Mükemmel Bacaklar İçin Ekipmansız 3 Egzersiz


Üst bacakların kalın olmaması için elinizden gelen her şeyi yapabileceğinizi biliyoruz. İnce üst bacaklar için spor yapmak gerekiyor fakat bazen spor salonuna gitmek için çok tembel veya meşgul olabiliriz. Evde spor yapmak için de tüm aletleri almak epey pahalı olacaktır. Ama bir yolu var. İşte mükemmel bacaklar için ekipmansız 3 egzersiz yazımızda.

Kurbağa köprüsü hareketi

Kurbağa köprüsü adı verilen bu harekette kalça ve iç uyluk bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz. Arkanıza yaslanın, dizlerinizi ve dirseklerinizi bükün. Ayak tabanlarınızı birbirine bastırın ve uyluklarınızı yayın. Vücudunuzu kollarınızla ve ayak tabanlarınızla destekleyerek kalçalarınızı sıkın ve kaldırın. Bir saniye durun. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön. Her biri 15 tekrardan 2 set gerçekleştirin .

Squat (çömelme) hareketi

Squat hareketini herkes yapmayı sevmez fakat alt bedeni sıkılaştırmak için son derece etkili bir hareket olduğu gerçeğini inkar edemeyiz. Ayaklarınızı omuz genişliğinden ayrı tutarak düz durun. Kalçalarınızı geriye doğru itin, vücudunuzu mümkün olduğunca düşürün. Ardından başlangıç ​​konumuna geri dönün. Her biri 15 tekrardan 3 set yapın.

Sırtınızın düz durduğundan ve dizlerinizin ayak parmaklarınızın ötesi geçmediğinden veya içeri doğru gitmediğinden emin olun. Çömelirken nefes alın, ayağa kalkarken nefes verin.

Gate swings hareketi

Bu egzersiz ile göbek, karın ve iç uyluk bölgelerinizi çalıştırabilirsinzi. Mükemmel bacaklar için oldukça etkili bir harekettir. İlk olarak ayak parmaklarınız yanlara bakacak şekilde bacaklarınızı yayın. Dizlerinizi bükün ve kaçalarınızı geriye doğru itin, uyluklar yere paralel olana kadar aşağı indirin. Bacaklarınızı çarparak iniş yapın. Tekrar zıplayın, bacaklarınız geniş olacak şekilde iniş yapın ve çömelme pozisyonu alın. Bu egzersizi mümkün olduğunca çok tekrarlayın, tabii ki 40 saniye içinde. Bu hareketi yaparken sırtınızı düz tutmayı ve zıplarken nefes vermeyi unutmayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

399
135 shares, 399 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
65
O Da Ne
Korkunç Korkunç
52
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
39
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
26
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
13
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
130
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
117
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
104
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
91
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
78
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan