Kanserden Korunmanın Kısa Yolları


Doğal olarak konum bu şekilde olunca insanoğlunun içini tek tehlike kaplıyor, her sene vatanımızda 150.000 üstünde yeni kanser teşhisi koyulması sebebiyle tek oldukça insan yaşamını kaybetmektedir. Bizde bu korkulu rahatsızlık ile yüz yüze kalmamak için editörlerimizin hazırladığı kanserden korunma yolları ile alakalı yazımızı paylaşıyoruz.

1. Kansere Erkenden Önlem Almak

Kansere Erkenden Önlem Almak

Kansere karşı alınabilecek başlıca önlemlerinden biri kanser emarelerinden  kilogram kaybı, halsizlik, ateş, hazımsızlık ve ses kısıklığı benzer biçimde muhtelif emareler kararı en yakın zamanda tek doktora gidip lüzumlu önlemleri almak çok önemlidir.

2. Düzenli Egzersiz Yapmak

Tertipli olarak egzersiz yapmak sizi fit tek vücuda sokmakla birlikte göğüs, rahim, kalınca bağırsak ve prostat kanserlerine yakalanma ihtimalinizi düşürmektedir. Bu yüzden tertipli olarak egzersiz yapmak fazlaca ehemmiyet taşıyor.

3. Enfeksiyona Karşı Önlem Almak

Enfeksiyona Karşı Önlem Almak

Hayattaki kanserlerin 5/1’i kronik enfeksiyonlara bağlı olduğu için ötürü enfeksiyona karşı lüzumlu önlemler katılması fazlaca önemlidir.

4. Radyasyondan Olabildiğince Uzak Durmak

Ultraviyole B ışınlarına uzun müddette maruz kalmak cilt kanserine yakalanma ihtimaline niçin olduğu için yazları güneşe çıkarken uzun zaman kalınmamalı ve koruyucu kremler kullanılmalıdır.

5. Sigarayı Kesinlikle Bırakmak

Sigarayı Kesinlikle Bırakmak

Sigaranın hem bütçemize hemde sağlığımıza olan zararlarından bahsetmemize gerek bile yoktur. Kanserlerin yaklaşık %30 oranının sigara sebebiyle olması sigaradan kansere karşı alınabilecek önlemlerden en mühimleri arasındadır.

6. Alkolü Azaltmak

Alkol kullanması yiyecek borusu, gırtlak, boğaz ve karaciğer şeklinde kanser çeşitlerine niçin olmasından ötürü alkolden uzak durmak sağlığımız açısından çok önemlidir.

7.Sürekli Sağlıklı Beslenmek!

Sağlıklı Beslenmek!

Fast food ve işlenmiş hazır gıdalar şeklinde besinler tüketmek kansere karşı tedbir almanın mühim yolları içinde yer verilmiştir. Kansere davetiye çıkaran yemeklerden uzak durmak tertipli olarak günlük yeterince su içmek şeklinde sıhhatli beslenmek kanserden korunma yolları açısından fazlaca önemlidir.

8. Kiloyu Kontrol Altına Almak

Sağlıksız beslenme sebebiyle fazla olan kilolarınız hem sağlığınız açısından problem yaşatırken aşırı kilolar kanser türlerine karşı tetikleyici olmaktadır. Sıhhatli beslenmek ve tertipli olarak egzersiz yapmak çok ehemmiyet içermektedir.

9. Stresten Yeterince Uzak Durmak

Stres çağımızın sorunlarından biri haline gelmiştir. Yoğun tek iş günü ya da yarın teslim edilmesi ihtiyaç duyulan raporlar ve ev işleri sebebiyle sık sık strese maruz kalırız. Stres dolayları olsa bile kanserin tetiklenmesine niçin olabilir. 

10. Uykunuzu Alın

Uykumuzu yeterince alamamak büyüme çağlarında olan çocuklarda muhtelif problemler yaratmakla birlikte sağlığımız açısından muhtelif sorunlara niçin olabilir bu yüzden tertipli ve yeterince uyumak fazlaca önemlidir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
4 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
533
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item