Kadın Erkek İlişkilerinde Ailenin Yeri


Ciddi bir ilişki düşünenlerin yazımı okumasını tavsiye ederek sözlerime başlıyorum. Ciddi bir ilişki düşünenler dememin sebebini anlatacağım konuyu söyleyince anlayacaksınız. Konu: Kadın erkek ilişkilerinde ailenin yeri.

Kadın Erkek İlişkilerinde Ailenin Yeri

Kadın erkek ilişkilerinde her ne kadar aile ikinci planda kalıyor gibi gözükse de aslında çok önemli bir yere sahip. Tabiki her şeyden önce kız ve erkeğin birbirini sevmesi,anlaşabilmesi önemlidir. İş ciddileşince devreye aile faktörü girer. Kız tarafı ve erkek tarafı tanışır,konuşur. Eğer iki aile birbirinden haz etmediyse o ilişkiyi devam ettirmek çok büyük bir sabır ve özveri gerektirir.

Ailelerin birbirini sevdiği ama kızı ya da erkeği sevmediği durumlarda da aynı sabır ve özveri gerekiyor. Birbirini sevmeme durumu aileler arasında oluyorsa bunların sebepleri gelenek görenek,hayata bakış açısı,yaşam tarzı,alınan eğitim,siyasi,dini ve ekonomik düşüncedeki farklılıklar olabiliyor.

Ailenin kızı ya da erkeği beğenmediği durumlardaki sebepler kızın/erkeğin işi,o aileye karşı olan kibarlığı,oturması kalkması,herhangi bir olayda verilen tepki ya da hayalindeki gelin/damat figürüne uymama gibi şeyler olabiliyor.

Ailenin geçinmesi için iş en önemli kriter. ” Ne doktorlar ne mühendisler istedi de vermedim ” cümlesini hepimiz duymuşuzdur. Diğer bütün özellikler uysa bile bu kariyer ve iş konusunda uyuşmazlık olduğu an her iki tarafı da yoracak sürecin başladığının göstergesi oluyor. Her insan yapısı gereği mükemmel olduğunu düşünür. Hele bide kızı/oğlu söz konusuysa hiç kimseyi beğenmiyor. Kadın-erkek ilişkilerinde iki tarafı da bezdiren sıkıntılardan biri de bu.

Fiziksel olarak beğenmeme söz konusu oluyor maalesef. Boyunu,kilosunu,yüzünü,burnunu,saçını vb. şeyleri beğenmeyip belki de bahane uyduran aileler mevcut. Halbuki önemli olan insanın iç güzelliği değil midir? Bir çift düşünün hiç anlaşamıyorlar,sürekli kavga halindeler ama ikisi de kusursuz fiziksel özelliklere sahip. Diğer bir çift düşünün çok iyi anlaşıyorlar,beraber geçirdikleri her dakikayı değerli buluyorlar ama fiziksel özellikleri o kadar da mükemmel değil.

Hangi çift olmayı istersiniz ya da aileler çocuklarının hangi çift gibi olmasını ister? Ailelerin kız erkek ilişkilerindeki yeri sorgulanamaz fakat her iki taraf da olabildiğince duyarlı ve hoşgörülü davranırsa hem kendilerini hem de çocuklarını germeden mutlu ederler. İnsan şunu unutmamalı: Hiç kimse kusursuz değildir ve hata yapmak her insanın hakkıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
400
O Da Ne
Korkunç Korkunç
333
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
266
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
200
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
133
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
66
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
666
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
600
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
533
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
466
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item