Tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli?


Tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli?Tüp bebek tedavisi için gerekli olan tüp süreç kadar, tüp bebek merkezi seçimi de üst düzey bir öneme sahiptir. Hatta tüp bebek merkezi seçimi, sürecin en önemli parçalarından birisidir. Çünkü merkezin ve uzman ekibin kalitesi, tüp bebek başarı oranına etki eden önemli unsurlardan birisidir. Bu nedenle klinik seçimlerinde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar yer almakta, tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli? Sorusunun detaylarına inilmelidir.

Tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli?

Yazımızın devamında, tüp bebek merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna, maddeler halinde değineceğiz. Tüp bebek fiyatları ucuz diyerek seçiminizi iyi yapamamanız durumunda, ucuz olarak tabir ederek verdiğiniz paranın da büyük oranda boşa gitmesi muhtemeldir. Bu nedenle bu seçim iyi araştırılıp, yapılmalıdır.

İnternet üzerinden göreceğiniz övücü sözler yerine, mümkünse o merkezde tedavi görmüş hastalara ulaşarak fikir sahibi olmanız, en akılcı yoldur.

Tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli? Nelere dikkat edilmelidir?

1- Merkezin ne zamandan beri faaliyette olduğunu inceleyin. Eski olması, konuya biraz daha hakim olması anlamına gelebilir. Ancak bu tek başına yeterli bir etken değildir.

2- Ciddi anlamda tedavi görmek isteyen hastalar tarafından, ne kadar tercih edilmektedir? Bu faktörde, tüp bebek merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

3- Genel ortalamaya baktığınızda, bu merkezlerde hamilelik oranı, yani tüp bebek başarı oranı ne kadar? Sorusuna alacağınız cevap seçim yapma konusunda size yardımcı olacak etkenlerden birisidir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki bazı merkezler, sırf bu başarı oranını artırabilmek için, daha kolay hamile kalabilecek hastaları tercih ederek prim yapmaktadır. Bu madde, iyi bir şekilde analiz edilmeli, gerekirse ve mümkünse burada tedavi gören hastalara ulaşarak bilgi alınmalıdır.

4- Merkezin popülerliği de, tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli? Sorusuna yanıt verecek nitelikte size yol gösterecektir. Merkezin popüler olması, sizin gibi bu tedaviyi yaptırmak isteyerek o merkezi tercih etmelerindeki etkenlerin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan bir veridir. Bunun dikkate alınması, iyi bir tercih yapmanıza neden olabilir.

5- Merkezde çalışan tüp bebek uzmanlarının bilinirliği de, doğru bir seçim yapabilmeniz için bir değerlendirilmesi gereken işarettir.

6- Tedavi merkezinin genel yapısı, hijyene verdiği önem, personeli gözlemlediğinizde edineceğiniz ön izlenim gibi faktörleri de değerlendirerek, doğru tüp bebek merkezi seçiminde başarılı olabilirsiniz.

Tüp bebek merkezi nasıl seçilmeli? Sorusuna cevap niteliğinde olan birkaç maddeyi, siz değerli okuyucularımız için hazırladık. Tüp bebek merkezi seçerken tedavi masrafları, aklınıza gelecek en son şey olmalıdır. 

Size sunulacak fiyatlar, tüp bebek merkezinin kaliteli olup olmadığı ile, doğrudan alakalı bir durum değildir. Bu nedenle fiyatlara aldanmadan, tüp bebek merkezinin genel kalitesini değerlendirmek, doğru bir seçim yapabilmeniz için çok daha faydalı olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

388
129 shares, 388 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
39
O Da Ne
Korkunç Korkunç
26
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
130
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
117
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
104
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
91
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
78
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
65
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
52
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan