Mobil Uygulama Geliştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?


Çağımızın en revaçta olan mesleklerinden mobil programcılık, popülaritesini gelecekte de koruyacak gibi gözüküyor. Ancak mesleğin revaçta olmasına karşın, kişilerin uzun ve zorlu bir yoldan geçmeleri gerekiyor. Algoritma mantığının her karmaşasını çözmüş ve programlamanın temellerini beynine kazımış kişiler her zaman tercih sebebi oluyor. Bu yazıda mobil uygulama geliştirme ve bu alanda meslek sahibi olma yolunda yapılması gerekenler anlatılacaktır.

Mobil Uygulama Geliştirmede Atılacak Adımlar

Algoritma Mantığı

Algoritma, bir konuda açıklığa kavuşmak veya problemi çözmek için yapılacak işlerin sıralanmasıdır. İyi bir programlamacı, her daim karmaşık yapılar arasından rahatlıkla çıkabilecek bir yapıya sahip olması gerekir. Bu noktada bütün öğrenilmesi gereken konulardan önce algoritma mantığını çözmesi ve kendi algoritmalar yaratması gerekir.

Programlama Dili

Kaba tabirle programlama dili, yazılımcının bilgisayara yapılması gereken işi yaptırırken kullanılan dildir. Her yazılımcı bir ya da birden fazla programlama dili bilmek zorundadır. Günümüzde mobil uygulama geliştirmek için gereken diller başlıca; Java, C#, Python gibi yeni nesil programlama dilleridir. Bilgisayar ile yazılımcının konuştuğu ortak dil olarak da tanımlanabilir.

Platform Seçimi

Yeni nesil akıllı telefonlar genellikle Android veya IOS tabanlı işletim sistemleri kullanır. Her işletim sistemine göre uygulama geliştirme yöntemleri farklılık gösterebilir. Yazılımcılar, geliştirme yapacağı platformu seçerken, kullanıcıların beğenisini ve kullanım kolaylığını göz önünde bulundurmak zorundadır.

Uygulama Şeffaflığı

Ortaya çıkan uygulamanın, herkes tarafından anlaşılabilir olma durumudur. Geniş kitleye hitap eden bir ürün çıkarılacağı zaman şeffaflık birinci ilke olmalıdır. Uygulamanın kullanımı ne kadar kolay ve anlaşılabilir olursa başarıyı da beraberinde getirir. Anlaşılması zor ve karmaşık bir ara yüze sahip uygulama her zaman tercih sebebi olmayabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

405
141 shares, 405 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
91
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan