Pirinç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?


Pirinç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? Pirinç, insan sağlığı açısından faydalı olan bir besin öğesi olmakla birlikte, cildimiz içinde önemli faydaları bulunan besin maddeleri arasında yer almaktadır. Pirinç kadar, pirinç suyunun da faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız veya hafızanızı tazelemek için, pirinç suyunun cilde faydaları hakkındaki yazımızı, mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Pirinç suyunun cilde faydaları arasında en önemli olanı, ten rengini beyazlaştırıcı özelliğe sahip olması ve ciltte bulunan kahverengi lekelerin yok olmasına yardımcı olmasıdır. Cilt beyazlatmak için mucizevi etkileri olduğu bilinen pirinç suyu, genellikle bu amaçlarla daha sık kullanılmaktadır.

Ayrıca ciltte yer alan küçük çaptaki sivilce lekelerini de, belirgin ölçüde gizlemektedir. Pirincin su ile teması sonucunda ortaya çıkan fitik asit, ciltte adeta peeling etkisi yapmakta ve cildin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle cilt, doğal olarak beyazlamaktadır. Piyasada bu amaçla satılan kremlerin çoğunu incelediğinizde, fitik asit içerdiğini görebilirsiniz.

Pirinç suyunun cilde faydaları arasında, ciltteki gözenekleri temizleyici özelliğe sahip olması da önemli bir yer tutmaktadır. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin pirinç suyunu ciltlerine uygulamaları, kimyasal içerikli cilt bakım ürünleri kullanmalarını engelleyecek kadar besleyicidir.

Pirinç suyunun cilde faydaları arasında, aşağıdakilerde önemli yer tutmaktadır;

1- Cildi bakterilerden arındırarak, cilt gözeneklerinin daralmasına yardımcı olur.

2- Diğer reaksiyonlarla bir araya geldiğinde, ciltte siyah nokta ve sivilce gibi olumsuz oluşumların engellenmesine yardımcı olur.

3- Cildin daha sıkı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. İçeriğindeki PABA, allantoin ve ferulik asit sayesinde, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur.

4- Güneşe çıkmadan önce kullanmanız durumunda, cildi zararlı ışınların etkisinden korumakla birlikte, sağlıklı bir şekilde güneş ışınlarından D vitamini almanızı saplar.

5- İçeriğindeki allantoin aynı zamanda, cildin onarılmasına yardımcı olur.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?

Pirinç suyunun cilde faydaları kadar, pirinç suyunun nasıl hazırlandığı ve uygulandığı da önemlidir. Hazırlaması her ne kadar kolay olsa da, bilmeyenler için nasıl hazırlandığı konusunda yardımcı olalım.

Bir çay bardağı pirinç, 2 çay bardağı suyun içerisinde 4 saat kadar bekletilir. Daha sonra pirinç taneleri süzülerek, elde edilen su ile yüzünüzü yıkayın. Kullanacağınız suyun sıcak olması, pirinç suyunun etkisini daha fazla artıracaktır.

Pirinç suyunun cilde faydaları tam olarak, 10 gün kadar uygulandığında hissedilmektedir. Bu nedenle bu uygulamayı, en az 10 gün boyunca tekrar etmeniz yararlıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
5 shares

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
133
O Da Ne
Korkunç Korkunç
66
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
666
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
600
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
533
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
466
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
400
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
333
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
266
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
200
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item