Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Restoran ve kafelerin bilmediğiniz gizli sırları

Restoran ve kafelerin bilmediğiniz gizli sırları

Hepimiz kafe ya da restoranlara yemek yemek veya vakit geçirmek için gideriz. Restoran sahipleri de bunun farkındadır ve bizim bu mekanlarda daha fazla bulunmamız için birçok hile yaparlar. Bu yüzden her geçen gün daha fazla müşteriye ulaşmaya devam ediyorlar. İşte restoran ve kafelerin bilmediğiniz gizli sırları

Yediğiniz yemekler eski malzemelerden hazırlanmış olabilir

Önceden hazırlanmış malzemeleri kullanmayan bir restoran yoktur. Örnek verecek olursa pizza satışı yapan restoranlarda genellikle hamuru kendileri yapmazlar ve önceden hazırlanmış olarak satın alırlar. Çorbalar için et suyu da sıklıkla önceden kaynatılır ve özel kaplarda saklanır.

Bahşiş için duygularınızla oynarlar (!)

Hesap istediğiniz zaman gelen hesabın yanına şeker ve sakız gibi küçük ikramlar bulabilirsiniz. Bunlar aslında sizi düşündükleri için değil, sizi mahçup hissettirip bu hediyeye karşılık daha fazla bahşiş bırakmanızı sağlamaktır.

Kokular ile iştahınızı açarlar

Birçok restoran, müşterilerinin daha aç hissetmesi için kokuları artırır. Örnek verecek olursak restoran sahipleri, taze pişmiş ürünlerin aromasının fırın dışında duran müşterilerilere ulaşmasını sağlamak için minimum havalandırmalı özel fırınlar kullanırlar.

Tekrar sipariş vermeniz için masanız daima temiz tutulur

Yemeğinizi bitirdikten sonra garsonlar masaları siler ve tabakları alır. Ancak masanızın temiz olmasını istedikleri için değil, gerçek şu ki müşterileri masadaki tabakları gördüğünde ne kadar çok yediklerini fark edecekler. Fakat masada tabak olmazsa yeniden sipariş verebilirler.

Müzik sesini gerçekten kısıyorlar mı?

Bir kafede müzik sesinin yüksekliğinden rahatsız olduğunuzda garsona bu rahatsızlığını söylersiniz. O da size müziğin sesini kısacaklarını söylecektir. Fakat bu durumun gerçekleşme ihtimali yüzde ondur. Genellikle müziğin sesini kısmazlar ve muhtemelen siz daha sessiz olduğunu sanacaksınız.

hakkında Oğuzhan

Cevap bırakın