Sex Hayatınızın Kötü Olmasının 7 Sebebi


Cinsel ilişkinin bir ihtiyaç olarak görülmesinden uzaklaştıkça her iki cins içinde sex hayatının iyi olması için farklı yollar denenmesine başvurulur olmuştur. Sex hayatınızın kötü olmasının 7 sebebi sıralandığında ise bunların üzerine gidilmesi ve bunun çözülmesi gerektiği sonucuna kolaylıkla varılır. Bu nedenlerin çıkış noktasına ve çözümlerine odaklanılması oldukça önemlidir.

Sıradanlık

Sex hayatının en büyük sorunlarından ve monoton bir hal almasının nedenlerinden bir tanesi sıradanlıktır. Cinsel ilişkinin sıradan bir olay veya yapılması gereken bir durum olarak görülmesi ilişkinin sıradan bir hal almasına neden olur. Bu durum da her iki tarafın kötü bir sex hayatı olmasını beraberinde getirir.

Sevgisizlik

Cinsel ilişkinin sadece dürtülerden ibaret olmadığı artık herkes tarafından bilinen bir durumdur. Bundan dolayı da sevgi veya hoşlantı olmadan birisi ile birlikte olmak sex hayatınızın bir görev gibi görülmesine neden olur. Bu durum da hoşnutsuz partnerlerin oluşmasına neden olur.

Fanteziler

Bir cinsel ilişkinin farklılıktan veya fantezilerden uzak olması her açıdan monoton bir ilişkinin meydana gelmesi sonucunu doğuracaktır. Partnerlerin birbirine hitap edecek şekilde farklı kıyafetler giymesi veya karakter, kişilikler haline gelmesi hareketli ve mutlu bir sex hayatınızın olmasına dayanak olur. Bundan dolayı farklılıkları denemekten kaçınmamak önerilir. Bu sayede cinsel hayatınız oldukça verimli olacaktır.

İletişim

Cinsel ilişkilerin kötü olmasının veya beklenenin altında yaşanmasının en büyük nedenleri arasında iletişim eksikliği gelir. Partnerlerin birbirini dinlememesi veya neyden hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları konusunda birbirlerine fikir vermemeleri sonucunda iletişim sorunu yaşanır. Partnerlerin birbirini tanıması ve mutlu etmek için iletişime geçmesi önemlidir.

Utangaçlık

Utangaç olmak ve sex sırasında sürekli çekingen bir tutum sergilemek de çiftler arasında kötü bir enerji oluşmasına neden olabilir. Temelinde iletişime dayanarak çözülebilir.

Arzulamamak

Bedensel veya başka bir şekilde çekim oluşturmayı başaramayan çiftlerin de aynı şekilde sex hayatlarının kötü olması kaçınılmaz olacaktır. Bunu sağlamak için bakımlı ve cazibeli olmak önerilir.

Stres

Sex sırasında günün kötü geçmesi veya stres altında olmak da kötü bir sex yaşanmasına neden olabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
66
O Da Ne
Korkunç Korkunç
666
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
600
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
533
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
466
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
400
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
333
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
266
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
200
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
133
Kızdım

Tecrübeli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item