Mutlu Olmak İçin 10 Taktik


Yaşamın bizi gerdiği son günlerde üzerimizdeki yoğun stresten ötürü sık sık bunalıma gireriz. Stresten kurtulmanın yolları her ne kadar olsa bile birtakım sebeplerden ve kişilerden ötürü üzerimizde bu gerginlik gitmez.

Mutlu Olmak İçin 10 Taktik Nedir ?

Birtakım insanlardan duyduğumuz laflar ya da başımıza gelen talihsiz olaylardan ötürü canımız sıkılabiliyor. Bu şeklinde durumlarda daha iyi hissetmemiz için bu yazımızda daha sevinçli olmanıza destek olacak 10 ipucunu sizlere hazırladık.

1. Bolca Gülmek

Sevinçli olabilmek için gülmeyi unutmamamız gerekmektedir. İnsanlar tebessüm ettikçe etraflarına pozitif yönde enerji yayarlar. Olumlu enerji evrende pozitifli çeker. Hayatımızda pozitif yönde olmak bizi her daim sevinçli eder.

2. Negatif İnsanlardan Uzak Durmak

Sevinçli olmak istiyorsak olumsuz insanları hayatımızdan çıkarmayı bilmeliyiz. Olumsuz insanoğlu hayatımızda ışınım tesiri yapmaktadırlar. Aşırı radyasyona maruz kalmak ise yaşam enerjimizi bitirmektedir.

3. Sabahları erkenden kalkmak

Sabahları adam kalkmak vücudumuzun erken uyanmasını sağlar. Üstümüzdeki uyuşukluğun gitmesini sağlar ve güne pozitif yönde tek halde başlamamamızı sağlar.

4. Sürekli Spor yapmak

Sporun sağlığa olan katkılarını saymakla bitiremeyiz. Spor insan bedeninde biriken fena enerjiyi yok eder. Stresi atar. Stres ve fena enerji gittiğinde daha sevinçli oluruz.

5. Dostluk Kurmak

Güzel dostluklarımız var ise hayata bakış açımızda güzel olacaktır. Onlarla geçirdiğimiz saatler bizleri sevinçli etmeye yetecektir.

6. Kitap Okumak

Dünyaya bakış açımızı değiştirecek kitapları okumak ufkumuzu ve gönlümüzü zenginleştirecektir. En fena anımızda bile tek kitap okumak üstümüzdeki fena düşünceleri yok edecektir.

7. Çocukları ve insanları sevmek

Çocukları ve insanları sevmek demek insanoğlunun kendisini sevmesi anlamına gelir. Çocukların masumluğunda bulunmayacak tek saadet yoktur.

8. Hayvanları sevmek

Bizimle konuşamasalar da üstümüzdeki fena enerjiyi çekerler ve hayvanların sakinliği bizlere de geçer. Kızgın olduğumuz anda tek kedinin başını okşadığımızda tüm öfkelerimizin son bulduğunu hisseder ve sevinçli oluruz.

9. Kendimizle barışmak

Kendimizle barışmadığımız sürece sevinçli olamayız. Hatalarımızla, öfkelerimizle yüzleşip, günahımızla sevabımızla kendimizi affedip kendimizle barışmamız mutluluğumuzun kapısını açacaktır.

10. Mutluluk

Soluk almamız tek mutluluktur. Soluk alıyorsak hayattayız dır. Saadet için başka bir şeylere gerek var mıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

379
115 shares, 379 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
91
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan