İnternetten Video İzlenen Güzel Siteler


Günümüz dünyasında internet üzerinde video izlenme, her geçen gün büyüyen bir medya aracı haline gelmiştir. Devletlerin, kıtalar arası ve ülkeler arası internet altyapılarına yatırım yapmasıyla, internet band genişliği devasa boyutlara ulaşmıştır. Video izleme sitelerinin lideri hiç şüpesizki youtube dir.

Popüler Video İzleme Siteleri

Kullanıcılar genellikle komedi, eğitim, müzik, belgesel konularında video içerik tüketse de, video yayın hizmeti veren site de her çeşit içerik görmek günümüzde mümkündür. Bu makalede dünya genelinde kullanıcıların beğendiği video hizmeti veren en güzel siteler sunulacaktır.

Youtube.com

internet Video denilince akla ilk gelen platform, tabi ki youtube.com. Kullanıcıların hem kanal sahibi olup hem de başka kanallara abone olmasına dayalı bir takip sistemi ile çalışan bir sisteme sahiptir.

Vimeo.com

Daha çok profesyonel film ve video yayıncılarının bulunduğu vimeo.com, YouTube alternatifi olmamakla birlikte, sunduğu reklamsız ve içeriği ön plana çıkaran arayüzü ile öne çıkan video paylaşım platformudur.

Alkislarlayasiyorum.com

Barındırdığı kült ve fenomen adayı videolarla ülkemizde en çok beğenilen içerikleri üreten bir platformdur. Geçmişten günümüze birçok replik ve jeneriği kullanıcılarına sunan alkislarlayasiyorum.com, son dönemlerde ayakta kalmaya çalışan sayılı yerli platformlarındandır.

Twitch.tv

Youtube platformu üzerinden Oyun Oynama (Game Play) Videolarının ciddi bir talep ve arz dengesini oluşturduğunu gözlemleyen Amazon tarafından, 2011’de hayata geçirilen twitch. tv, kullanıcılarına oyunların canlı yayınları ve oyun yarışmaları içeriklerini sunmaktadır. Son zamanlarda birçok Türk oyun severin buluşma noktası olan bu site, izleyicilerin kanal sahiplerine bağış yapmalarına olanak sağlamaktadır.

İzlesene.com

İzlesene.com, 2010’lu yılların başında ülkemizde Youtube’un tek rakibi sayılabilecek konumunda idi. Zamanla aradaki fark açılsa da günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Son gelen kanala üye olma, dizi yayını, konular üzerinden kategorilere ayırma ile kullanışlı hale gelmiştir.

Uzman.tv

Sağlıktan yemek tariflerine kadar birçok alanda, geçerli konunun uzmanı kişilerin röportaj veya uygulama videolarıyla kullanıcılara gereken bilgiyi birinci ağızdan ileten video platformu. Son zamanlarda kitlesine YouTube.com üzerinden ulaşmayı da tercih eden uzman.tv, ülkemizdeki en eski video izleme platformlarından birisidir.

IGTV

Instagram’ın video yayını için oluşturduğu yeni nesil mobil uyumlu video platformudur. Son zamanlarda kullanımı hızla artan IGTV dikey formatta normal kullanıcılar için 10 dakika, ancak popüler veya doğrulanmış hesap sahiplerine 60 dakika uzunluğunda video yüklemeye olanak sunmaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

393
129 shares, 393 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan