Kadınlar İçin Evde 7 Kilo Verme Hareketi


Kadınlar için kilo kontrolü çok önemlidir. Zayıf ve fit görünmek için çeşitli diyetler ve spor düzenli yapıldığı taktirde işe yarayacaktır. Kadınlar genelde evde bazı egzersizler yaparak fazla kilolarından kurtulabilmektedirler. Spor merkezine gitmeye gerek kalmadan kadınlar için evde 7 kilo verme hareketi çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha zayıf görünmek için evde yapılacak 7 egzersiz hareket;

Karın Kaslarınızı Güçlendirin

İlk önce her gün düzenli olarak yapılan egzersiz hareketler verim sağlar. Düzensiz yapılan spor aktiviteleri işe yaramayacaktır. Sırtüstü ve yere uzanarak kola ve bacakları birleştirme hareketi özellikle karın kaslarını sistemli şekilde çalıştırmaktadır. Pozisyonu değiştirmeden ileri ve geri hareketlerle karın bölgesinde ciddi incelmeler görülecektir.

Sguat Yöntemiyle Kilo Verme

Kolları uzatarak yere çömelme şeklinde inip kalkmak bacak bölgesindeki yağlanmayı ciddi oranda azaltacaktır. Sguat hareketi denilen bu egzersiz ile bacakları omuz hizasında açarak yere çömelerek yapılır. Bu şekilde sağlıklı kilo vermeler gözlenmektedir. Egzersiz sırasında mutlaka ağırlık ayaklara verilmelidir.

V Modeli İle Egzersiz

Ayaklar ve kolların v şekliyle tabana doğru eğilme hareketidir. Yere yüz sütü uzanarak dizleri yukarı çekip derin nefes alın ve tam bir “V “ şekli oluşturun. Bacaklarınızı yavaş şekilde içe doğru çekin Bu esnada kalça yukarı doğru çekilecektir. Bu egzersiz kadınlar için çok uygundur.

Süperman Egzersizi İle Hızlı Kilo Verme

Yere yüz sütü uzanarak kollar ve bacaklar gerilir. Havaya kaldırılan kol ve bacaklar sadece karın kısmının yerde olmasıyla oluşur. Bu şekilde 30 saniye beklenir ve yere indirilir. Bu şekilde düzenli olarak kalça bölgesinden yağ kaybedersiniz.

Zıplayarak Kilo Verme

Yerden yükseğe doğru ritmik zıplamalar sağlıklı kilo vermenin en büyük yardımcısıdır. Kısa süre içinde yüksek oranda kalori yakmak mümkündür. Yaklaşık 3 dakikalık setlerle hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkündür.

İp Atlayarak Yağ Yakımını Hızlandırın

Evde, dışarıda ve elverişli her yerde ip atlayarak 10 dakikada 140 kalori yakabilirsiniz. Kalp sağlığını korumanın en doğru egzersizi bu şekilde olacaktır.

Pilates Minderi İle Kilo Verme

Pilates minderinin üzerinde mekik çekmek karın bölgesindeki yağlanmayı azaltabilirsiniz. Günde 10 dakika ayırarak sağlıklı kilo verebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
66
O Da Ne
Korkunç Korkunç
666
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
600
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
533
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
466
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
400
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
333
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
266
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
200
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
133
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item