İspanya’da Görmeniz Gereken 7 Yer


Dünyanın en turistik ülkelerinden bir tanesi olan, sıcak Akdeniz ikliminin etkilerini taşıyan, tarihsel ve kültürel olarak oldukça zengin olan İspanya’yı ziyaret edecekseniz gitmeden önce bu yazıyı okumanızda fayda var. Sizin için İspanya’da Görmeniz Gereken 7 Yer burada toplanıyor.

La Sagrada Familia

İspanya’nın en büyük ve kalabalık şehirlerinden olan Barselona’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bir eser olan la sagrada familia muhteşem mimarisiyle ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. Yapımına 1882 yılında başlanan ve hala belli bölgelerinde tadilatları devam eden bu katedral ünlü İspanyol mimar Gaudi tarafından tasarlanmış.

El Hamra Sarayı

Her yıl oldukça fazla ziyaretçi alan bu sarayda Arap mimarisinin inceliklerini görmek mümkün oluyor. Oldukça sade bir görünüşe sahip olan sarayın kapladığı alan çok büyük.

Plaza De Espana

İspanyol Meydanı anlamına gelen Plaza De Espana, rahatlatıcı bir ortama sahip olmasıyla biliniyor. Dünyaca ünlü Star Wars filmlerinin ilk ikisinin bazı sahnelerinin çekildiği bu meydanın gezilebilmesi için kanallarda kayıklara binmek akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi oluyor. Tarihi yapıların tamamı, kayık gezintisi sırasında incelenebiliyor.

Mallorca

Bir liman adası olan Mallorco da görülmesi gereken yerler arasında geliyor. Ada hareketli gece hayatı, muhteşem sahilleri ve mimarisiyle etkiliyor.

Bilim Ve Sanat Şehri

Modern mimarinin en özgün ve beğenilen örneklerinin başında gelen ve Valensiya’da yer alan bilim ve sanat şehri, modern tarzda tasarlanan müzesiyle görülmeye değer yerlerin başında geliyor.

Park Güell

Yeşillikler içinde ve şehrin ortasında olan bu park ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor. Parkta bulunan yapıların sahip olduğu hatlar, kendinizi bir masalın içinde gibi hissetmenize sebep oluyor. Antoni Gaudi imzası taşıyan binalar dünyada özgün mimarileriyle tanınıyor.

Retiro Park

İspanya’nın başkenti Madrid’de yer alan bu park, doğal ortamıyla gezilmesi gereken yerler arasında geliyor. Bir gün geçirilebilecek parkta yer alan gölde kayıkla gezinti yapmak, dinlenmek, piknik yapmak mümkün oluyor. Parkta çok sayıda endemik bitki türüne rastlamak da mümkün oluyor. Bu ilginç türleri incelerken, doğal hayatın keyfini çıkarabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
666
O Da Ne
Korkunç Korkunç
600
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
533
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
466
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
400
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
333
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
266
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
200
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
133
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
66
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item