Sex Hayatınızın Kötü Olmasının 7 Sebebi


Cinsel ilişkinin bir ihtiyaç olarak görülmesinden uzaklaştıkça her iki cins içinde sex hayatının iyi olması için farklı yollar denenmesine başvurulur olmuştur. Sex hayatınızın kötü olmasının 7 sebebi sıralandığında ise bunların üzerine gidilmesi ve bunun çözülmesi gerektiği sonucuna kolaylıkla varılır. Bu nedenlerin çıkış noktasına ve çözümlerine odaklanılması oldukça önemlidir.

Sıradanlık

Sex hayatının en büyük sorunlarından ve monoton bir hal almasının nedenlerinden bir tanesi sıradanlıktır. Cinsel ilişkinin sıradan bir olay veya yapılması gereken bir durum olarak görülmesi ilişkinin sıradan bir hal almasına neden olur. Bu durum da her iki tarafın kötü bir sex hayatı olmasını beraberinde getirir.

Sevgisizlik

Cinsel ilişkinin sadece dürtülerden ibaret olmadığı artık herkes tarafından bilinen bir durumdur. Bundan dolayı da sevgi veya hoşlantı olmadan birisi ile birlikte olmak sex hayatınızın bir görev gibi görülmesine neden olur. Bu durum da hoşnutsuz partnerlerin oluşmasına neden olur.

Fanteziler

Bir cinsel ilişkinin farklılıktan veya fantezilerden uzak olması her açıdan monoton bir ilişkinin meydana gelmesi sonucunu doğuracaktır. Partnerlerin birbirine hitap edecek şekilde farklı kıyafetler giymesi veya karakter, kişilikler haline gelmesi hareketli ve mutlu bir sex hayatınızın olmasına dayanak olur. Bundan dolayı farklılıkları denemekten kaçınmamak önerilir. Bu sayede cinsel hayatınız oldukça verimli olacaktır.

İletişim

Cinsel ilişkilerin kötü olmasının veya beklenenin altında yaşanmasının en büyük nedenleri arasında iletişim eksikliği gelir. Partnerlerin birbirini dinlememesi veya neyden hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları konusunda birbirlerine fikir vermemeleri sonucunda iletişim sorunu yaşanır. Partnerlerin birbirini tanıması ve mutlu etmek için iletişime geçmesi önemlidir.

Utangaçlık

Utangaç olmak ve sex sırasında sürekli çekingen bir tutum sergilemek de çiftler arasında kötü bir enerji oluşmasına neden olabilir. Temelinde iletişime dayanarak çözülebilir.

Arzulamamak

Bedensel veya başka bir şekilde çekim oluşturmayı başaramayan çiftlerin de aynı şekilde sex hayatlarının kötü olması kaçınılmaz olacaktır. Bunu sağlamak için bakımlı ve cazibeli olmak önerilir.

Stres

Sex sırasında günün kötü geçmesi veya stres altında olmak da kötü bir sex yaşanmasına neden olabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

397
133 shares, 397 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
13
O Da Ne
Korkunç Korkunç
130
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
117
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
104
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
78
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
65
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
52
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
39
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
26
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan