Öldürmeyip Süründüren 7 Hastalık


İnsan vücudu hastalıklar ile baş ederken bağışıklık sistemi devreye girer. Bazı hastalıklar tamamen yok edilirken bazı hastalıklar sadece baskılanır. Bazı hastalıklarda genetik yatkınlık varken bazı hastalıklar için sadece yaşam koşulu önemli olur. Öldürmeyip süründüren 7 hastalık için yazımızı okuyun.

Koah

Koah akciğer alveollerinin büzülmesine bağlı olarak gelişen bir akciğer hastalığıdır. Solunum sıkıntısı ile belirti verir. Hastanın yaşam kalitesini ciddi manada düşürür. Sürekli oksijen maskesine bağımlı yaşamak çok zordur. İlk nedeni sigara içmektir.

Diyabet

Diyabet daha çok yaşam tarzı ve yeme alışkanlığına göre oluşan bir hastalıktır. Hastanın sürekli kan şeker düzeyine dikkat etmesi gerekir. Aksi halde uzun vadede organ ve uzuv kaybı görülebilir. Sürekli dikkatli yaşamanız ve sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecektir. Diyabet hakkında bilgili olmak sizin daha dikkatli olmanızı sağlar.

Boyun Fıtığı

Sürekli ağrı çekmek kişinin psikolojik olarak yıpranmasına neden olur. Boyun fıtığı kişinin iş ve sosyal yaşamını büyük ölçüde etkiler. Fizik tedavi ile bir nebzede olsa ağrı engellenebilir.

Vitiligo

Vitiligo bir çeşit bağışıklık sistemi rahatsızlığıdır. Cilt yüzeyinde ara ara görülen geniş beyaz lekeler estetik kaygı oluşmasına neden olur. Estetik kaygı zaman içinde kişiyi depresyona sokabilir. Özgüveni zedelenen kişi kendini soyutlayabilir.

Migren

Yarım baş ağrısı olarak da bilinen migren, ataklar halinde seyreder. Atak geldiği anda kişinin sessiz ve ışıksız bir ortamda istirahat etmesi önemlidir. Nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ağrı atağı geldiği anda kişi iş ve sosyal yaşamına ara vermek zorunda kalabilir. Migren atağı sayısı ve süresi kişiye göre değişir.

Vertigo

Vertigo vitamin eksikliği veya kulak iç kristallerinin oynaması sonucu oluşan bir hastalıktır. Yatarken dahi dönmek, her şeyin ayağınızın altından kayıyor gibi olması ilk ve tek belirtisidir. Dönmeye kusma eşlik eder. Kişinin yaşam kalitesi ciddi manada düşer. Uzun sürerse kişi ruhen olumsuz etkilenir ve depresyon baş gösterebilir.

Depresyon

Kişinin ruh hali fizyolojisini doğrudan etkiler. Birçok hastalığın nedeni strestir. Sürekli mutsuz ve isteksiz olmak kişiyi yorar ve yavaş yavaş tüketir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
66
O Da Ne
Korkunç Korkunç
666
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
600
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
533
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
466
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
400
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
333
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
267
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
200
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
133
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item