarzdan bir hitap söz konusu olmasını istemediğinizde siz de karşı tarafa aynı tarzdan yaklaşım göstermemeye özen göstermelisiniz. Eğer karşı tarafın herhangi bir konu hakkında bir hataya sahip olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle söz konusu konuyu karşı taraftan öğreniyormuş gibi hareket ederek bu sayede sakin ve karşı tarafı incitmeden konuyu açığa çıkarmanız daha uygun olacaktır.

Hatanızı Kabul Edin;

Her ne kadar kolay bir eylem olmasa da insanları kazanmanın en doğru 6 yolu listesinde yer alması sayesinde yanılgı içerisine düştüğünüzü kabullenmeniz asil bir eylem türüdür. Dolaysıyla kusursuz herhangi bir işinizde sahiplenmeyi bildiğiniz gibi hatalı olarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir eyleminizde de hatalı olduğunuzu açık bir dille ifade etmelisiniz.

İşe Dostça Giriş Sağlayın;

Unutmamalısınız ki insanlara karşı kibar ve saygılı bir şekilde davranmanız beraberinde kapalı olan kapıların da açılmasına vesile olmaktadır. Dolaysıyla insanlar ile olan ilk buluşmalarınızda insanlara ne düzeyde kibar ve saygılı davranırsanız doğal olarak aynı şekilde insanlardan da kibarlık ve saygı geri dönüşü alabilmektesiniz.

”Hayır” Sözcüğünü Kullanmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün;

İnsanlar ile ilk görüşmeleriniz ve buluşmalarınız mümkün mertebede insanlar ile uzlaşma sağladığınız konularda olmalıdır. Unutmayın, zıtlık ile gerçekleşen konuşma ve buluşmalar beraberinde zıtlık ile devam eder ve bu bakımdan da insanlar ile konuşmalarınızda olumsuzluk anlamına gelen hayır sözcüğünü de mümkün mertebede minimum düzeyde kullanmaya özen gösterin.

Şikayete Karşı Sigorta;

İnsanlara mümkün mertebede konuşmasını tamamlayabilmesi açısından vakit ayırmaya özen gösterin. Karşınızdaki birey veya bireyler konuşmasını ve fikirlerini tamamladıktan sonra siz konuşmanıza başlayın. Aksi durumda karşı tarafın zihni doğrudan kendisi tarafından söyleyemediklerinde kalması nedeniyle sizi de sağlıklı bir şekilde dinlemesi söz konusu olmamaktadır.

Bu sayede günümüz ikili ilişkilerinde de en çok yaşanan problemler listesinde yer alan insanlar ile sağlıklı diyalog kurmanın 6 muhteşem yöntemi sayesinde insanları kolay ve daha etkin bir şekilde kazanabilmektesiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
600
O Da Ne
Korkunç Korkunç
533
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
466
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
400
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
333
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
266
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
200
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
133
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
66
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
666
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item