Öldürmeyip Süründüren 7 Hastalık


İnsan vücudu hastalıklar ile baş ederken bağışıklık sistemi devreye girer. Bazı hastalıklar tamamen yok edilirken bazı hastalıklar sadece baskılanır. Bazı hastalıklarda genetik yatkınlık varken bazı hastalıklar için sadece yaşam koşulu önemli olur. Öldürmeyip süründüren 7 hastalık için yazımızı okuyun.

Koah

Koah akciğer alveollerinin büzülmesine bağlı olarak gelişen bir akciğer hastalığıdır. Solunum sıkıntısı ile belirti verir. Hastanın yaşam kalitesini ciddi manada düşürür. Sürekli oksijen maskesine bağımlı yaşamak çok zordur. İlk nedeni sigara içmektir.

Diyabet

Diyabet daha çok yaşam tarzı ve yeme alışkanlığına göre oluşan bir hastalıktır. Hastanın sürekli kan şeker düzeyine dikkat etmesi gerekir. Aksi halde uzun vadede organ ve uzuv kaybı görülebilir. Sürekli dikkatli yaşamanız ve sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecektir. Diyabet hakkında bilgili olmak sizin daha dikkatli olmanızı sağlar.

Boyun Fıtığı

Sürekli ağrı çekmek kişinin psikolojik olarak yıpranmasına neden olur. Boyun fıtığı kişinin iş ve sosyal yaşamını büyük ölçüde etkiler. Fizik tedavi ile bir nebzede olsa ağrı engellenebilir.

Vitiligo

Vitiligo bir çeşit bağışıklık sistemi rahatsızlığıdır. Cilt yüzeyinde ara ara görülen geniş beyaz lekeler estetik kaygı oluşmasına neden olur. Estetik kaygı zaman içinde kişiyi depresyona sokabilir. Özgüveni zedelenen kişi kendini soyutlayabilir.

Migren

Yarım baş ağrısı olarak da bilinen migren, ataklar halinde seyreder. Atak geldiği anda kişinin sessiz ve ışıksız bir ortamda istirahat etmesi önemlidir. Nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ağrı atağı geldiği anda kişi iş ve sosyal yaşamına ara vermek zorunda kalabilir. Migren atağı sayısı ve süresi kişiye göre değişir.

Vertigo

Vertigo vitamin eksikliği veya kulak iç kristallerinin oynaması sonucu oluşan bir hastalıktır. Yatarken dahi dönmek, her şeyin ayağınızın altından kayıyor gibi olması ilk ve tek belirtisidir. Dönmeye kusma eşlik eder. Kişinin yaşam kalitesi ciddi manada düşer. Uzun sürerse kişi ruhen olumsuz etkilenir ve depresyon baş gösterebilir.

Depresyon

Kişinin ruh hali fizyolojisini doğrudan etkiler. Birçok hastalığın nedeni strestir. Sürekli mutsuz ve isteksiz olmak kişiyi yorar ve yavaş yavaş tüketir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

389
125 shares, 389 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
53
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan