Kalbe Zarar Veren 7 İlginç Alışkanlık


Günlük olarak farkında olmadan gerçekleştirdiğiniz 7 ilginç alışkanlığın beraberinde kalbinize de zarar verebildiğini biliyor muydunuz, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da açıklandığı üzere günlük olarak farkında olmadan gerçekleştirdiğiniz kalbe zarar veren 7 ilginç alışkanlık kalp sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

İşte Kalbe Zarar Veren 7 İlginç Alışkanlıklar

1- Horlama Eyleminin Önemsiz Görülmesi

Çağımızın yaygın olarak görülen olumsuz alışkanlıklar listesinde yer alan ve genç yaş kuşaklarında da yaygın bir şekilde söz konusu olan horlama eyleminin kalbinize zarar verdiğini belirtmekte yarar görmekteyiz.

Kayda değer oranda söz konusu olan horlama eyleminin tıkanmış olan uyku apsesinin bir neticesi olabildiği, bu olumsuz eylemin solunumda ani olarak meydana gelen bir kesinti neticesinde meydana geldiğini ve bu eylemin de beraberinde kan basıncı üzerinde olumsuzluk oluşturarak kalp sağlığınıza olumsuz yönde yansıması anlamına gelmektedir.

Bu bakımdan horlama alışkanlığınızın bulunması durumunda ilgili doktora başvurmanız ve gerekli tedaviyi almanızı tavsiye etmekteyiz.

2- Ağız Sağlığının Önemsenmemesi

Her ne kadar önemsiz bir durum gibi görünse de kalbe zarar veren 7 ilginç alışkanlık listemizin ikinci sırasında yer alan ağız sağlığının önemsenmemesi ağız içerisindeki yoğun bakterilenme durumunun söz konusu olabildiği ve bu durum karşısında ağız sağlığına yeteri düzeyde önem verilmemesinin beraberinde söz konusu bakterilerin vücuda giriş yapabilmesine ve sonucunda ise kalp sağlığının olumsuz etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu bakımdan günlük ağız ve diş bakımınızı mutlak olarak gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

3- Aşırı Miktarda Kırmızı Et Tüketilmesi

Genel sağlık açısından pekçok faydalarının bulunmasının yanısıra, aşırı miktarda tüketilmesi sonucunda kalp sağlığını olumsuz etkileyen kırmızı et özellikle yüksek düzeyde doymuş yağ içermesi sebebiyle aşırı miktarda tüketildiğinde kalp sağlığının bozulmasına ve çeşitli kalp rahatsızlıklarının meydana gelmesine neden olabilmektedir.

4- Sigara Kullananan Bireyler İle Yaşayan Ve Sigara Kullanmayan Bireyler

Sigaranın genel sağlık açısından ciddi anlamda zararlarının bulunduğunu belirtmeye dahi gerek görmeden, sigara kullanan bireyler ile yaşayan ve sigara kullanmayan bireylerin bu olumsuz eylemden uzaklaşmadığı takdirde kalp sağlığının olumsuz yönde etkilendiğini belirtebilmekteyiz. Dolaysıyla aile fertlerinizden birinde veya tümünde bu eylemin söz konusu olması durumunda ilk olarak onların sigaradan kurtulması için ilgili sağlık kuruluşuna yönlendirmenizi tavsiye etmekteyiz.

5- Meyve Ve Sebze Tüketilmemesi

Kalp sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesine neden olan alışkanlıklardan biri de meyve ve sebze tüketmemeniz olduğunu belirtmekte yarar görmekteyiz. Ruhsal, fiziksel ve hatta zihinsel yönden kendinizi zinde ve pozitif hissetmeniz açısından önem taşıması ve kalp sağlığınızın korunması açısından günlük olarak düzenli ve yeteri miktardan taze meyve ve sebze tüketimine özen göstermenizi tavsiye etmekteyiz.

6- Duygusal Problemler Yaşanılması

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere kalbinize zarar veren 7 ilginç günlük alışkanlık listemizin beşinci sırasında yer alan duygusal problemler de yaşantınızın bir parçası olması durumunda bu negatif eylemden de kurtulmanızı tavsiye etmekteyiz. İş hayatınızda, aile ve sosyal yaşantınızda yaşadığınız duygusal sorunların ayrıca başta depresyon olmak üzere pekçok ruhsal rahatsızlıkları da tetikleyebildiğini belirtmekte yarar görmekteyiz.

7- Bugün Rahatsızlık Duyulan Şeylerin Yarına Ertelenmesi

Kol veya göğüs ağrıları, merdiven iniş ve çıkışında solunum sorunları yaşamak gibi sağlık sorunlarının yaşanması ve bu durumun ertelenmesi beraberinde kalp sağlığı açısından da olumsuzluklara neden olabilmektedir.

Genellikle bu tür durumlara stres veya yorgunluk kaynaklı bahaneler üreterek doktora başvurmamaktan uzak durmalı ve bu gibi durumlara maruz kalmamız durumunda mutlak olarak vaktinde doktora başvurmalıyız.

Özetle kalp sağlığımızın korunması açısından kalbimize zarar veren 7 ilginç günlük alışkanlık faktöründen uzak durmaya ve gerektiği durumlarda doktora başvurarak gerekli tedavi yöntemlerinden faydalanmalıyız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

393
129 shares, 393 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
26
O Da Ne
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
130
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
117
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
104
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
91
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
78
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
65
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
52
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
39
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan