Karın Ağrısını Geçirmek İçin 7 Yöntem


Karın ağrısı tadımızı kaçıran en büyük sıkıntılardan birisidir. Çok çeşitli sebepleri olabilmektedir. Ciddi bir sorun olduğu düşünülmesi durumunda mutlaka doktora görünmek gerekmektedir. Bu rahatsızlık günlük hayat içerisinde kabızlıktan veya sindirim problemleri neticesinde oluşmaktadır. Bu rahatsızlığın evde çareleri bulunmaktadır. Karın Ağrısını Geçirmek İçin 7 Yöntem ev de uygulanacak yöntemler vardır bunları incelemek gerekir ise;

1-Limon Suyu İle Rahatlama

Sıcak suyun içerisine limon suyu konularak tüketilmesi sonucu karın ağrısında rahatlama olacaktır. Bunun sebebi içerisinde asit özelliği içerin limon olan bu suyun sindirim sistemini harekete geçirmesidir.

2-Ballı Su Tüketimi

Müshil olarak kullanılan en doğal ürün baldır. Bal sindirim sistemini derhal harekete geçirir. Bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Ayrıca bal sindirim sistemini koruyarak güçlendirir.

3-Keten Tohumu

Keten tohumu çok fazla lif içermesi ile bilinmektedir. Keten tohumu içerisinde kendisine mahsus bir yağ bulunmaktadır ve bu da karın ağrısına iyi gelmektedir.

4-Pekmez ve Sıcak su Yöntemi

Pekmez içerisinde karın ağrısını gideren bazı içerikler bulunmaktadır. Bu içerikler sıcak su ile çözünerek daha hızlı bir şekilde açığa çıkar. Bu sebep ile sıcak suyun içerisine pekmez konularak karıştırılır. Bu karışım tüketilerek karın ağrısının hafiflemesi sağlanır.

5-Hint Yağı İle Karın Ağrısını Geçirmek

Karın ağrısının en büyük sebeplerinden birisi kabızlıktır. Kabızlık şiddetli bir karın ağrısına sebebiyet verir. Bu kabızlığın çözülmesi ile birlikte bu ağrı son bulur. Kabızlığın çaresi ise Hint yağıdır Hint yağı kabızlık için birebirdir.

6-Yoğurt Kullanarak Karın Ağrısını Hafifletmek

Kabızlık sorunu karın ağrısının başlıca sebepleri arasındadır. Kabızlığın sebepleri arasında bağırsağın temiz olmaması sebebi bulunmaktadır. Bağırsağın temizlenmesi işlemini en iyi şekilde yoğurt yapmaktadır. Yoğurt bağırsağı temizleyen bakteriler içerir ve bu sorunu ortadan kaldırır.

7-İncir tüketerek Karın Ağrısından Kurtulmak

Lif bakımından zengin meyvelerden birisi de incirdir. Lif bakımından zengin olan meyveler sindirim sistemi problemleri için şiddetle tavsiye edilmektedir. İncir kabızlık sorunu için de çok önemli bir şifa kaynağıdır. Bu ürünün tüketilmesi ile karın ağrısı büyük ihtimal ile geçecektir. Bunların deva olmadığı durumlarda hekime başvurmak doğru olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
666
O Da Ne
Korkunç Korkunç
600
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
533
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
466
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
400
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
333
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
266
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
200
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
133
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
66
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item