Şimdi Üye Ol

Giriş

Parola Sıfırlama

Şifreni mı unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır?

Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır?

Torrent ,internet üzerinden dosya indirmek için gerekli olan .torrent uzantılı bir dosyadır. Torrent’de dosya boyutları ,dosya isimleri ,bu dosyaların nereden indirilecekleri bilgileri yer alır.

Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyada çok sıkça kullanılmasına rağmen Türkiye de yeni yeni tanınmaya başlamıştır. Peki bu torrentin diğer indirmelerden farkı nedir diye soracak olursanız cevabı daha hızlı dosya aktarımıdır. Aradığım şeyin torrent dosyasını nereden bulacağım diye bir sorunuz varsa çok basit Google amcaya torrent yazın çıkar.

Torrent nasıl kullanılır ?

Torrenti kullanmak için BitTorrent ,Azureus ,uTorrent gibi programlar mevcuttur. Benim tavsiyem uTorrent Programıdır. Bu torrentin en iyi özelliklerinden biride bilgisayarı açıp kapattığınızda kaldığınız yerden indirmeye devam edebiliyorsunuz. Normal indirme hızına göre internetinize bağlı olarak 4 5 kat hızı fazladır. Özellikle yüksek boyutlu oyunlar için normal indirme linkleriyle günler hatta haftalar süren bir bekleme yaşamadan oyununuzu indirebileceksiniz.

Torrent hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Faydasını görüyor musunuz ?

hakkında admin

Cevap bırakın